های-خراب-CD-و-DVD-بازیابی-اطلاعات-از
بازیابی اطلاعات از CD و DVD های خراب

بازیابی اطلاعات از CD و DVD

آموزش بازیابی اطلاعات از CD و DVD

برای شما هم پیش آمده که گاهی اطلاعاتی در CD یا DVD داشته باشید ولی ، به علت خرای CD یا DVD نتوانید از آن استفاده کنید ، یا مدت خیلی زیادی طول مییکشد تا اطلاعات داخلی ان اجرا شود ؟  امروزه CD ها، به شرطی که با دقت زیادی نگهداری شوند، به عنوان یک ابزار ذخیره طولانی مدت اطلاعات، مطرح هستند. در غیر این صورت، خراشهایی روی سطح حساس CD پدیدار می شود. اگر تعداد خراشها زیاد شود، امکان اینکه ویندوز نتواند آن را بخواند یا اجرا کند، افزایش می یابد.  در این حالت دیگر نمی توانید به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید و CD، غیر قابل استفاده می شود.

در این حالت شما چه کاری را انجام میدهید ؟ از اطلاعات ان صرفه نظر میکنید ؟

برای پاسخ به این سوالات همراه ما باشید با اموزش بازیابی اطلاعات CD , DVD :

رفع مشکل نخواندن دی وی دی و سی دی و کپی اطلاعات آنها

آموزش-بازیابی-اطلاعات-از-CD-و-DVD-های-خراب
آموزش-بازیابی-اطلاعات-از-CD-و-DVD-های-خراب

دانلود برنامه IsoBuster :

این برنامه در جایی که ویندوز از خواندن CD عاجز می ماند، وارد عمل می شود.می تواند فایل ها را از روی CD های خراب یا مشکل دار باز خوانی و روی هارد دیسک ضبط کند. در نتیجه، در اغلب موارد می توانید اطلاعات از دست رفته خود را دوباره زنده کنید.

رایت ناموفق CD :

یکی از مواردی که باعث می شود نتوانید از یک CD استفاده کنید، رایت ناموفق CD آن است. کسی که مرتب با رایت CD سر و کار داشته باشد، مطمئنا خطای “Buffer-Underrun” را بخوبی می شناسد. این خطا هنگام رایت در نبود فناوری به اصطلاح  “Burn Proof” ظاهر می شود. ( هنگام رایت، ناگهان اطلاعات در Buffer دستگاه رایت کننده ذخیره نمی شود و جریان اطلاعات لازم و مداوم برای ادامه روند رایت قطع می شود).
 نتیجه این خطا این است که کل روند رایت قطع می شود و CD خام ( نیمه کاره ) به یک وسیله تزئینی تبدیل می شود. CD های خامی که امروزه به دلیل قیمت پایین مورد توجه قرار می گیرند، احتمال خراب شدنشان به هنگام رایت کردن زیاد است.

کیس مناسب حسابداری

در این حالت، چاره کار، برنامه نجات بخش IsoBuster است، این نرم افزار مفید و کاربردی، مکانیزم ویندوز را جهت خواندن CD دور می زند و مستقیما به درایو دسترسی پیدا می کند. بدیهی است که CD آسیب دیده باز هم غیر قابل استفاده می ماند و اجرا نخواهد شد، اما شما با IsoBuster می توانید همه فایل ها را از روی CD خراب، مشاهده و روی هارد خود بریزید. سپس Datatrack , Audiotrack مورد دلخواه خود را بروی یک CD جدید رایت کنید.

مطالب پیشنهادی ما :

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید کامپیوتر کامل

خرید کامپیوتر 3 میلیونی

خرید کامپیوتر بالا رده

تک تک فایل های CD تصویری نیز که توسط برنامه های Nero و Clone-CD رایت شده اند، می توانند با IsoBuster دوباره خوانی شوند. این نرم افزار رایگان، همه انواع CD های رایج مانند: CD-Rom ، DVD ، SVCD و VCD را پشتیبانی می کند.

فایل های تصویری مانند bin ، iso و img برای IsoBuster هیچ گونه مشکلی ایجاد نمی کنند. شرایط اجرای این برنامه خیلی راحت است. شرط اساسی برای راه اندازی آن، نصب درست و صحیح درایور ASPI است که در ویندوز 9x/Me به صورت پیش گزیده وجود دارد. کاربران ویندوزهای NT ، 2000 و XP باید درایور ASPI را به شرطی که برنامه جدید رایت نصب نشده باشد، از سایت Adaptec ، بصورت download دریافت کنند.

هنگام استارت برنامه روی کلید Free.func.only کلیک کنید. سپس همه عملکردهای ذکر شده در بالا در اختیار شما قرار خواهد داشت. نسخه حرفه ای IsoBuster, Pro version، فروشی بوده و به همراه خود امکانی را دارد که می تواند اطلاعات را از CD ها به صورت Universal Disk Format دوباره ایجاد کند.

تعمیرات دستی برای رفع مشکل نخواندن دی وی دی و سی دی

برای اینکه هرگونه خراشیدگی کوچک بر روی فویل سی دی یا دی وی دی مشخص شود، سطح براق سی دی یا دی وی دی را زیر نور لامپ بررسی می کنیم تا حتی اگر کوچکترین قسمتی از فویل CD از بین رفته بود، آن را بیابیم. سی دی را در همان طرفی که نوشته ها قرار دارند قرار می دهیم و با یک ماژیک وایت برد قسمتی از فویل سی دی/ دی وی دی را که از بین رفته رنگ می کنیم. از دو تکه “چسب نواری کاغذی” استفاده کنید و هر دو را در محل رنگ شده بر روی هم بچسبانید. این سی دی/ دی وی دی ممکن است در درون دستگاه صدای زیادی ایجاد کند اما در ۷۰ در صد موارد قسمت خراب را تعمیر می کند.

برگرداندن-اطلاعات-CD
برگرداندن-اطلاعات-CD

روش دیگر بازیابی اطلاعات سی دی شکسته و.. استفاده از خمیر دندان برای پولیش کردن خش های سی دی/ دی وی دی است که تنها به خمیردندان و یک دستمال نرم‌ احتیاج دارید. کمی خمیردندان را روی دستمال و یا پارچه پخش کنید و سپس به حالت دایره‌ ای صفحه خش‌دار را با دستمال پولیش کنید. هنگامی که خش‌ها از بین رفتند، CD یا DVD را با آب بشورید. لوح فشرده را تکان دهید تا قطره های آب از آن جدا شود و سپس در معرض هوا قرار دهید تا خشک شود.

ریکاوری اطلاعات و کپی سی دی های خشدار با برنامه های میانجی در ویندوز

نرم افزار Unstoppable Copier

برنامه های زیاد و متنوعی در بازار وجود دارد که شما می توانید برای خوانده نشدن دی وی دی/ سی دی استفاده کنید که امروز ما نرم افزار Unstoppable Copier را به شما کاربران عزیز آموزش خواهیم داد. Unstoppable Copier نرم افزاری کم حجم و Portable جهت گرفتن کپی ( بازیابی اطلاعات ) از CD های خراب و خش دار میباشد.

همه ما بارها شاهد بوده ایم که که ویندوز در مواجهه با سی دی هایی که با خرابی فیزیکی روبرو شده اند عمل کپی را متوقف ساخته و پیغامی مبنی بر Can’t Access و یا عدم دسترسی را نمایش می دهد. برای شروع کپی اطلاعات از سی دی های خش دار،  برنامه را دانلود و باز کنید سی دی خراشیده را در درایو کامپیوتر خود قرار دهید و صبر کنید تا دستگاه CD را تشخیص دهد. بعد روی دکمه Browse در کنار باکس Source کلیک کنید و درایو سی دی را انتخاب کنید.

محصولات پیشنهادی ما :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

حالا شما باید مکانی را که فایل های شا آنجا ذخیره می شود را انتخاب کنید. دوباره روی دکمه Browse کلیک کنید به طور مثال ی توانید فایلی که در دسکتاپ ایجاد کرده اید را انتخاب کنید صفحه برنامه شما باید حالا به صورت زیر باشد.

بازیابی-اطلاعات-از-CD-و-DVD-های-خراب
بازیابی-اطلاعات-از-CD-و-DVD-های-خراب

برای شروع فرایند نجات اطلاعاتتان روی copy کلیک کنید، شما می توانید پیشرفت فایل ها را در پنجره اصلی برنامه همراه با یک نوار پیشرفت در زیر مشاهده  کنید.