برنامه-های-رایگان-گوگل
برنامه های رایگان گوگل

برنامه های رایگان گوگل

در این مقاله قصد داریم ابزارهای رایگان گوگل را به شما معرفی کنیم .البته همانطور که میدانید گوگل ابزارهای کاربردی زیادی دارد و ما در این مقاله اموزشی به معرفی بخش از ان میپردازیم .

برنامه google duo

قابلیت تماس تصویری، یکی از قابلیت هایی است که در طی چند سال گذشته توانست به میزان زیادی با استقبال کاربران روبرو شود و به همین دلیل هم اکنون شاهد ده ها برنامه مختلف هستیم که شما می توانید با استفاده از آن اقدام به برقراری تماس تصویری کنید. این اتفاق خوشایند است اما به دلیل وجود برنامه های متنوع و نصب متفاوت کاربران، برای اینکه بخواهیم با دوستانمان تماس تصویری بگیریم، باید چندین برنامه را در گوشی نصب کنیم! چرا که هر یک از دوستانمان یکی از این برنامه ها را نصب کرده اند و یا در مقابل ممکن است در یک برنامه چند حساب کاربری داشته باشند!

اما در مقابل در گوشی های آیفون، برنامه ای به نام Face time وجود دارد که فقط و فقط گوشی های آیفون را تحت پوشش قرار می دهد و از این رو اگر شما آیفون دارید، تنها با این راه می توانید اقدام به برقراری تماس تصویری کنید. برنامه google duo یکی از برنامه های برقرار کننده تماس تصویری است که برای شروع می توانید شماره تلفن خود را وارد کنید و در نهایت دسترسی مخاطبین خود را به گوگل بدهید تا افرادی که با شماره در این برنامه ثبت نام کرده اند را مشاهده کنید.

برنامه های رایگان گوگل

برنامه-google-duo
برنامه-google-duo

با این وجود در این برنامه شما نمی توانید چند حساب کاربری بسازید و اگر شما و دوستانتان این برنامه را نصب کنید، بدون هر گونه آیدی و فقط با شماره تلفن می توانید با دوستان خود ارتباط برقرار کنید که در این برنامه Delay بسیار کمتری وجود دارد که می تواند برای هر یک از ما اتفاقی جالب و دیدنی باشد.

فهرستی از مطالب پیشنهادی اونیکس کالا :

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید مانیتور استوک

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

معایب مینی کیس استوک

برنامه google sky

شاید قبلا از برنامه ای به نام گوگل مپس استفاده کرده باشید که متعلق به جاده ها و خیابان های سطح کره زمین می باشد که می توانید هر موقعیت مکانی را در جهان مشاهده کنید. اما آیا می دانستید که گوگل به شما این امکان را ایجاد کرده است تا بتوانید فضای بیرونی کره زمین را کشف کنید؟! برنامه google sky دقیقا همانند google maps است و با ابن تفاوت که تنها برای فضا می باشد و با کلیک کردن و کشیدن ماوس به هر سمتی می توانید نقشه های فضایی ناسا را مشاهده کنید.

با این وجود شما می توانید از آن برای مشاهده موقعیت سیارات و صورت های فلکی و هر چیز دیگری در خارج از کره زمین اقدام کنید. 

دانلود-برنامه-google-sky
دانلود-برنامه-google-sky

برنامه google trends

اگر شما وب سایت یا وبلاگی دارید و هر روز در آن فعالیت می کنید، قطع یقین با برنامه google trends آشنا هستید چرا که می توانید کلمات کلیدی پرکاربرد را در هر زمینه ای که قصد تولید محتوا دارید را مشاهده کنید و در نهایت وب سایت یا وبلاگ هدفمندتری خواهید داشت که می تواند به شما کمک کند که یک ابزار رایگان می باشد. با این وجود شما وارد این وب سایت می شوید و سپس با تنظیم موقعیت مکانی می توانید کلمات کلیدی مختلف را وارد کنید و در نهایت یک نمودار خروجی خواهید گرفت که نتایج جستجو کاربران در اینترنت می باشد.

ز این رو با مقایسه داده آماری که برای شما ظاهر شده است، می توانید تجزیه و تحلیلی به کار بیندازید که می تواند به شما کمک کند تا مقاله خود را هدفمندتر بنویسید. یکی از هوشمندانه ترین راه های استفاده از google trends، کشف لغات مربوط به فصل ها و ماه های مختلف است که در زمان بندی این برنامه وجود دارد.

برنامه های رایگان گوگل

پیدا-کردن-کلمات-کلیدی-برای-سایت
پیدا-کردن-کلمات-کلیدی-برای-سایت

 برنامه google forms

اگر شما google drive را بشناسید حتما با google sheets، google docs و حتی google slides کار کرده اید و اما شاید تا به حال چیزی به نام google forms نشنیده باشید! این ابزار یکی دیگر از ابزارهای حرفه ای گوگل است که تا حدودی برای همه پنهان می باشد و این در حالی است که وقتی وارد گوگل درایو شوید می توانید با این برنامه روبرو شوید و لازمه آن ایجاد یک حساب جیمیل برای وارد شدن به گوگل درایو است.

برنامه google forms برای ایجاد نظر سنجی، پرسش نامه، آزمون های چندگانه، فرم ثبت نام رویدادهای مختلف و موارد دیگری است که وقتی وارد آن شوید می توانید با template های مختلف روبرو شوید که قطعا برای شما کاربردی خواهند بود.

دانلود--برنامه-google-forms
دانلود–برنامه-google-forms

 برنامه google keep

اگر شما از آن دسته از افراد هستید که به دنبال یادداشت برداری در طول روز هستید و می خواهید لیست تمام یادداشت ها، کارهای انجام شده، یادآوری ها و… را بصورت لیست شده و سازمان یافته مشاهده کنید، این برنامه می تواند به شما به خوبی کمک کند. رابط کاربری این برنامه در گوشی های هوشمند بسیار ساده و در عین حال جذاب می باشد که به راحتی می توانید اهداف خود را ثبت کنید.

یکی دیگر از قابلیت های این برنامه، وجود تنوع در آن می باشد! یعنی اینکه شما هم می توانید ویس خود را ضبط کنید، با قلم بنویسید، چک لیست درست کنید و نوت بردارید که در حین ضبط ویس، صدای شما ذخیره خواهد شد. اما یکی از مشکلاتی که برخی از کاربران با آن روبرو شده اند، این است که تمام متن ها یک رنگ و شکل هستند و نمی توانید متن های دلخواه خود را بولد کنید.

برنامه-google-keep
برنامه-google-keep