آموزش-حذف-رمز-هارد
آموزش حذف رمز هارد

آموزش حذف رمز هارد

چطور رمز را را حذف کنیم ؟

امرزه خیلی ها برای حفاظت از اطلاعات روی سیستم خود رمز میگذارند ، استفاده از رمز و پسورد امروزه جایگاه بالای پیدا کرده .

یکی از مواردی که کاربران روی ان پسورد میگزادند هارد می باشد برای حفاظت از اطلاعات خود .سرقت هارد، گم شدن هارد و دسترسی ناگهانی افراد سودجو به اطلاعات درون هارد می تواند مسئله ی نگران کننده ای باشد.

پس گذاشتن رمز روی هارد از واجبات محسوب میشه اما اگر پسورد ورود به هارد خود را فراموش کردید باید چکار کنیم ؟

تا پایان این مقاله هماره ما باشید تا آموزش حدف رمز هارد را با هم ببینیم .

چطور رمز هارد اکسترنال را فعال کنیم ؟

همان طور که گفته شد، ریسک و استرس برداشتن رمز هارد را باید کنترل کنید و پسورد مناسبی را انتخاب کنید. برای این منظور روش های مختلفی در ویندوز وجود دارد، اما بهترین روشی که پیشنهاد می کنیم از طریق آن نسبت به رمزگذاری اقدام کنید، استفاده از بایوس است.

یکی از شیوه های رمزگذاری بر روی هارد دیسک درونی (internal) یا داخلی لپ تاپ های شخصی و کامپیوترهای رومیزی، ورود به بخش تنظیمات بایوس و منوی رمز گذاری هارد است. البته دقت کنید که بلافاصله پس از رمزگذاری باید برای دسترسی مجدد به دیتاهای هارد از رمز تعبیه شده بر روی سیستم استفاده کنید. بنابراین هیچ گاه به صورت امتحانی رمزی را وارد نسازید.

برنامه های نرم افزاری بسیاری هم برای رمزگذاری هارد وجود دارد که می توانید از آن ها بهره ببرید. اما توصیه کارشناسان مرکز بازیابی اطلاعات به کارگیری بخش تنظیمات بایوس است.

محصولات پیشنهادی ما :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

فراموشی رمز هارد

زمانی که رمز هارد را فراموش می کنید، احتمالا مرتبا رمزهای مختلفی را وارد می کنید. این کار گاهی حتی باعث بلاک شدن بخش وارد شدن رمز نیز خواهد شد. هنگامی که کاربر بنا هر دلیلی رمز تعیین شده برای هارد را از یاد می برد، هیچ راهی جز برداشتن رمز هارد توسط تکنسین ماهر وجود ندارد. برای برداشتن پسورد هارد و حذف رمز هارد مرکز بازیابی اطلاعات می تواند مناسب ترین گزینه ی انتخابی باشد. کارشناسان ما در صورت نیاز با استفاده از به روز ترین تجهیزات فنی از جمله دستگاه pc3000 کارایی دیتاهای دور از دسترس را بازگردانی می کنند. به یاد داشته باشید که دستکاری های ناشیانه و مراجعه به مراکز تعمیراتی نامعتبر باعث نابودی دیتاهای هارد خواهد شد. آموزش حذف رمز هارد

آموزش حذف رمز هارد

همان طور که می‌دانید حذف پسورد هارد یکی از مشکل‌ترین و خطرناک‌ترین کار‌های ممکن در رابطه با هارد‌های اکسترنال است. نکته قابل توجه این است که یکی از مزیت‌های این هاردها، داشتن ضریب امنیت بسیار بالا است که در بعضی از مواقع حتی دچار مشکلاتی می‌شود. ما توصیه می‌کنیم از سیستم پسورد گذاری این هارد استفاده نکنید چون بعضی از مواقع خود هارد به زبان ساده، قاطی می‌کند و نمی‌تواند تشخیص به درستی یا ندرستی رمز دهد در نتیجه امکان دارد اطلاعات شما برای همیشه غیر قابل دسترس شود. با این حال شما می توانید مراحل زیر را برای حذف پسورد هارد اکسترنال وسترن خود بکار برید.

حذف-رمز-هارد
حذف-رمز-هارد

ابزار HDD Unlock Wizard

HDD Unlock Wizard یکی از بهترین ابزارهای حذف پسورد هارد دیسک است که دارای محیطی کاربر پسند است. مناسب هارد دیسک های هارد دیسک HDD ، IDE و SATA است. این ابزار در کنار اینکه رمز و پسورد هارد را حذف می کند، تمام اطلاعات هارد را هم حذف خواهد کرد. الگوریتم این برنامه به گونه ای است که رمز عبور را به صورت کلی حذف می کند و امکان بازیابی آن وجود ندارد؛ اما با این کار هارد مجددا قابل استفاده خواهد شد. آموزش حذف رمز هارد

مطالب پیشنهادی ما :

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید کامپیوتر کامل

خرید کامپیوتر 3 میلیونی

خرید کامپیوتر بالا رده

 

ابزار Victoria HDD

Victoria HDD یکی دیگر از ابزاری است که در آموزش برداشتن پسورد هارد مطرح است. این ابزار یک بانک اطلاعاتی قدرتمند است که بازیابی پسورد فراموش شده هارد اکسترنال و اینترنال را انجام می دهد. از قابلیت های این نرم افزار باید به کاهش حجم CPU اشغالی و رابط کاربری آسان تر آن اشاره کرد.

حذف رمز هارددیسک با Ultimate Boot CD

اگر مستر پسورد ( master password) را به جای پسورد کاربری وارد کنید، پسورد کاربری هارد را برای همیشه حذف خواهد شد. برای یافتن مستر پسورد نام سازنده هارد خود را جست وجو کنید تا لیست مستر پسورد را مشاهده نمایید. با انجام این کار تمام اطلاعات هارد پاک می شود. پس در اجرای آن، این موضوع را در نظر بگیرید.

آموزش استفاده از Ultimate Boot CD

 • از منو اصلی برنامه مسیر “HDD” > “Diagnostic” > “MHDD v4.6” را طی کنید .
 • در این مرحله لیست هارددیسک ها را مشاهده می کنید. هارددیسکی که قرار است رمز آن را بردارید، انتخاب کنید
 • unlock را تایپ کنید و هنگامی که از شما مستر پسورد درخواست شد، عدد ۱ را تایپ کنید.
 • اگر پسورد صحیح بود و پذیرفته شد در مرحله بعدی DISPWD را تایپ کنید و در جواب عدد ۱ را بفشارید (در این مرحله همزمان پیغام هشداری هم نمایش داده می شود) .
 • مجددا مستر پسورد را وارد کنید .
 • در این مرحله هارد دیسک بازیابی شد.
 • رای خروج ctrl + alt+ del را بزنید تا کامپیوتر ریبوت شود .

حذف رمز هارددیسک کامپیوتر و لپ تاپ با CMOSPWD

ممکن است این تجربه را داشته باشید که هنگام چک کردن تنظیمات بایوس، متوجه وجود پسورد روی هارد سیستم خود شود. در چنین شرایطی به کمک نرم افزار CMOSPWD در کمتر از ۱۰ دقیقه می توانید اطلاعات هارد را بازیابی کنید و پسورد را برای همیشه حذف کنید.

کیس مناسب حسابداری

آموزش استفاده از از CMOSPWD

 • فایل را از حالت فشرده خارج کرده و در درایو C کپی کنید.
 • پنجره RUN را با کلید های ترکیبی استارت و R باز کنید.
 • cmd را تایپ و ENTER را بزنید.
 • آدرس cd c:cmospwd-5.0windows را در cmd تایپ کنید و ENTER را بزنید
 • سپس ioperm -i را مجددا تایپ کنید و ENTER را بزنید.
 • در مرحله آخر cmospwd_win /k را تایپ کنید و ENTER را بزنید
 • حال به پنجره ای هدایت می شوید که حاوی اعداد “۱” “۲” و “۰” است.
 • “۲” را تایپ کنید و ENTER را بزنید.
 • حالا پسورد حذف شد.