حذف-فایل-های-غیر-قابل-حذف-در-ویندوز
آموزش حذف فایل های غیر قابل حذف در ویندوز

آموزش حذف فایل های غیر قابل حذف در ویندوز

حذف فایل های غیر قابل حذف در ویندوز

همهان اونیکس کالا امروز همراه شما هستیم با یک مقاله داغ و پرکاربرد .

بسیاری از کاربران هستند که میخواهند یکسری از فایل ها را روی سیستم ویندوزی خودشان حدف کنند ولی با ارور مواجع میشوند و ان فایل را نمیتوانند حذف کنند .

راستی این مسئله برای شما هم اتفاق افتاده ؟؟ راه حل چیست ؟ چطور میتوانیم فایل های غیر قابل حذف را حذف کنیم ؟

دلایل غیر قابل حذف بودن فایل ها

این مشکل می تواند به دلایل مختلفی بوجود بیاید. اگر فایل ها بدافزار، نرم افزارهای تبلیغاتی یا تروجان باشند غیر قابل حذف هستند. این فایل ها همچنین ممکن است پرونده های عادی باشند که در حال حاضر توسط سیستم مورد استفاده قرار می گیرند و بنابراین از حذف آنها جلوگیری می شود. پیام های زیر قابل حذف نبودن و دلایل آن را نیز نشان می دهند.

ارور های که با آن مواجع میشویم ؟

  1. Cannot delete file: Access is denied
  2. The file or folder is open in another program or user
  3. The source or destination of the file may be in use
  4. There has been a sharing violation
  5. Make sure the disk is not full or write-protected and that the file is currently not in use

محصولات پیشنهادی :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

کامپیوتر دسکتاپ اماده

خرید لپ تاپ استوک

حذف فایل های غیر قابل حذف با فرمان cmd :

ابتدا وارد Command Prompt شوید. با نگه داشتن کلید ترکیبی Win+R یا رفتن به Start سپس run و عبارت cmd را تایپ می کنید تا وارد بخش Command Prompt شوید.

مرحله2: مسیر فایلی که غیر قابل حذف می باشد با کد cd وارد کنید که در این آموزش یک فایل در دسکتاپ قرار داده شده است.

cd desktop

مرحله3: بعد از نوشتن دستور بالا اینتر را بفشارید تا وارد دسکتاپ شوید.

مرحله4: وارد دسکتاپ که شد عبارت del را تایپ کنید و با یک فاصله نام فایلی که حذف نمی شود را نوشته و اینتر را بفشارید.

del نام فایل برای حذف. پسوند فایل حذف شونده

حذف فایل های غیر قابل حذف با Wise Force Deleter:

Wise Force Deleter نام ابزاری مفید می باشد که قابلیت حل مشکل فایل هایی که توسط ابزارهای ویندوز قابلیت حذف را ندارند ، دارا می باشد. برخی اوقات شما هنگام حذف فایل ها با ارور های مختلف روبرو خواهید بود مثلا ارور باز شدن فایل یا ارور استفاده توسط ابزارهای ویندوز !

اگر این فایل یک موسیقی یا عکس باشد که توسط پلیرها مورد استفاده باشد کار راحت است زیرا با بستن پلیر قادر به حذف آن فایل خواهید بود اما اگر از فایل های غیر قابل پخش باشد کار یه کم پیچیده خواهد بود ، Wise Force Deleter ابزاری کم حجم و آسان می باشد که توسط آن قابلیت حل تمامی ارورهای هنگام حذف فایل را دارا خواهید بود و می توانید فایل مذکور را به راحتی و توسط نرم افزار حذف نمایید.

مقالات پیشنهادی :

مینی کیس های لنوو

مینی کیس های دل

خرید کامپیوتر بالا رده

خرید کامپیوتر اسمبل شده

آموزش-حذف-فایل-های-غیر-قابل-حذف-در-ویندوز
آموزش-حذف-فایل-های-غیر-قابل-حذف-در-ویندوز

حذف فایل های غیر قابل حذف در حالت Safe Mode:

منوی Start را کلیک کنید. این منو دارای لوگوی ویندوز است و در سمت چپ و در قسمت پایین صفحه نمایش شما قرار گرفته است. کلید Shift را نگه دارید و دکمه Restart را کلیک کنید. کامپیوتر شما به طور عادی شروع به ریستارت شدن می کند اما کلید Shift را رها نکنید تا صفحه آبی ظاهر می شود. بعد از نمایش صفحه آبی شما کلید شیفت را رها کنید و Troubleshoot که در وسط صفحه است را کلیک کنید.

Advanced options را کلیک کنید. بعد در سمت راست صفحه Startup Settings را کلیک کنید. از پایین صفحه Restart را انتخاب کنید.

کلید Safe Mode را فشار دهید این کلید معمولا کلید ۴ است اگر این کلید برای شما کار نکرد کلید F4 را انتخاب کنید تا کامپیوتر شما به حالت سیف مد ریبوت شود.

بعد از ریستارت شدن سیستم فایلی که می خواهید پاک کنید را انتخاب کنید و کلید Del صفحه کلید را فشار دهید تا به سطل بازیافت انتقال داده شود. Recycle Bin را خالی کنید که این کار را با کلیک راست کردن روی آیکن Recycle Bin و انتخاب Empty Recycle Bin و سپس OK می توانید انجام دهید. کامپیوتر خود را ریستارت کنید تا به حالت عادی ریبوت شود.

مقالات پیشنهادی :

مینی کیس های لنوو

مینی کیس های دل

خرید کامپیوتر بالا رده

خرید کامپیوتر اسمبل شده

حذف فایل های غیر قابل حذف از طریق Check Disk :

وقتی که می خواهید ارورهای دیسک ویندوز را تعمیر کنید فایل های باز را ببندید. دوبار آیکن Computer را کلیک کنید و درایو مورد نظر خود را انتخاب کنید. روی درایو کلیک راست کنید و از منو Properties را انتخاب کنید. به سربرگ Tools بروید و دکمه Check را انتخاب کنید. پنجره Check Disk باز می شود، گزینه Automatically را انتخاب کنید و روی Start کلیک کنید. بعد از تمام شدن فرآیند اسکن دوباره برای حذف فایلی که از ویندوز پاک نمی شد اقدام کنید.

یکی دیگر از روش های که برای رفع بیشتر ارورهای کامپیوتر جوابگو است ریست کردن سیستم میباشد پس حتما این روش را هم امتحان کنید بسیار مفید و کاربردی می باشد .

امیدواریم که این مقاله مورد توجهتون قرار گرفته باشد و با استفاده از روش های فوق بتوانید فایل های که دیگر به انها نیاز ندارید را پاک کنید .

برترین مقالات :

خرید کامپیوتر صنعتی

خرید کامپیوتر استوک

کیس مناسب حسابداری

تست سرعت لپ تاپ

موفق باشد ، اونیکس کالا