باتری-لپ-تاپتو-احیا-کن
باتری لپ تاپتو زنده کن

آموزش شارژ باتری لپ تاپ

آموزش شارژ باتری لپ تاپ

یکی از مشکلاتی که دارندگان لپ تاپ دارند عدم درست کار کردن باتری لپ تاپ است که بعد از شارژ لپ تاب سریع باتری لپ تاپ خالی میشود و باید دوباره ان را شارژ کنیم .

در کل باتری های لپ تاپ ماندگاری بسیار کمی دارند و با وجود پیشرفت های اخیر در تکنولوژی تنها تعداد کمی از لپ تاپ ها که آن هم مجهز به باتری لیتیوم یونی هستند می توانند برای استفاده های طولانی مدت مناسب باشند .

در هرصورت اگر شماهم با این مشکل مواجع هستین و باتری لپ تاپتون ماندگاری زیادی ندارد با اونیکس همراه باشید تا بتوانید از باتری لپ تاپ دوباره استفاده کنید .

۱) ولتاژ زیاد به باتری

آموزش-احیای-باتری-لپ-تاپ
آموزش-احیای-باتری-لپ-تاپ

این روشی برای زنده کردن باتری مرده لیتیوم یونی لپ تاپ می باشد. به یاد داشته باشید باتری های لیتیوم یونی در صورت عدم استفاده برای مدت طولانی مدت ممکن است از بین بروند. از این رو باید هر دو روز یکبار حداقل دستگاه هایی که مجهز به باتری لیتیوم یونی هستند را روشن و استفاده کنید.

البته به این نکته توجه داشته باشید که این کار خطرناکی میباشد و در صورت ولتاژ بیش از حد و طولانی مدت باعث انفجار باتری میشود . آموزش شارژ باتری لپ تاپ

قبل از شروع شما به ۳ آیتم که عبارتند از گیره کابل اتصال، سیم نازک و شارژر باتری لپ تاپ یا منبع تغذیه نیاز دارید. برای سیم نازک نیز حتی می توانید از سیم کابل ایترنت نیز استفاده کنید و پاسخگو خواهد بود.

اول شما باید پین های مثبت و منفی باتری را بررسی کنید ، در این مرحله دو تکه سیم ۷ سانتی متری برش دهید. توجه داشته باشید که یکی از آنها به عنوان سیم مثبت و دیگری به عنوان سی منفی بازی خواهد کرد. ابتدا و انتهای سیم مثبت را به اندازه یک سانتی متر از پوشش خالی کنید. سیم منفی را نیز از یک انتها ۱ سانتی متر و از طرفی دیگر ۲ سانتی متر از پوشش خالی کنید.

اینک یک سر از سیم مثبت و قسمت سری ۱ سانتی متری سیم منفی را به باتری لپتاپ متصل کنید. سپس انتهای دیگر سیم مثبت را به قسمت مثبت شارژر متصل کنید و انتهای دیگر سیم منفی که ۲ سانتی متر خالی است را به قسمت منفی شارژر یا گیره منبع تغذیه متصل کنید. دو ساعت باتری خود را رها کنید و بعد از دو ساعت اقدام به جدا کردن باتری کنید و توصیه می شود احتیاط کنید چرا که در این حالت خطر انفجار وجود دارد. در نهایت باتری لپ تاپ را مجددا به لپ تاپ وصل کنید تا نتیجه کار خود را مشاهده کنید .

۲) منجمد کردن باتری لپ تاپ

اگر باتری لپ تاپ شما از نوع باتری نیکل–هیدرید فلز یا نیکل کادمیوم است می توانید آنرا منجمد کنید. با این وجود اگر باتری لپ تاپ شما از نوع لیتیوم یونی می باشد، این روش را به هیچ وجه امتحان نکنید.

جالب است بدانید که این روش از نظر علمی ثابت شده است که وقتی شما باتری را منجمد می کنید، حرکت الکترون های آزاد در آن کند می شوند که در نهایت الکترون های بیشتری به مسیر خواهند پیوست. در این مرحله شما باید باتری خارج شده را در کیسه پلاستیکی زیپ دار مقاوم در برابر آب قرار دهید و توصیه می شود در صورت نداشتن این نوع کیسه، به هیچ وجه باتری را در کیسه های دیگر قرار ندهید چرا که آب و رطوبت وارد آن خواهد شد. اینک کیسه را به مدت ۱۰ ساعت در فریزر قرار دهید. بعد از گذشت زمان، آنرا به بیرون بیاورید و اجازه دهید در دمای اتاق گرم شود و نباید به لپ تاپ متصل کنید.

احیای-باتری-لپ-تاپ
احیای-باتری-لپ-تاپ