نصب-فونت-در-کامپیوتر
نصب فونت در کامپیوتر

آموزش نصب فونت

آموزش نصب فونت

در این مقاله اموزشی نحوی نصب فونت را به شما اموزش میدهیم ، حتما در بسیاری از مقالات فونت های گ.ناگونی را دیده اید که یکی از رایجترین انها تغییر فونت در نرم افزار ورد است .

ابزاری که ما به کمک آن می توانیم این تغییرات را در محیط های کاربری مختلف اعمال کنیم، فونت است که این روزها با جستجوی ساده می توانیم ده ها فونت رایگان را در یک فایل زیپ دانلود و نصب کنیم.

بطور کلی «فونت» همان حروف عادی الفبا هستند که توسط مجموعه های مختلف در شکل ها و طرح های مختلف طراحی می شوند و شما با استفاده از این فونت ها می توانید مقاله را بر اساس محیطی که قرار است مقاله ای را ارائه کنید، متن مقاله را شخصی سازی کنید. با این حال اگر تعدادی فونت را دانلود یا خریداری کرده اید و اما هنوز موفق به نصب آنها نشده اید ، همراه ما باشید تا نحوه ی نصب فونت در کامپیوتر را به شما اموزش دهیم .

نصب فونت در کامپیوتر بصورت تکی

فایل فونت دانلود شده را انتخاب کنید که در تصویر زیرهمان گونه که مشخص است، فونت مدنظر را در صفحه دسکتاپ قرار داده شده .

بعد از انتخاب فایل فونت، باید بر روی آن راست کلیک کنید و گزینه Preview را انتخاب نمائید.

پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد که در قسمت بالای آن گزینه ای به نام Install درج شده است که با انتخاب آن فایل فونت شروع به نصب خواهد کرد.

آموزش-نصب-فونت-در-کامپیوتر-اونیکس-کالا
آموزش-نصب-فونت-در-کامپیوتر-اونیکس-کالا

برای نصب پنجره جدیدی که نمایانگر نصب شدن فایل فونت است، باز خواهد شد که باید صبر کنید تا فرآیند نصب در طی چند ثانیه انجام شود. توجه داشته باشید بعد از نصب شدن فونت در کامپیوتر، آیکون Install غیرفعال خواهد شد و این به معنای نصب کامل فونت در کامپیوتر شما می باشد.

نحوه-ی-نصب-فونت-در-کامپیوتر
نحوه-ی-نصب-فونت-در-کامپیوتر

نصب فونت در کامپیوتر بصورت چندتایی

اما اگر شما چند فونت را می خواهید در کمترین زمان نصب کنید و وقت ندارید تا یکی یکی فایل های مربوطه را باز کنید و فرایند بالا را در آن اعمال کنید، می توانید از این روش برای صرفه جویی در زمان استفاده نمائید. از این رو ابتدا فایل های فونت که تصمیم به نصب آنها دارید را انتخاب کنید و سپس بر روی یکی از آنها راست کلیک کنید و از منو باز شده گزینه Install را انتخاب کنید.

فهرستی از مطالب پیشنهادی اونیکس کالا :

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید مانیتور استوک

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

معایب مینی کیس استوک

در طی چند ثانیه براساس تعداد فایلی که تصمیم به نصب آنها در ویندوز دارید، فونت ها نصب خواهند شد و شما می توانید بصورت مستقیم در برنامه های مختلف اعم از ورد، پاور پوینت و… استفاده کنید.

نصب-فونت-در-کامپیوتر
نصب-فونت-در-کامپیوتر