بهترین-مانیتورهای-اولترا-واید
بهترین مانیتورهای اولترا واید

بهترین مانیتورهای اولترا واید

مانیتورهای اولترا واید

چند سالی است که مانیتورهای فوق عریض پا به عرصه مانیتورها گذاشته‌اند. این مانیتورها با فضای بیشتری که نسبت به مانیتورهای معمولی در اختیار کاربر می‌گذارند، جای پای خود را در این بازار محکم کرده‌اند.

رار گرفتن چند برنامه در کنار هم یا فضای گسترده‌تر برای بازی باعث شده این مانیتورها در بین گیمرها، عکاسان،‌ برنامه نویسان و … محبوبیت زیادی پیدا کنند.

در کنار فضای بیشتر، این مانیتورها با امکانات جذاب دیگری نیز ارائه می‌شوند که برای کاربران بسیار وسوسه‌انگیز است.

حتما بخوانید : راهنمای خرید کامپیوتر استوک

میپردازیم به معرفی بهترین مانیتورهای اولترا واید

مانیتور ایسوس مدل ROG SWIFT PG348Q

بهترین-مانیتورهای-اولترا-واید-ایسوس
بهترین-مانیتورهای-اولترا-واید-ایسوس

 این مانیتور ۳۴ اینچی همانند دو محصول قبل خمیده است و همانند مانیتور ال‌جی انحنای ملایمی دارد. طراحی بسیار باریک حاشیه، امکان استفاده چند مانیتور در کنار هم را به کاربر می‌دهد. طراحی پایه نیز بسیار زیبا است و ایسوس با نورپردازی آن جلوه‌‌ای جذاب به محصول خود بخشیده است.

در کنار زیبایی، پایه این مانیتور می‌تواند کابل‌های متصل به مانیتور را ساماندهی کند که در جلوگیری از شلوغی محیط و میز کار کمک فراوانی می‌کند. پنل IPS به کار برده شده در این مانیتور در کنار رزولوشن ۳۴۴۰ در ۱۴۴۰ پیکسلی باعث ‌می‌شود رنگ‌ها طبیعی و واقعی به نظر رسند و کاربر شاهد کیفیت بسیار مناسبی باشد. نسبت تصویر همانند دو مانیتور قبل ۲۱ به ۹ است.

نرخ تازه سازی تصویر ۱۰۰Hz و زمان پاسخگویی ۵ میلی ثانیه، اگرچه کمتر از دو مانیتور قبل است ولی هنوز مقدار بسیار مناسبی برای کاربر به‌ شمار می‌رود. برای نمایش با کیفیت تصاویر سریع، شرکت ایسوس از فناوری G-Sync استفاده کرده تا در بازی ‌ها شاهد محوی یا لگ نباشیم.

پایه قابلیت جدا شدن دارد و کاربر می‌تواند به راحتی ارتفاع را تا ۱۱۵ میلی متر و زاویه را از -۵ درجه تا ۲۰ درجه تنظیم‌ کند تا تسلط بیشتری بر محتوای به نمایش درآمده داشته باشد. پورت‌های HDMI، Display Port و USB 3.0 ورودی های دستگاه را تشکیل می‌دهند.

دو عدد اسپیکر ۲ وات که در مجموع توان ۴ واتی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد کاربر را تا حدودی از اسپیکر خارجی بی‌نیاز می‌کند ولی برای تجربه‌ی بهتر بهره‌گیری از اسپیکر خارجی پیشنهاد می‌شود. در مجموع مانیتور PG348Q ایسوس بار طراحی زیبا و جذاب خود و نمایش تصویر با کیفیت بالا انتخاب مناسبی برای گیمرهاست.


نقاط منفی مانیتور ایسوس
:

 • خمیدگی ناچیز
 • کیفیت ساخت نسبتا پایین
 • ضعیف بودن اسپیکر

نقاط مثبت مانیتور ایسوس :

 • پشتیبانی از G-Sync
 • طراحی جذاب
اونیکس-کالا
اونیکس-کالا

مانیتور ال جی مدل ۳۴UC79G-B

مانیتور خمیدگی ملایمی دارد و از طراحی ساده و بسیار زیبایی برخوردار است. ترکیب رنگ قرمز و مشکی این مانیتور با سلیقه گیمرها همخوانی بسیار خوبی دارد و به یاری حاشیه نسبتا کم مانیتور، امکان قرار دادن دو یا چند مانیتور در کنار هم فراهم است. به لطف بهره‌گیری از پنلIPS در این مانیتور تصاویر با رنگ‌های واقعی‌شان نمایش داده می‌شوند.

حتما بخوانید : راهنمای خرید مانیتور استوک

زاویه دید مانیتور برابر با ۱۷۸ درجه است. این نمایشگر از نسبت تصویر ۲۱ به ۹ بهره می‌برد و رزولوشن آن برابر ۲۵۶۰ در ۱۰۸۰ پیکسل است. قابلیت کاهش Motion Blur به یک میلی ثانیه و نرخ تازه سازی تصویر ۱۴۴Hz (اولین مانیتور در جهان با این نرخ تازه‌سازی) در کنار تکنولوژی FreeSync شرکت AMD که باعث هماهنگی بین کارت گرافیک و مانیتور می‌شود سبب می‌شود تصاویر به روانی به نمایش درآیند و در بازی محوی، بریدگی یا لگ به وجود نیاید. با قابلیت Black Stabilizer جزئیات صحنه‌های تاریک به خوبی نشان داده می‌شوند که برای گیمر ها امری مهم به شمار می‌آید.

پایه این مانیتور قابلیت تنظیم ارتفاع و درجه دارد و می‌توان آن را جدا کرده و به دیوار نصب کرد. این مانیتور از دو پورت HDMI،‌ یک پورت Display Port و سه پورت USB 3.0 برخوردار است. اگرچه بلندگوی داخلی تعبیه نشده است ولی خروجی هدفون و صدا پیش‌بینی شده است. در مجموع با قابلیت‌هایی که ال‌جی برای این مانیتور در نظر گرفته و قیمت مناسب آن، می‌تواند بهترین انتخاب برای گیمرها باشد.

پیشنهاد : معایب کامپیوتر ALL in one

نقاط منفی مانیتور ال جی: 

 • نبود اسپیکر
 • قیمت نسبتا بالا
 • عدم قابلیت حرکت عمودی

نقاط مثبت مانیتور ال جی: 

 • تنوع اتصال‌پذیری
 • کیفیت تصویر بالا
 • فرکانس بالا
مانیتورهای-اولترا-واید-ال-جی
مانیتورهای-اولترا-واید-ال-جی

مانیتور ال جی مدل ۲۹UM69G

انیتور ۲۹UM69G ال‌جی یک مانیتور اقتصادی است تا نشان دهد ال‌جی طیف وسیعی از کاربران را تحت پوشش خود قرار داده است. پس اگر یک گیمر هستید نگران نباشید با صرف هزینه کمتر هم می‌توانید تجربه‌ی بسیار خوبی را در گیمینگ به لطف مانیتور ال‌جی به دست آورید.

ال‌جی از یک پنل ۲۹ اینچی IPS در این مانیتور استفاده کرده است که با توجه به قیمت پایین‌تر بسیار مناسب است. بدنه از رنگ‌های مشکی و قرمز ساخته شده و حاشیه اندک مانیتور، امکان استفاده چند مانیتور در کنار هم را فراهم می‌کند. نسبت تصویر ۲۱ به ۹ بوده و رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۰۸۰ پیکسل، تراکم پیکسلی مناسبی را به‌وجود آورده است. نرخ تازه سازی تصویر ۷۵Hz و سرعت پاسخگویی ۵ میلی ثانیه، اگرچه در پایین‌ترین رده نسبت به مانیتور‌های ذکر شده قرار می‌گیرد ولی فراموش نکنیم که با رده قیمتی این مانیتور با عملکرد بسیار مناسبی مواجه هستیم و نیاز اکثر کاربران را به خوبی برطرف می‌کند.

پیشنهاد : معایب مینی کیس استوک

البته تکنولوژی کاهش Motion Blur به یک میلی ثانیه، باعث می‌شود محوی و لگ کاهش یابد و برای کاربر کمبود موارد ذکر شده خیلی محسوس نباشد. تثبیت کننده رنگ مشکی نیز نمایش جزئیات بیشتر در صحنه‌های تاریک را فراهم ‌می‌کند.

پایه مانیتور قابلیت تنظیم زاویه دارد ولی از ویژگی تنظیم ارتفاع بی‌بهره است که یکی از نقاط ضعف این مانیتور است. پایه جدا شدنی است و می‌شود آن را به دیوار متصل کرد. یک پورت HDMI، یک پورت Display Port، یک پورت USB Type-c در کنار خروجی هدفون اتصالات این مانیتور هستند. 

حتما بخوانید : راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

نقاط منفی مانیتور ال جی :

 • نداشتن اسپیکر
 • نداشتن کابل USB-C

نقاطمثبت مانیتور ال جی :

 • کیفیت تصویر بالا
 • طراحی جذاب