بهترین-صندلی‌های-گیمینگ
بهترین صندلی‌های گیمینگ

صندلی‌های گیمینگ

برسی صندلی‌های مناسب بازی

اگر شما هم از اون دسته کاربرانی هستید که ساعت‌هایزیادی را پشت کامپیوتر مینشینید و به انجام کارهای مختلف می‌پردازید، حتما می‌دانید که داشتن یک صندلی مناسب چه نقشموثری در این چند ساعت از زندگی‌تان دارد.

اگر از صندلی‌های غیر استاندارد برای نشستن پشت کامپیوتر استفاده می‌کنید ، حتما متوجه شدید که تنها بعد از یکی دو ساعت، فشار زیادی روی کمر و نشیمنگاه خود حس می‌کنید.

صندلی ها به دو دسته تقسیم بندی میشوند ، صندلی های اداری و گیمینگ . همچنین یک صندلی کامپیوتر خوب و مناسب باعث می‌شود بتوانید ساعت‌ها بدون خستگی و درد کمر یا گردن‌تان به کار کردن با کامپیوتر ادامه دهید .

صندلی‌های اداری معمولا صندلی‌های با طراحی ساده و شیک هستند که با مشخصات خاص‌شان، برای استفاده در شرکت‌ها و موسسات عرضه میشوند .

پیشنهاد : معایب کامپیوتر ALL in one

صندلی‌های گیمینگ برای مصارف شخصی و درون خانه تولید می‌شوند. این صندلی‌ها برعکس صندلی‌های اداری طراحی اسپورت و شبیه به صندلی ماشین‌های مسابقه دارند و در رنگ‌بندی‌های متنوعی به بازار عرضه می‌شوند.

ویژگی‌های صندلی‌های گیمینگ

به صورت کلی، صندلی‌های مخصوص بازی راحتی کاربر را مد نظر قرار می‌دهند و با طراحی ارگونومی و مانند صندلی ماشین‌های مسابقه‌ای تولید می‌شوند.

همانطور که قبلا به آن اشاره کردم تولیدکنندگان این صندلی‌ها مبنا را بر استفاده خانگی از این صندلی‌ها قرار دادند و به همین دلیل هم شاهد ویژگی‌هایی مانند خوابیدن پشتی صندلی در این نوع از صندلی‌ها هستیم (به همان دلیلی که در صندلی‌های اداری این قابلیت وجود ندارد).

راحتی، استفاده از طراحی ارگونومی برای کاهش حداکثری فشار وارده به کمر و گردن، قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی، قابلیت تنظیم زاویه قسمت نشیمنگاهی و قسمت پشتی صندلی و… همه  از ویژگی‌های این صندلی‌ها هستند. اما همانطور که گفتیم این صندلی‌ها تنوع زیادی هم دارند.

پیشنهاد : معایب مینی کیس استوک

صندلی های گیمینگ :

از ویژگی‌های کلی صندلی‌های گیمینگ DxRacer کیفیت ساخت خیلی خوب این صندلی‌هاست، به طوری که اسکلت آن به صورت یکپارچه از فولاد ساخته شده. همچنین وتشک و پشتی این صندلی از فوم گدازش سرد ساخته شده و با روکش وینیل طرح چرم و چرخک های بدون صدای پلی‌اورتان با قطر۲ تا ۳ اینچ عرضه می‌شود.

روکش وینیل صندلی‌های این برند از توع تنفسی است به همین دلیل در نشستن‌های طولانی مدت، باعث عرق کردن و خستگی نشیمنگاهتان نمی‌شود. از طرف دیگر فوم سرد بکار رفته در تشک و پشتی این محصول از تغییر شکل این‌ها در دراز مدت جلوگیری می‌کند.

حتما بخوانید : راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

از جنس اجزای سازنده محصولات این برند که بگذریم، طراحی و کانسپت‌های این برند است که راحتی دو چندان را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. کمپانی DxRacer توانسته فرمول فوق‌العاده‌ای در طراحی صندلی‌های گیمینگ به‌دست بیاورد که همین یکی از دلایل محبوبیت این برند است.

البته این برند انواع مختلفی از صندلی‌های گیمینگ رو با عناوین Racer, Origin, Tank, Formula, Drifting و… تولید می‌کند که هرکدام از این مدل‌ها، ویژگی‌های خاصی در محدوده وزن و قد مصرف‌کننده، میزان و درجه چرخش پشتی صندلی و… دارند.

معرفی چند مدل صندلی

دی ایکس ریسر سری ریسینگ مدل OH/RZ100/WAN

مدل RZ از صندلی‌های گیمینگ DxRacer برای محدوده قد ۱۷۳ تا ۱۸۰ سانتی‌متر و وزن ۸۲ کیلوگرم بهترین کاربرد را دارد و افراد تا حداکثر قد ۱۸۵ سانتی متر و ۹۱ کیلوگرم می‌توانند از آن استفاده کنند.

همانطور که قبلا اشاره کردم یکی از مزایای صندلی‌های گیمینگ قابلیت تنظیم زاویه پشتی و نشیمنگاه آن است. زاویه پشتی این صندلی تا ۱۳۵ درجه و نشیمنگاه آن بین ۳ تا ۱۷ درجه قابل تنظیم است.

حتما بخوانید : راهنمای خرید مانیتور استوک

همچنین در قسمت پشتی بعضی مدل‌های این برند، بالشتک‌های طبی پشت‌سری و گودی کمروجود دارند که محل آن‌ها قابل تنظیم است و از خستگی گردن و کمر جلوگیری می‌کند.

بهترین-صندلی‌های-گیمینگ-اونیکس-کالا
بهترین-صندلی‌های-گیمینگ-اونیکس-کالا

دی ایکس ریسر سری دریفتینگ مدل OH/DM61/NWB

صندلی‌های سری دریفتینگ برند DxRacer نشان‌دهنده توانایی کمپانی در تولید محصولات شیک و ساده است. این صندلی با ترکیب رنگ آبی، سفید و مشکی ظاهر خاصی دارد که سلیقه‌های خاصی آن را می‌پسندند.

طراحی این صندلی همچون دیگر صندلی‌های برند بر مبنای اصول ارگونومیک بوده تا فشار کمتری به کمر و گردن کاربران وارد شود. محدوده قد و وزن ایده‌آل استفاده از این صندلی قد ۱۷۵ سانتی‌متر و وزن ۷۷ کیلوگرم بوده و با این حال تا حداکثر قد و وزن ۹۱ کیلوگرم و حداکثر قد ۱۷۸ سانتی‌متر را پشتیبانی می‌کند.

حتما بخوانید : راهنمای خرید کامپیوتر استوک

مکانیزم استفاده شده در این صندلی به صورت ساده بوده و قابلیت تاب خوردن را دارد. همانطور که قبلا اشاره کردم یکی از مزایای صندلی‌های گیمینگ قابلیت تنظیم زاویه پشتی و نشیمن‌گاه آن است. زاویه پشتی این صندلی تا ۱۳۵ درجه و نشیمن‌گاه آن بین ۳ تا ۱۷ درجه قابل تنظیم است.


نقاط منفی صندلی:

 1. قیمت بالا
 2. طراحی ضعیف دسته‌ها

نقاط مثبت صندلی :

 1. بسیار شکیل و زیبا
 2. ارگونومی و راحتی در حد عالی
 3. تنظیمات کاربردی صندلی
 4. قابلیت تنظیم پشتی صندلی
دی-ایکس-ریسر
دی-ایکس-ریسر

دی ایکس ریسر سری تانک مدل OH/TS29/N چرمی

صندلی‌های سری تانک برند DxRacer با ظاهر یکدست مشکی و طراحی مینیمال خود حس خوبی به کاربر القا می‌کند.

این صندلی اندازه بزرگتری نسبت به دیگر مدل‌های برند DxRacer دارد به همین دلیل محدود قد و وزن آن قد ۱۸۵ تا ۱۹۸ سانتی‌متر و وزن ۱۹۲ کیلوگرم است. همچنین حداکثر وزن و قد مجاز کاربر ۲۰۴ کیلوگرم و قد  ۲۰۱ سانتی‌متر است.

البته به خاطر تحمل وزن بیشتر نسبت به سایر مدل‌ها، زاویه پشتی این صندلی تنها تا ۱۲۰ درجه قابل تنظیم است ولی شی نشیمن‌گاه بین ۳ تا ۱۸ درجه قابل تنظیم است.

نقاط مثبت صندلی :

 1. مونتاژ آسان
 2. گارانتی مادام العمر اسکلت
 3. گارانتی ۲۴ ماهه قطعات
 4. مقاومت فوق العاده بالا
 5. کیفیت بالا
بهترین-صندلی-بازی
بهترین-صندلی-بازی

دی ایکس ریسر سری فرمولا مدل OH/FH08

صندلی‌های سری فرمولا برند DxRacer یکی از طراحی‌های ساده و ظریف این برند است. DxRacer در این صندلی توانسته با ترکیب رنگ زمینه مشکی با رگه‌های قرمز زیبایی چشم نوازی به‌وجود بیاورد.

این صندلی در اندازه متوسطی تولید شده و بهترین محدوده قد و وزن استفاده از آن، قد ۱۷۳ سانتی‌متر و وزن ۸۲ کیلوگرم است.

این محصول دارای  بالشتک‌های پشت سری و گردنی طبی است که محل قرارگیریشان قابل تنظیم است و باعث راحتی بیشتر حین استفاده می‌شود.

نقاط مثبت صندلی :

 1. راحت
 2. دی ایکس ریسر
 3. جنس خوب

صندلی-گیمینگ-دی-ایکس-ریسر-سری-فرمولا
صندلی-گیمینگ-دی-ایکس-ریسر-سری-فرمولا

دی ایکس ریسر سری اوریجین مدل OH/OA168/NR

سری اوریجین صندلی‌های DxRacer طراحی زیبا و منحصر به فردی دارند. این سری از صندلی‌های این برند با طراحی پر جزئیات و ترکیب رنگ‌های قرمز و مشکی حس لاکچری بودن را به کاربر القا می‌کنند. همچنین بدنه پشتی یک دست سیاه صندلی به راحتی صندلی را با میز شما ست می‌کند.

بهترین محدوده قد و وزن درنظر گرفته شده برای کاربران این محصول، قد ۱۷۰ سانتی‌متر و وزن ۶۸ کیلوگرم است. البته کاربران تا حداکثر وزن ۸۲ کیلوگرم و قد ۱۷۵ سانتی‌متر هم می‌توانند از این محصول استفاده کنند.

مکانیزم استفاده شده در این صندلی به صورت ساده بوده و قابلیت تاب خوردن را دارد. همانطور که قبلا اشاره کردم یکی از مزایای صندلی‌های گیمینگ قابلیت تنظیم زاویه پشتی و نشیمن‌گاه آن است. زاویه پشتی این صندلی تا ۱۳۵ درجه و نشیمنگاه آن بین ۳ تا ۱۷ درجه قابل تنظیم است.

نقاط مثبت صندلی :

 1. راحتی
 2. زیبایی
 3. دوام و کیفیت ساخت
برسی-صندلی‌های-مناسب-بازی
برسی-صندلی‌های-مناسب-بازی