آموزش دوصفحه شدن دسکتاپ
آموزش دوصفحه شدن دسکتاپ

دوصفحه شدن دسکتاپ

در این مقاله می پردازیم به دو صفحه شدن دسکتاپ ، خیلی از کاربران کامپیوتر نیاز دارند همزمان چند صفحه نمایش را مدیریت کنند مثل برنامه نویسان ، گرافیست کارها و …..

ویندوز ۱۰ به کاربران خود این امکان را می دهد تا علاوه بر صفحه دسکتاپ اصلی چندین دسکتاپ مجازی ایجاد کنند. هرکدام از این دسکتاپ‌ها می‌تواند شامل یک ویندوز و برنامه‌های متفاوت باشد. 

هم‌چنین، می‌توانید هر دسکتاپ را به انجام یک کار خاص اختصاص دهید. لینوکس و macOS از مدت‌ها پیش این قابلیت را داخل سیستم‌عامل‌های خود قرار داده بودند. در طی این مدتی که ویندوز از داشتن این ویژگی محروم بود برنامه‌های طرف سوم متعددی برای این منظور ارائه شدند، ولی سرانجام شاهد اضافه شدن آن به ویندوز ۱۰ هستیم.

قابلیت چندین دسکتاپ یا Multiple Desktops به شما امکان اجرای پنجره های مختلف را در دسکتاپ های مختلف می دهد. در واقع شما می توانید در یک دسکتاپ برنامه های مختلفی را به اجرا در آورید و دسکتاپی دیگر را خالی بگذارید و به نمایش یک فیلم بپردازید. مایکروسافت دسکتاپ مجازی را در ویندوز ۱۰ برای سازماندهی بیشتر دسکتاپ ارائه کرده است.

راهنمای خرید :

خرید کامپیوتر ۳ میلیونی

راهنمای خرید کامپیوتر کامل

خرید کامپیوتر اداری

آموزش دوصفحه شدن دسکتاپ :

رای ساخت دسکتاپ مجازی و جابجایی بین دسکتاپ ها تنها کافییست چند کلید میانبر را به طور همزمان فشار دهید. دقت داشته باشید قبل از ساخت دسکتاپ مجازی، کلیدهای میانبر بستن دکستاپ را هم بیاموزید.

  1. می توانید با فشردن همزمان کلید های windows key + tab در خصوص ساخت چند دسکتاپ همزمان اقدام کنید. با فشردن این کلیدها، صفحه نمای وظیفه (task view) برای شما اجرا خواهد شد.

۲٫ در سمت چپ بالای صفحه یک گزینه با نام new desktop وجود دارد. با انتخاب کردن آن، صفحه دسکتاپ مجازی جدید برای شما ایجاد خواهد شد.

۳٫ به این روش می توانید به هر میزان که نیاز دارید، صفحه دسکتاپ مجازی بسازید.

۴٫ البته شما می توانید با فشردن همزمان کلیدهای windows key + ctrl + D بدون اینکه به صفحه task view  نیز وارد شوید چند دسکتاب در ویندوز بسازید.

۵٫ با باز کردن پنجره نمای وظیفه task view، می توانید تمام دسکتاپ های در حال اجرا را، مشاهده کنید.

محصولات پیشنهادی :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

کامپیوتر دسکتاپ اماده

خرید لپ تاپ استوک

خرید کامپیوتر استوک در شیراز
آموزش دوصفحه شدن دسکتاپ
آموزش دوصفحه شدن دسکتاپ

بستن دسکتاپ :

فرض کنیم شما چند دسکتاپ مجازی تایجاد کرده و تمایل دارید تمامی آن ها را ببندید بستن دسکتاپ مجازی هم مشابه موارد قبلی از طریق فشردن کلیدهای میانبر صورت می گیرد. با فشردن همزمان کلید های windows key + ctrl + F4 می توانید صفحه مجازی فعلی را ببندید.

مقالات پیشنهادی :

مینی کیس های لنوو

مینی کیس های دل

خرید کامپیوتر بالا رده

خرید کامپیوتر اسمبل شده

روش دیگر هم این است که به صفحه نمای وظیفه task view بروید و بر روی علامت ضربدر کنار همان صفحه مجازی در بالای صفحه، کلیک کنید.

دوصفحه-شدن-دسکتاپ
دوصفحه-شدن-دسکتاپ

جابجایی بین دسکتاپ ها :

برای  جابه جا شدن (سوئیچ کردن) بین صفحات دسکتاب مجازی، دو راه وجود دارد. یک راه این است که، صفحه task view را باز کنید و سپس به صفحه دسکتاپ مورد نظر خود مراجعه نمایید. راه حل دوم برای جابجایی بین دسکتاپ ها در ویندوز ۱۰ این است که با استفاده از دکمه نشانگر راست + windows key + ctrl مانند شکل زیر اقدام نمایید.

برترین مقالات :

خرید کامپیوتر صنعتی

خرید کامپیوتر استوک

کیس مناسب حسابداری

تست سرعت لپ تاپ

و یا نشانگر چپ + windows key + ctrl را به منظور جابجایی بین دسکتاپ ها در ویندوز ۱۰ بزنید.

البته لازم به ذکر است که نمایش این صفحات، مستقل از هم هستند. در واقع چندین صفحه دسکتاپ ایجاد خواهد شد به این معنا که، نرم‌ افزارها و برنامه هایی که در صفحه دسکتاپ اصلی باز کرده اید تنها در همان صفحه قابل مشاهده هستند و در صفحه دیگر در حال اجرا نیستند. اگر  می خواهید در هر صفحه دسکتاب مجازی، نرم افزار مورد نظر را داشته باشید، باید در تمام صفحات دسکتاب مجازی که ساخته اید، آن را اجرا کنید. به عبارت دیگر می توانید یک برنامه را روی چند دسکتاب مجازی هم، به طور همزمان داشته باشید. مثلا می توانید مرورگر کروم chrome را روی هرکدام از این دسکتاپ ها داشته باشید.