آموزش-تبدیل-پاورپوینت-به-ورد
آموزش تبدیل پاورپوینت به ورد

تبدیل پاورپوینت به ورد

امروز در این مقاله میخواهیم یک آموزش کاربردی را به شما آموزش دهیم ، آموزش تبدیل پاورپوینت به ورد .

 در برخی موارد ، برای تسهیل چاپ و خواندن و استفاده از قالب بندی ورد، باید پاورپوینت را به سند Word تبدیل کنیم. شاید وقت کافی برای وارد کردن مجدد اطلاعات به قالب Word نداشته باشیم ، می خواهیم محتویات اسلایدهای پاورپوینت را به راحت ترین و کارآمدترین روش در یک سند ورد کپی کنیم.

ویندوز در حال حاضر یکی از محبوب ترین سیستم عامل های موجود است که بیشتر کاربران از آن استفاده می کنند. در این بخش از آموزش نخست نحوه تبدیل اسلایدهای PowerPoint را به Word را در اختیار شما قرار می دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

1-ذخیره کردن پاورپوینت در قالب ورد

اولین روشی را که قصد داریم برای تبدیل پاورپوینت به فایل ورد به شما معرفی کنیم، ذخیره کردن پاورپوینت در قالب فایل ورد است. برای انجام دادن این کار مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

۱-­ ابتدا فایل پاورپوینت خود را باز کنید.

۲-­ سپس بر روی تب File کلیک کرده و گزینه Save as را انتخاب کنید.

۴-­ خب اکنون بر روی Brows کلیک کرده و محل ذخیره فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

محصولات پیشنهادی :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

کامپیوتر دسکتاپ اماده

خرید لپ تاپ استوک

آموزش-تبدیل-پاورپوینت-به-ورد
آموزش-تبدیل-پاورپوینت-به-ورد

 اکنون پنجره Save As برای شما باز خواهد شد. در File name نام فایل مورد نظر خود را تایپ کرده و در منو کشویی Save as type گزینه Outline/RTF را انتخاب کنید. سپس، برای ذخیره شدن  فایل بر روی گزینه Save کلیک کنید. در نهایت فایل خروجی در قالب ورد ذخیره می شود و شما می توانید محتویات خود را در آن مشاهده کنید.

برترین مقالات :

خرید کامپیوتر صنعتی

خرید کامپیوتر استوک

کیس مناسب حسابداری

تست سرعت لپ تاپ

تبدیل-پاورپوینت-به-ورد
تبدیل-پاورپوینت-به-ورد

روش دوم: انتقال پاورپوینت به ورد

این روش نیز مانند روش اول بسیار راحت است . تنها با چند کلیک ساده می توانید آن را انجام دهید. برای اینکه یک فایل پاورپوینت را به ورد منتقل کنید باید به صورت زیر عمل کنید.

۱-­ نخست فایل پاورپوینت خود را باز کنید.

۲-­ اکنون در نوار ابزار پاورپوینت بر روی تب File کلیک کرده و گزینه Export را انتخاب کنید.

۳- سپس، بر روی گزینه Create Handouts کلیک و Create Handouts را انتخاب کنید.

۴-­ خب حالا پنجره Send To Microsoft Word برای شما باز خواهد شد. این پنجره شامل گزینه مختلفی برای نحوه نمایش اسلایدها است که شما می توانید گزینه مورد نظر خود را انتخاب و در نهایت بر روی گزینه Ok کلیک کنید. به این ترتیب محتوا پاورپوینت در سند ورد نمایش داده خواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

مینی کیس های لنوو

مینی کیس های دل

خرید کامپیوتر بالا رده

خرید کامپیوتر اسمبل شده

نحوی-تبدیل-پاورپوینت-به-ورد
نحوی-تبدیل-پاورپوینت-به-ورد

نکته مهم :

نخست پاورپوینت را به PDF تبدیل کنید. در این روش تمام محتویات و متن درون اسلایدهای پاورپوینت از جمله متن درون Text Box به مایکروسافت ورد منتقل خواهد شد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ابتدا باید پاروپوینت را به صورت پی دی اف ذخیره کنید. برای انجام این کار نخست بر روی File کلیک کرده و گزینه Save as را انتخاب کنید. سپس در پنجره Save as در منو کشویی Save as type بر روی گزینه PDF کلیک کنید. به این ترتیب فایل پاورپوینت به صورت پی دی اف ذخیره خواهد شد.

خب حالا فایل PDF را باز کرده و بر تب File کلیک کرده و گزینه Save as را انتخاب کنید. سپس در قسمت Save as شما باید فرمت Text را انتخاب کنید. در نهایت شما می توانید فایل خود را در مایکروسافت ورد باز کنید. 

امیدواریم که مقاله آموزشی مورد توجهتون قرار گرفته باشد .

مقالات پیشنهادی :

مینی کیس های لنوو

مینی کیس های دل

خرید کامپیوتر بالا رده

خرید کامپیوتر اسمبل شده

موفق باشید ، اونیکس کالا