برسی تاریخ انقضای ویندوز
برسی تاریخ انقضای ویندوز

چگونه تاریخ انقضای ویندوز را بررسی کنیم

شاید اولین سوالی که برای شما پیش آید این باشد که مگر ویندوز هم تاریخ انقضا دارد ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله چرا که تجهیزات درونی Insider Preview ویندوز 10 به یک روز شمار داخلی مجهز هستند که هر کدام از آنها یک تاریخ انقضا دارند و نهایتا موقع سررسید این تاریخ، ویندوز دیگر بوت نخواهد شد.

در این جا شرکت مایکروسافت برای نسخه های قدیمی یک تاریخ انقضای ایجاد کرده تا پس از سر رسید تاریخ انقضای آن ، استفاده کاربران از نسخه های قدیمی‌ ویندوز جلوگیری كند. 

سوال دومی که برای شما پیش میاید این است که چگونه می‌توان از زمان این اتفاق مطلع شد؟

مقالات پیشنهادی :

مینی کیس های لنوو

مینی کیس های دل

خرید کامپیوتر بالا رده

خرید کامپیوتر اسمبل شده

برسی تاریخ انقضای ویندوز

نکته مهم در تاریخ انقضای ویندوز :

تاریخ انقضای ویندوز تنها مختص نسخه‌های ناپایدار  Insider Preview در ویندوز 10 است. نسخه‌های پایدار ویندوز 10 هرگز تاریخ گذشته و غیرفعال نمی‌شوند .حتی اگر مایکروسافت دیگر آن را بروز رسانی نکند .

چگونه می‌توان از زمان تاریخ انقضای ویندوز مطلع شد؟

وقتی یک نسخه از ویندوز 10 منقضی می‌شود شما یک پیام هشدار دریافت می‌کنید که می‌گوید شما در حال استفاده از یک نسخه تاریخ گذشته هستید. این هشدار روزی یک بار تکرار می‌شود و علاوه بر این شما هشدارهای  UAC (User Access Control) را نیز مشاهده خواهید کرد. 

راهنمای خرید :

خرید کامپیوتر ۳ میلیونی

راهنمای خرید کامپیوتر کامل

خرید کامپیوتر اداری

چگونه تاریخ انقضا را بررسی کنیم

شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن winver تاریخ انقضای نسخه آزمایشی ویندوز 10 خود را بررسی کنید. برای باز کردن آن عبارت winver را در منوی استارت تایپ کرده و کلید اینتر را فشار دهید. همچنین می‌توانید با فشردن کلیدهای Windows+R پنجره Run را باز کرده و winver را در آن تایپ کنید.

بعد از اجرای اپلیکیشن winver تاریخ و ساعت دقیق انقضای ویندوز 10 شما نمایش داده خواهد شد. فراموش نکنید که قبل از سررسید انقضای ویندوز خود به یک Insider build جدیدتر از ویندوز 10 به‌روزرسانی کرده و یا به سراغ یک نسخه پایدار ویندوز 10 برويد.

برترین مقالات :

خرید کامپیوتر صنعتی

خرید کامپیوتر استوک

کیس مناسب حسابداری

تست سرعت لپ تاپ

Winver نسخه ویندوزی که در حال استفاده از آن هستید را هم به شما نشان می‌دهد. این اطلاعات را در اپلیکیشن Settings نیز می‌توانید پیدا کنید.

توجه به تصاویر زیر :

برسی تاریخ انقضای ویندوز
برسی تاریخ انقضای ویندوز

محصولات پیشنهادی :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

خرید لوازم جانبی موبایل

خرید کامپیوتر دست دوم

خرید لپ تاپ استوک

در این مقاله آموزشی اونیکس کالا سعی کردیم در باره ی تاریخ انقضای ویندوز با هم صحبت کنیم ، امیدواریم که این مقاله مورد توجهتون قرار گرفته باشد