ایجاد-پسورد-روی-بایوس-کامپیوتر
ایجاد پسورد روی بایوس کامپیوتر

ایجاد پسورد روی بایوس کامپیوتر

در این مقاله بک آموزش کاربردی برای شما اماده کردیم آن هم ایجاد پسورد روی بایوس کامپیوتر میباشد . پس اگر شما هم میخواهید یک رمز روی بایوس سیستم خودتان بگذارید تا پایان این مقاله اونیکس کالا همراه ما باشید .

با گسترش استفاده از کامپیوترها و افزایش سوء استفاده ها از این تکنولوژی کاربردی، روز به روز بر اهمیت رعایت مسائل امنیتی افزوده می شود و تفاوتی نمی کند که از آن رایانه استفاده شخصی می شود یا سازمانی، در هر صورت باید امنیت دسترسی به اطلاعات، حفظ گردد.

حتما شما نیز لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی دارید که اطلاعات مهمی در آن وجود دارد و نمی خواهید این اطلاعات در دسترس افراد دیگری قرار بگیرد. در این مواقع ایجاد رمز عبور برای ورود به ویندوز ساده ترین راه حل به شمار می آید.

همان طور که می دانید تمامی انواع مادربردهای رایانه ها، نرم افزاری دارند که موجب بالا آمدن کامپیوتر و سپس انتقال به سیستم عامل می شود که این نرم افزار با عنوان بایوس (BIOS) شناخته می شود.

طبیعی است که بایوس بخشی برای تنظیمات دارد و بایوس تمامی مادربردها گزینه ای برای تنظیم رمز عبور برای ورود به سیستم و پس از آن بالا آمدن ویندوز دارند. بنابراین در صورتی که رمز عبور بایوس را فعال کنیم، امکان دسترسی به فایل های کامپیوتر بسیار پایین تر می آید.

مقالات پیشنهادی :

مینی کیس های لنوو

مینی کیس های دل

خرید کامپیوتر بالا رده

خرید کامپیوتر اسمبل شده

رمز بایوس چیست؟

در زمانیکه سیستم Boot می شود، از اطلاعات Bios استفاده می نماید. در واقع Boot اولین مرحله از راه اندازی سیستم می باشد که توسط Bios سیستم خوانده می شود. توسط یک باطری تمامی این اطلاعات در Bios ذخیره می شوند. با استفاده از رمزگذاری Bios می توانید از اطلاعات سیستم خود به صورت کامل محافظت نمایید. با ایجاد رمز عبور bios می توانید از فایل های خود محافظت نمایید و تنها راه دسترسی به سیستم عامل و درایو های شما ورود رمزعبور تعیین شده در بایوس می باشد. 

ایجاد رمز بایوس در ویندوز

اولین کاری که میبایست انجام دهید، پس از ریست سیستم، با استفاده از کلید F2 (در برخی سیستم ها fn+F2 و یا F12) وارد تنظیمات SetUp بایوس شوید.

در این صفحه می توانید اطلاعات اولیه بایوس را مشاهده نمایید. توسط کلید های جهت دار  به تب یا سربرگ Security بروید.

برای ایجاد رمز عبور روی ستاپ بایوس می بایست روی گزینه Set Soupervisor Password، کلید Enter را بزنید تا آماده دریافت رمز شود.
سپس رمز عبور خود را در قسمت Enter New Password وارد نمایید و تکرار آن را مجدد در قسمت Confirm New Password وارد نمایید. جهت اعمال تغییرات مجدد Enter را بزنید.

پیغامی مبنی بر اعمال شدن تغییرات برای شما نمایش داده خواهد شد. با انتخاب Continue و کلید Enter می توانید آن را ببندید.

مقالات پیشنهادی :

مینی کیس های لنوو

مینی کیس های دل

خرید کامپیوتر بالا رده

خرید کامپیوتر اسمبل شده

لیجاد رمز بایوس قبل از بالا آمدن ویندوز

برای ایجاد رمز عبور روی یوزر سیستم (رمز عبوری که قبل از لود سیستم عامل از کاربر دریافت می گردد) می بایست روی گزینه Set User Password، کلید Enter را بزنید تا آماده ی دریافت رمز شود.
سپس رمز عبور خود را در قسمت Enter New Password وارد نمایید و تکرار آن را مجدد در قسمت Confirm New Password وارد نمایید. جهت اعمال تغییرات مجدد Enter را بزنید.

پیغامی مبنی بر اعمال شدن تغییرات برای شما نمایش داده خواهد شد که با انتخاب Continue و کلید Enter می توانید آن را ببندید.

ایجاد-رمز-بایوس-در-ویندوز
ایجاد-رمز-بایوس-در-ویندوز

فعالسازی رمز عبور bios

تا اینجا فقط رمز عبورها را تعیین نموده ایم، ولی برای فعال شدن قابلیت دریافت رمز می بایست گرینه Power On Boot را نیز در حالت Enabled قرار دهیم.
این کار به سادگی با فشردن کلید Enter و تغییر گزینه از Disabled به Enabled امکان پذیر می باش

تنظیمات مربوطه به پایان رسیده است. جهت ذخیره و خرج از Setup کلید F10 را بزنید و با انتخاب گزینه Yes و زدن کلید Enter از این صفحه خارج و سیستم مجدد ریستارت می شود.

برترین مقالات :

خرید کامپیوتر صنعتی

خرید کامپیوتر استوک

کیس مناسب حسابداری

تست سرعت لپ تاپ

همچنین در هنگام لود سیستم نیز جهت ادامه فرآیند بارگذاری سیستم عامل، از شما درخواست رمز عبور مینماید که میبایست رمز عبور تعیین شده را وارد نمایید.

توجه داشته باشید، تمامی این تنظیمات را می توانید با برداشتن باطری موجود بر روی مادربرد ریست نموده و به حالت پیشفرض کارخانه (بدون رمزعبور) برگردانید.

شما با قرار دادن رمز بایوس سیستم خودتان را نفوذناپذیرتر کرده اید ، امیدواریم که ایم مقاله اموزشی مورد توجهتون قرار گرفته باشد .

محصولات پیشنهادی :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

کامپیوتر دسکتاپ اماده

خرید لپ تاپ استوک