آموزش-افزایش-سرعت-لپ-تاپ
آموزش افزایش سرعت لپ تاپ

آموزش افزایش سرعت لپ تاپ

افزایش سرعت لپ تاپ با چند راهکار ساده

یکی از بزرگترین مشکلاتی که ممکن است برای لپ تاپ شما پیش اید ، هنگ کردن و کند بودن ان است که بدون شک برای ما غیر قابل تحمل می باشد .از این رو وقتی این مشکل برای ما پیش می آید ممکن است کارهای آن روز ما مختل شود .

این در حالی است که شما میتوانید با انجام بعضی از کارها در کمترین زمان ممکن این مشکل را رفع کنید .از این جهت دیگر نیازی نیست که لپ تاپ را به متخصص ارجاع دهیم و میتوانیم به تنهای سرعت لپتاپ را افزایش دهیم همراه ما بشید با اموزش افزایش سرعت لپ تاپ .

۱)کم کردن برنامه های Startup

بعضی از برنامه ها بصورت پیش فرض به گونه ای طراحی شده اند که همزمان با بوت شدن ویندوز و یا حتی زودتر از بوت شدن ویندوز، لود می شوند و این در حالی است که تماما بصورت خودکار شروع به کار می کنند و از همان ابتدا بصورت خودکار تنظیم شده اند. این برنامه ها نیز به برنامه های Background معروف هستند چون همیشه در پشت صحنه در حال اجرا هستند و با یک کلیک خیلی ساده در کوتاهترین زمان ممکن لود خواهند شد و درصورتی است که خیلی از این برنامه ها برای بعضی از شما کاربردی ندارند.

ین مشکل بیشتر در سیستم عامل ویندوز ۱۰ رخ میدهد ، که برای افزایش سرعت لپ تاپ ویندوز ۱۰ باید این برنامه های پشت صحنه ای را غیرفعال کنید .بعد از وارد شدن به تنظیمات گزینه Apps را انتخاب کنید. در سمت چپ منویی درج شده است که باید گزنیه Startup را انتخاب نمائید. بعد از انتخاب این گزینه می توانید برنامه های مختلف را مشاهده کنید که بصورت دستی می توانید غیرفعال نمائید.

فهرستی از مطالب پیشنهادی اونیکس کالا :

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید مانیتور استوک

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

معایب مینی کیس استوک

آموزش افزایش سرعت لپ تاپ

افزایش-سرعت-لپ-تاپ
افزایش-سرعت-لپ-تاپ

۲) پاک کردن برنامه های غیرکاربردی

بعد از معرفی سیستم عامل ویندوز و مک، برنامه های کاربردی متعددی رونمایی شدند که هر یک از این برنامه ها در زمینه های مختلفی فعالیت می کنند و به شما خدمات مختلفی را ارائه میدهند.تعداد برنامه هایی که ممکن است ما در طول یک سال بر روی لپ تاپ خود دانلود و نصب کنیم، بسیار زیاد هستند که هر یک از این برنامه ها در طول زمان می توانند حافظه درایو C شما را به میزان چشمگیری اشغال نمایند و درآخر باعث کند شدن و هنگ کردن سیستم میشود .

 شما می توانید خیلی ساده و آسان این فضای پر شده را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. به همین دلیل اولین راهی که شما باید اقدام به آن کنید، حذف نصب برنامه های اضافی و بی کاربرد برای شما است که برای حذف نصب این برنامه ها باید از Control panel اقدام نمائید.

افزایش-سرعت-لپ-تاپ
افزایش-سرعت-لپ-تاپ

۳) خاموش کردن انیمیشن های غیر ضروری

سیستم عامل ویستا و یا حتی ویندوز،  کمپانی مایکروسافت با گرافیک های زیبا و جذاب که مثل یک انیمیشن هستند، به کاربران خود تجربه کاربری زیبا و جذابی را هدیه دادند ، درصورتی که اگر شما سیستم نسبتا ضعیفی دارید، زیبایی را فدای سرعت لپ تاپ کرده اید و اگر میخواهید سرعت لپ تاپ شما افزایش پیدا کند خیلی ساده میتوانید این انیمیشن ها را غیر فعال کنید .

شما باید وارد منو استارت شوید و بعد عبارت “Adjust the appearance and performance of Windows” را تایپ و سرچ کنید. بعد از آن پنجره ای برای شما اجرا خواهد شد که شما خیلی ساده و آسان می توانید گزینه هایی که مربوط به انیمیشن هستند را غیر فعال نمائید. 

اموزش-افزایش-سرعت-لپ-تاپ
اموزش-افزایش-سرعت-لپ-تاپ

۴)غیرفعال کردن آپدیت اتوماتیک سیستم عامل

یکی دیگر از قابلیت هایی که به مرور می تواند در سرعت لپ تاپ شما تاثیر بسزایی بگذارد، آپدیت اتوماتیک سیستم عامل می باشد که وقتی شما به اینترنت متصل می شوید، سیستم عامل از قسمت پشت صحنه میزان زیادی از ترافیک را قطع و به خود متصل می کند و شروع به دانلود نسخه جدید و آپدیت های جدید برای سیستم عامل شما می کند. از این رو هم حافظه ای از لپ تاپ و هم میزان زیادی از سرعت لپ تاپ سلب خواهند شد. با این وجود برای افزایش سرعت لپ تاپ، توصیه می شود آپدیت سیستم عامل را قطع کنید که با جستجویی ساده و آسان می توانید این اقدام را در چند دقیقه انجام دهید.

آموزش افزایش سرعت لپ تاپ

۵)پاک کردن کش مرورگر

اگر شما از افرادی هستید که همیشه با استفاده از لپ تاپ به اینترنت متصل می شوید و دائم در حال جستجو و بررسی سایت های مختلف هستید، در پشت صحنه برنامه مرورگر میزانی از حافظه Ram لپ تاپ پر می شود که به مرور این میزان کش می توانید لپ تاپ را دچار هنگ و کندی نماید. از این رو اگر همیشه در حال جستجو هستید، می توانید خیلی ساده هر چند مدت یکبار حافظه کش مرورگر را پاک کنید تا میزان پر شدن حافظه رم کاهش پیدا کند. 

حذف-کش-مرورگر
حذف-کش-مرورگر

۶) از خنک کننده های فن لپ تاپ استفاده کنید

 لپ تاپ وسیله ای حساس می باشد که خیلی ساده و آسان می تواند دچار مشکل شود و هزینه های نگه داری لپ تاپ در مقابل کامپیوتر بسیار زایادتر است ، زمانی که از لپ تاپ مدت طولانی استفاده میکنیم مخصوصا در فصل تابستان که هوا گرمتر می باشد و اگر این گرما بصورت ممتد باشد باعث خراب شدن قطعات لپ تاپ نیز میشود .

در این صورت توصیه می شود از فن های حرفه ای برای خنک کردن فن لپ تاپ استفاده کنید تا فرآیند ورود و خروج هوا بهتر انجام شود .

چگونه-سرعت-لپ-تاپ-را-افزایش-دهیم-؟
چگونه-سرعت-لپ-تاپ-را-افزایش-دهیم-؟

۷) حذف قایل های غیر ضروری

شاید به نظر شما فایل هایی حجیم در لپ تاپ موجود نباشند و تنها مدیایی شامل عکس ها، ویدیوها و موزیک های کم حجم در لپ تاپ خود نگه داشته اید و این در صورتی است که شما حتی سالی یکبار هیچ یک از آنها را اجرا نمی کنید. در صورت امکان توصیه می شود هارد اکسترنال خریداری کنید و تمام فایل های این چنینی را در این دسته از هاردها دانلود و ذخیره کنید. در غیر اینصورت توصیه می شود که فایل های غیر ضروری و حجیم را حذف کنید و تنها فایل هایی که نیاز مبرم دارید را نگه دارید.