آموزش-انتقال-اطلاعات-از-یک-هارد-به-هارد-دیگر
آموزش انتقال اطلاعات از یک هارد به هارد دیگر

آموزش انتقال اطلاعات از یک هارد به هارد دیگر ، آموزش هارد به هارد کردن

آموزش هارد به هارد کردن

در این مقاله اموزشی میخواهیم هارد به هارد کردن را به شما اموزش دهیم ، برای بسیار از کاربران این اتفاق پیش امده که بخواهن اطلاعات را از هارد قدیمی خود به هارد جدید انتقال بدن یا به اصطلاح هارد به هارد کنند .

انتقال اطلاعات از هاردی به هارد دیگر و ذخیره همزمان آنها در دو هارد، سبب اطمینان خاطر کاربر از حفظ اطلاعاتی می‌گردد که برای او مهم است. به علاوه گاه کاربر نیاز دارد که اطلاعات مهم و مورد علاقه خود را به هر دلیل بطور همزمان در دو هارد داشته باشد .

آموزش انتقال اطلاعات از یک هارد به هارد دیگر

در اولين قدم بهتر است که پارتيشن هاي هارد ديسک خودتان را نامگذاري کنيد . تا بعدا درايو هاي هارد ها را به راحتي از همديگر تشخيص دهيد.

براي اين کار به My Computer رفته و روي يک پارتيشن کليک راست کنيد . گزينه Properties را انتخاب کنيد . در پنجره باز شده شما مي توانيد نام پارتيشن را تغيير دهيد . اين کار را براي همه پارتيشن ها تکرار کرده و نام آنها را به خاطر بسپاريد . حالا رايانه تان را خاموش کنيد . آموزش هارد به هارد کردن

شما هارد ديسکي که مي خواهيد اطلاعات را از آن کپي کنيد در اختيار داريد . همه هارد ديسکها به وسيله يک نوع کابل به مادربورد متصل مي شوند . در کنار اتصالات کابل نواري به هارد ديسک محل اتصال فيش برق يا همان POWER قرار دارد . اما مهمترين نکته که شما بايد به آن دقت کنيد جامپرها هستند . معمولا روي بدنه هارد ديسکها نحوه قرار گيري جامپرها توضيح داده شده است .

کیس مناسب حسابداری

در جدول موجود روي بدنه هارد ديسک به دنبال وضعيت Slave بگرديد . شما بايد جامپر هارد ديسک دوم را با توجه به توضيحات اين جدول به حالت Slave تغيير بدهيد .

در کيس رايانه تان دنبال هارد خودتان بگرديد . مشاهده مي کنيد که کابلي آن را به مادربرد متصل کرده است . اين کابل از نوع نواري بوده معمولا داراي دو جاي اتصال مي باشد . ممکن است اين کابل هم به هارد ديسک شما و هم به سي دي رام متصل باشد . شما مي توانيد از طريق همين کابل هارد ديسک دوم را به مادربرد متصل کنيد . براي اين کار مي توانيد جاي اتصال دوم را از سي دي رام جدا کنيد . به جاي آن هارد ديسک را به اين قسمت متصل کنيد .

مطالب پیشنهادی ما :

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید کامپیوتر کامل

خرید کامپیوتر 3 میلیونی

خرید کامپیوتر بالا رده

شما 2 هارد ديسک را از طريق يک کابل به مادربرد رايانه تان متصل کرده ايد . هارد ديسک رايانه شما به عنوان ميزبان و هاردديسک دوم به عنوان مهمان به حساب مي آيد حالا بايد برق مورد نياز را براي هارد ديسک مهمان تامين کنيد . به نوع فيش POWER هارد ديسک دقت کنيد . يکي از اين نوع فيشها احتمالا در رايانه شما به صورت آزاد وجود دارد . اين کابل ها همگي به سيستم اصلي برق رايانه متصل هستند . يکي از اين فيشهاي آزاد را به هارد ديسک ميهمان وصل کنيد .

آموزش-هارد-به-هارد-کردن
آموزش-هارد-به-هارد-کردن

کامپیوتر خود را روشن کنيد . به محض روشن شدن رايانه کليد Delete را فشار دهيد تا وارد تنظيمات مادربرد شويد . اين منو ممکن است با توجه به نوع مادربرد متفاوت باشد . اما معولا در اولين منو تنظيمات هارد ديسک تعيين مي شود

به منوي Standard Cmos Features برويد . معمولا به صورت پيش فرض مادربرد هاي جديد براي شناسايي هارد ديسکها در حالت اتوماتيک تنظيم شده اند . اگر اين گونه نيست شما تنظيم اين قسمت را به حالت Auto تغيير دهيد تا مادربرد به به صورت خودکار هاردديسک ها را شناسايي کند . بعد از انجام اين کار از اين منو بيرون آمده و گزينه Save and Exit را انتخاب کنيد .

در صورتي که تمام مراحل را درست انجام داده باشيد رايانه شما مثل سابق عمل مي کند . ويندوز شما بالا مي آيد . اما با رفتن به قسمت My Computer متوجه اضافه شدن پارتيشن هاي جديد مي شويد . پارتيشن هاي غريبه که نامشان براي شما آشنا نيست همان پارتيشن هاي هارد ديسک مهمان هستند . حالا اطلاعاتي را که لازم داريد بين دو هارد ديسک کپي کنيد .

دقيقا مانند زماني که روي هارد ديسک خودتان اطلاعات رااز يک پارتيشن به پارتيشن ديگري کپي مي کرديد . بعد از تمام شدن کارتان دوباره رايانه تان را خاموش کنيد . شما حالا بايد همه چيز را به حالت اول برگردانيد . هارد ديسک ميهمان را با جدا کردن کابل هاي مادر برد و برق جدا کنيد . وضعيت جامپر روي آن را دوباره به حالت اول برگردانيد . اين حالت روي بدنه هارد ديسک با عنوان Master مشخص شده است . اگر محل اتصال دوم روي کابل قبلا به سي دي رام متصل بود دوباره آن را به همان وضعيت برگردانيد . در کيس را هم کاملا ببنديد .خوب حالا شما با موفقيت توانستيد اطلاعات را بين دو هارد به اصطلاح هارد به هارد کنيد.

نکته در ارتباط با هارد به هارد کردن اطلاعات

در زمان اتصال هارد به کامپیوتر دقت نمایید که هارد تماسی با بدنه کیس و سایر اجزا نداشته باشد. بهتر آن است که هارد را در داخل کیس، به نحوی نصب نمایید. در ارتباط با برق هارد هم می‌توانید با توجه به نوع فیش برق، از یکی از کابل‌های آزادی خارج شده از سمت پاور، استفاده نمایید. برای هارد به هارد کردن اطلاعات و انتقال اطلاعات از یک هارد به هارد دیگر روش دیگری نیز وجود دارد.

برای این کار می‌توانید از دستگاهی به نام داک (باکس نگهدارنده هارد) استفاده نمایید. داک مورد استفاده‌ می‌بایست برخوردار از قابلیت clone نیز باشد. با کمک این داک می‌توانید آن بوردی که رو بالای باکس قرار دارد را جدا کرده و به هارد متصل کنید، سپس هارد را به قسمت پایین دستگاه متصل کرده و با کابل USB به پورت USB دستگاه متصل کنید.

انتقال اطلاعات از یک هارد به هارد دیگر در دو لپ تاپ

برای این کار در وهله نخست منوی استارت را باز کنید. در قسمت جستجو عبارت Windows Easy Transfer را تایپ کنید. پس از پیدا کردن این بخش آن را باز نمایید و یک هارد دیسک خارجی یا فلش مموری را به عنوان هارد هدف انتخاب کنید و آن را به لپ تاپ متصل کنید. در ارتبط با عبارتThis is My New Computer ، گزینه‌ی NO را انتخاب نمایید و هارد دیسک خود را انتخاب نمایید. پس از انجام این کار می‌توانید به راحتی اطلاعت خود را منتقل نمایید.

آموزش-انتقال-اطلاعات-از-هارد-به-هارد-دیگر
آموزش-انتقال-اطلاعات-از-هارد-به-هارد-دیگر