آموزش-ورود-به-سیف-مود-ویندوز-10
آموزش ورود به سیف مود ویندوز 10

آموزش ورود به سیف مود

چگونه واردسیف مود ویندوز شویم؟

سیف مود چیست ؟

زمانی که کامپیوتر شما به هر دلیلی ویروسی شده یا به دلیل ویروسی شدن وارد هیچ برنامه ای نمیشود ، باید وارد سیف مود شویم تا فقط برنامه های ضروری ویندوز اجرا شود .

پس سیف مود برای زمانی هست که تنها برنامه های ضروری اجرا میشوند . در این مقاله آموزشی راه های وارد شدن به سیف مود را با همخ برسی میکنیم .

 وارد شدن به سیف مود قبل از بوت شدن ویندوز

 از این رو اگر شما تصمیم دارید تا وارد سیف مود شوید و اما ویندوز شما اصلا بوت نمی شود، می توانید از این روش استفاده کنید که نسبتا روش متداولی محسوب می شود و اکثر کاربران این روش را استفاده می کنند. از این رو اگر تصمیم به استفاده از این روش دارید باید طبق مراحل زیر پیش بروید؛ 

کامپیوتر را بصورت کامل خاموش کنید. بعد از آنکه خاموش شد، آنرا روشن کنید و دقیقا با مشاهده آیکون ویندوز در صفحه نمایشگر، انگشت خود را بر روی دکمه پاور نگه دارید تا کامپیوتر خاموش شود. این فرایند را 3 بار انجام دهید. سری چهارم، سیستم بصورت خودکار به محیط Repair mode خواهد شد که در قسمت زیرین آن عبارت “Preparing Automatic Repair” نوشته شده است.

سیف-مود-ویندوز-10
سیف-مود-ویندوز-10

سپس گزینه Troubleshoot را انتخاب کنید و به ترتیب گزینه Startup options و سپس Restart را انتخاب کنید و در پنجره آخر گزینه Safe Mode را انتخاب نمائید.

سیف-مود
سیف-مود

وارد شدن به سیف مود از طریق ریستارت کردن ویندوز

کامپیوتر را روشن کنید و اجازه دهید تا صفحه قفل برای شما اجرا شود. بعد از آنکه صفحه قفل ویندوز برای شما اجرا شد، در گوشه پائین سمت راست، آیکون پاور درج شده است و می بایست آنرا انتخاب کنید که در تصویر ذیل درج مشخص شده است. هم اکنون گزینه پاور را انتخاب کرده و سپس دکمه Shift را از کیبورد نگه دارید و گزینه Restart را انتخاب کنید.

فهرستی از مطالب پیشنهادی اونیکس کالا :

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید مانیتور استوک

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

معایب مینی کیس استوک

راهنمای خرید کامپیوتر بالا رده

ویندوز شما ریستارت خواهد شد و سپس صفحه زیر برای شما اجرا خواهد شد. در این صفحه گزینه Troubleshoot را انتخاب کنید و بعد از ان زینه Advanced options را انتخاب نمائید.

وارد-شدن-به-سیف-مود
وارد-شدن-به-سیف-مود

در این بخش باید گزینه Startup settings را انتخاب کنید. اما اگر این گزینه را بنابر نسخه ویندوز مشاهده نکردید، باید گزینه See more recoveryoptions را انتخاب نمائید که دقیقا در انتهای صفحه جای گرفته است در مرحله بعدی گزینه Startup settings را انتخاب کنید.

سپس یک صفحه برای شما باز خواخد شد و گزینه Restart را انتخاب کنید.

عد از آنکه ویندوز شما ریستارت شد، شما می توانید حالتی که میخواهید ویندوز از طریق آن بوت شود را انتخاب کنید که تعداد این حالات هم کم نیست. از این رو برای وارد شدن به حالت سیف مود استاندارد، باید گزینه 4 را انتخاب کنید.

آموزش-ورود-به-سیف-مود
آموزش-ورود-به-سیف-مود

 استفاده از mscconfig.exe برای ورد به سیف مود ویندوز

اگر ویندوز شما هیچ مشکلی ندارد، می توانید از این روش استفاده کنید. برای انجام این فرایند مراحل زیر را انجام دهید .

از قسمت پائین ویندوز، وارد بخش جستجو شوید و عبارت “system configuration” را جستجو و سپس انتخاب کنید.

نجره جدیدی برای شما اجرا خواهد شد که باید در ابتدا از منو بالایی، گزینه Boot را انتخاب کرده و سپس تیک گزینه Safe boot را فعال و در انتها گزینه Minimal را انتخاب نمائید. در نهایت گزینه OK را انتخاب کنید.

چگونه-وارد-سیف-مود-شویم-؟
چگونه-وارد-سیف-مود-شویم-؟

پنجره تائیدی برای شما اجرا خواهد شد که باید گزینه Restart را انتخاب کنید تا وارد محیط سیف مود ویندوز 10 شوید.

استفاده از تنظیمات ویندوز 10

برای استفاده از این روش می بایست طبق مراحل زیر پیش بروید :

در ابتدا وارد تنظیمات ویندوز 10 شوید و سپس از انتها گزینه “Update & security” را انتخاب کنید.

از منو سمت چپ، گزینه Recovery را انتخاب کرده و سپس گزینه Restart now را از بخش Advanced startup انتخاب نمائید.

سیف-مود-اونیکس-کالا
سیف-مود-اونیکس-کالا

ینک ویندوز ریستارت خواهد شد و شما باید گزینه Troubleshoot را انتخاب کنید و سپس مراحلی که در روش اول گفته شد را باید بصورت قدم به قدم پیش ببرید تا وارد سیف مود ویندوز 10 شوید.