آموزش-انتقال-اطلاعات-از-یک-هارد-به-هارد-دیگر
آموزش انتقال اطلاعات از یک هارد به هارد دیگر

آموزش انتقال اطلاعات از یک هارد به هارد دیگر ، آموزش هارد به هارد کردن

آموزش هارد به هارد کردن

در این مقاله اموزشی میخواهیم هارد به هارد کردن را به شما اموزش دهیم ، برای بسیار از کاربران این اتفاق پیش امده که بخواهن اطلاعات را از هارد قدیمی خود به هارد جدید انتقال بدن یا به اصطلاح هارد به هارد کنند .

انتقال اطلاعات از هاردی به هارد دیگر و ذخیره همزمان آنها در دو هارد، سبب اطمینان خاطر کاربر از حفظ اطلاعاتی می‌گردد که برای او مهم است. به علاوه گاه کاربر نیاز دارد که اطلاعات مهم و مورد علاقه خود را به هر دلیل بطور همزمان در دو هارد داشته باشد .

آموزش انتقال اطلاعات از یک هارد به هارد دیگر

در اولین قدم بهتر است که پارتیشن های هارد دیسک خودتان را نامگذاری کنید . تا بعدا درایو های هارد ها را به راحتی از همدیگر تشخیص دهید.

برای این کار به My Computer رفته و روی یک پارتیشن کلیک راست کنید . گزینه Properties را انتخاب کنید . در پنجره باز شده شما می توانید نام پارتیشن را تغییر دهید . این کار را برای همه پارتیشن ها تکرار کرده و نام آنها را به خاطر بسپارید . حالا رایانه تان را خاموش کنید . آموزش هارد به هارد کردن

شما هارد دیسکی که می خواهید اطلاعات را از آن کپی کنید در اختیار دارید . همه هارد دیسکها به وسیله یک نوع کابل به مادربورد متصل می شوند . در کنار اتصالات کابل نواری به هارد دیسک محل اتصال فیش برق یا همان POWER قرار دارد . اما مهمترین نکته که شما باید به آن دقت کنید جامپرها هستند . معمولا روی بدنه هارد دیسکها نحوه قرار گیری جامپرها توضیح داده شده است .

کیس مناسب حسابداری

در جدول موجود روی بدنه هارد دیسک به دنبال وضعیت Slave بگردید . شما باید جامپر هارد دیسک دوم را با توجه به توضیحات این جدول به حالت Slave تغییر بدهید .

در کیس رایانه تان دنبال هارد خودتان بگردید . مشاهده می کنید که کابلی آن را به مادربرد متصل کرده است . این کابل از نوع نواری بوده معمولا دارای دو جای اتصال می باشد . ممکن است این کابل هم به هارد دیسک شما و هم به سی دی رام متصل باشد . شما می توانید از طریق همین کابل هارد دیسک دوم را به مادربرد متصل کنید . برای این کار می توانید جای اتصال دوم را از سی دی رام جدا کنید . به جای آن هارد دیسک را به این قسمت متصل کنید .

مطالب پیشنهادی ما :

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید کامپیوتر کامل

خرید کامپیوتر ۳ میلیونی

خرید کامپیوتر بالا رده

شما ۲ هارد دیسک را از طریق یک کابل به مادربرد رایانه تان متصل کرده اید . هارد دیسک رایانه شما به عنوان میزبان و هارددیسک دوم به عنوان مهمان به حساب می آید حالا باید برق مورد نیاز را برای هارد دیسک مهمان تامین کنید . به نوع فیش POWER هارد دیسک دقت کنید . یکی از این نوع فیشها احتمالا در رایانه شما به صورت آزاد وجود دارد . این کابل ها همگی به سیستم اصلی برق رایانه متصل هستند . یکی از این فیشهای آزاد را به هارد دیسک میهمان وصل کنید .

آموزش-هارد-به-هارد-کردن
آموزش-هارد-به-هارد-کردن

کامپیوتر خود را روشن کنید . به محض روشن شدن رایانه کلید Delete را فشار دهید تا وارد تنظیمات مادربرد شوید . این منو ممکن است با توجه به نوع مادربرد متفاوت باشد . اما معولا در اولین منو تنظیمات هارد دیسک تعیین می شود

به منوی Standard Cmos Features بروید . معمولا به صورت پیش فرض مادربرد های جدید برای شناسایی هارد دیسکها در حالت اتوماتیک تنظیم شده اند . اگر این گونه نیست شما تنظیم این قسمت را به حالت Auto تغییر دهید تا مادربرد به به صورت خودکار هارددیسک ها را شناسایی کند . بعد از انجام این کار از این منو بیرون آمده و گزینه Save and Exit را انتخاب کنید .

در صورتی که تمام مراحل را درست انجام داده باشید رایانه شما مثل سابق عمل می کند . ویندوز شما بالا می آید . اما با رفتن به قسمت My Computer متوجه اضافه شدن پارتیشن های جدید می شوید . پارتیشن های غریبه که نامشان برای شما آشنا نیست همان پارتیشن های هارد دیسک مهمان هستند . حالا اطلاعاتی را که لازم دارید بین دو هارد دیسک کپی کنید .

دقیقا مانند زمانی که روی هارد دیسک خودتان اطلاعات رااز یک پارتیشن به پارتیشن دیگری کپی می کردید . بعد از تمام شدن کارتان دوباره رایانه تان را خاموش کنید . شما حالا باید همه چیز را به حالت اول برگردانید . هارد دیسک میهمان را با جدا کردن کابل های مادر برد و برق جدا کنید . وضعیت جامپر روی آن را دوباره به حالت اول برگردانید . این حالت روی بدنه هارد دیسک با عنوان Master مشخص شده است . اگر محل اتصال دوم روی کابل قبلا به سی دی رام متصل بود دوباره آن را به همان وضعیت برگردانید . در کیس را هم کاملا ببندید .خوب حالا شما با موفقیت توانستید اطلاعات را بین دو هارد به اصطلاح هارد به هارد کنید.

نکته در ارتباط با هارد به هارد کردن اطلاعات

در زمان اتصال هارد به کامپیوتر دقت نمایید که هارد تماسی با بدنه کیس و سایر اجزا نداشته باشد. بهتر آن است که هارد را در داخل کیس، به نحوی نصب نمایید. در ارتباط با برق هارد هم می‌توانید با توجه به نوع فیش برق، از یکی از کابل‌های آزادی خارج شده از سمت پاور، استفاده نمایید. برای هارد به هارد کردن اطلاعات و انتقال اطلاعات از یک هارد به هارد دیگر روش دیگری نیز وجود دارد.

برای این کار می‌توانید از دستگاهی به نام داک (باکس نگهدارنده هارد) استفاده نمایید. داک مورد استفاده‌ می‌بایست برخوردار از قابلیت clone نیز باشد. با کمک این داک می‌توانید آن بوردی که رو بالای باکس قرار دارد را جدا کرده و به هارد متصل کنید، سپس هارد را به قسمت پایین دستگاه متصل کرده و با کابل USB به پورت USB دستگاه متصل کنید.

انتقال اطلاعات از یک هارد به هارد دیگر در دو لپ تاپ

برای این کار در وهله نخست منوی استارت را باز کنید. در قسمت جستجو عبارت Windows Easy Transfer را تایپ کنید. پس از پیدا کردن این بخش آن را باز نمایید و یک هارد دیسک خارجی یا فلش مموری را به عنوان هارد هدف انتخاب کنید و آن را به لپ تاپ متصل کنید. در ارتبط با عبارتThis is My New Computer ، گزینه‌ی NO را انتخاب نمایید و هارد دیسک خود را انتخاب نمایید. پس از انجام این کار می‌توانید به راحتی اطلاعت خود را منتقل نمایید.

آموزش-انتقال-اطلاعات-از-هارد-به-هارد-دیگر
آموزش-انتقال-اطلاعات-از-هارد-به-هارد-دیگر