اکتیو کردن ویندوز
چرا باید ویندوز را اکتیو کنیم ؟

اکتیو کردن ویندوز

سیستم عامل ویندوز یکی از مهمترین ابزار کاربردی محسوب میشود که معولا هر یک از ما روزانه یکبار با ان کار میکنیم .

سیستم عامل ویندوز متعلق به شرکت بزرگ و شناخته شده مایکروسافت است که در طول زمان پیشرفت چشمگیری را در آن اعمال نموده است و در حال حاضر نسخه آخر آن یعنی ویندوز ۱۰ در دسترس عموم قرار دارد.

ویژگی هایی که بدون اکتیو اورجینال فعال نخواهند شد

ویژگی های زیادی وجود دارند که وقتی شما بدون اکتیو اورجینال ویندوز ۱۰ اقدام به استفاده از کرک اکتیو ویندوز ۱۰ نامعتبر می کنید، از دسترس شما خراج خواهند شد و نخواهید توانست از آنها استفاده کنید و از این رو این قابلیت ها تنها در نسخه مجاز ویندوز قابل استفاده هستند. برخی از این قابلیت ها عبارتند از ؛

  1. systemwide dark mode
  2. Windows Defender and Security
  3. Focus Assist
  4. Windows Hello و…

همچنین شما نخواهید توانست مایکروسافت آفیس را بدون اکتیو کردن ویندوز ۱۰ و سایر نسخه های ویندوز نصب و استفاده کنید. از این رو اگر شما بعد ویندوز موفق به اکتیو کردن ویندوز نشوید، پیغام های متعددی را از سوی ویندوز دریافت خواهید کرد که به شما اطلاع رسانی خواهد شد که فورا اقدام به اکتیو کردن ویندوز کنید.

با این وجود در گوشه پائین دسکتاپ لوگویی را مشاهده خواهید کرد که تا وقتی اقدام به اکتیو کردن ویندوز نکنید، در مقابل چشمان شما خواهد بود و موارد ذکر شده در بالا تنها گوشه ای از ویژگی ها و قابلیت هایی هستند که شما بدون نصب نسخه اورجینال ویندوز نمی توانید از آنها استفاده کنید.

فهرستی از مطالب پیشنهادی اونیکس کالا :

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید مانیتور استوک

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

معایب مینی کیس استوک

اکتیو-کردن-ویندوز-10
اکتیو-کردن-ویندوز-۱۰

رفع باگ ها و مشکلات ویندوز

اگر شما فکر می کنید که آپدیت های ویندوز تنها صرف اضافه نمودن ویژگی های جدید به سیستم عامل شما و یا آپدیت کردن موارد قبلی می باشد، اشتباه می کنید. مایکروسافت غالبا بروزرسانی های کوچکی را برطرف می کند که در آن اشکالات و خطاهای نسخه های قدیمی برطرف می شوند. تیم توسعه دهنده مایکروسافت تنها افرادی نیستند که به دنبال جستجو و رفع این مشکلات می باشند! توسعه دهندگان و علاقمندان مستقل نیز همچنین از طریق Microsoft Bug Bounty Program می توانند باگ های ویندوز را به عنوان فریلنسر ردیابی کنند.

لازم به ذکر است که اگر شما بتوانید اشکالی را پیدا کنید و به مایکروسافت گزارش دهید، برای تلاش خود پاداش دریافت خواهید کرد که یک پاداش کاملا قابل توجهی می باشد و به همین دلیل افراد زیادی در این زمینه بصورت حرفه ای فعالیت می کنند و از این کار برای امرار معاش خود استفاده می کنند.

امنیت ویندوز ۱۰

 با وارد کردن اکتیو و یا لایسنس اورجینال ویندوز، شما می توانید به روزرسانی های ویندوز را به راحتی دریافت کنید. در طی این بروزرسانی اصلاحاتی امنیتی برای بدافزارها، ویروس ها و سایر تهدیدات سایبری که ممکن است به اطلاعات سیستم عامل ما آسیب برسانند، برطرف و رفع شده اند. در کل مبارزه با مجرمان سایبری و هکرها یک جنگ بی پایان است و نمی توان به خوبی در مقابل آنها ایستاد و اما می توان مقابله کرد که برای مقابله می توانیم اقدام به بروزرسانی ویندوز کنیم.

از این رو برای محافظت از اطلاعات و داده های موجود در سیستم عامل خود در مقابل هکرها، به روزرسانی و اصلاحات امنیتی یکی از مهم ترین اقدامات لازم می باشد که برای افراد هکر و سودجو همانند یک خواب وحشتناک و کابوس می باشد. بنابراین حتما و حتما اقدام به آپدیت ویندوز بعد از فعال کردن لایسنس ویندوز کنید.

از کرک ویندوز استفاده نکنیم

 بسیاری از عموم کاربران ویندوز وجود دارند که هنوز امیدوار هستند تا نسخه نهایی ویندوز بصورت رایگان در وب منتشر شود و بتوانند از آن استفاده کنند. چنین چیزی در محیط وب وجود دارد که اکثر آنها بیشتر به شکل فایل ویروسی و تروجان عرضه می شوند که می توانند تمام فایل ها و دیتاهای شما را تحت آسیب قرار دهند.

همچنین برخی دیگر از این کلیدهای فعال سازی، کاملا دروغین هستند که فقط از شما هزینه ای می گیرند و کلیدی که به شما می فروشند کار نخواهد کرد. اما گاهی اوقات نیز ممکن است هزینه ای که شما بابت آن کنید، از هزینه نسخه اصلی آن نیز گران تر باشد و به همین دلیل کار عقلانی این است که شما نسخه اورجینال را خریداری و نصب کنید.

چگونه-ویندوز-را-اکتیو-کنیم
چگونه-ویندوز-را-اکتیو-کنیم

چگونه ویندوز را اکتیو کنیم

اگر شما ویندوز را از قبل نصب کرده اید، نیازی به نصب مجدد ویندوز ندارید و می توانید به سادگی از داخل ویندوز لایسنس ۲۵ کارکتره ای که خریداری نموده اید، وارد کنید و سپس ویندوز خود را اکتیو نمائید. از این رو برای اکتیو کردن ویندوز باید وارد تنظیمات ویندوز شوید و گزینه Activation را از بخش Update & Security انتخاب کنید.

اینک باید گزینه Change product key را از بخش Update product key کلیک کنید. اینک باید اقدام به وارد کردن لایسنس ۲۵ کارکتره ای کنید که بصورت اینترنتی یا فیزیکی از فروشگاه های معتبر خریداری نموده اید.