بهترین میکروفون ها برای ضبط پادکست
بهترین میکروفون ها برای ضبط پادکست

بهترین میکروفون

انتخاب بهترین میکروفون برای استریم کردن، پادکست، به مقدار انعطاف پذیری که دوست دارید در کارتان داشته باشید بستگی دارد.

اگر قصد دارید در یوتیوب مشغول باشید، یا قصد دارید از روی علاقه با افراد مختلف مصاحبه کنید حتما نیازی به یک استودیو کامل نخواهید داشت. قطعا بسیاری از میکروفون‌ها از بقیه بهتر هستند و همین میکروفون‌های درجه یک هم با قابلیت‌های متفاوت و مختص به خودشان تقسیم بندی می‌شوند. پس اگر برای هر کدام از کارهایی که دوست دارید، به خرید یک میکروفون مناسب فکر می‌کنید، بهتر است با اونیکس کالا باشید.

افردی که می خواهند صوت خود را به صورت حرفه ای ضبط نمایند، به خوبی می دانند که میکروفون یکی از اثر گذارترین عوامل در کیفیت ضبط است.

میکروفون دستگاهی است که صوت را به جریان الکتریسیته تبدیل می کند. رایج ترین نوع میکروفن در اجراهای زنده داینامیک می باشد. در این نوع میکروفون ها از دیافراگم بسیار نازک  استفاده شده که در اثر فشار صدا به حرکت در آمده و موجب حرکت کردن جریان الکتریسیته کوچک می شود. این نوع میکروفون ها نسبت به میکروفون کاندنسر ارزان قیمت هستند. کاندسرها دارای بدنه مقاوم بوده و تحمل زیادی در برابر فشار صوتی دارند. که برای ضبط در استودیو بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد و البته در اجراهای زنده نیز استفاده می شود. اگر می خواهید صوت تولید شده از سازتان بدون کوچک ترین نویزی ضبط شود و بعدا بتوانید به آن صدا گوش فرا دهید و با دوستان خود در میان بگذارید، بهترین نوع آن را انتخاب کنید تا صدای دلنشین و زیبایی که تولید می کنید را به گوش دیگران برساند.

بهترین میکروفون‌ها برای استریم، پادکست:

 Blue Yeti Nano

بهترین میکروفون برای تازه کار‌ها

مشخصات:

قدرت: 5V

الگو‌های قطبی: قلبی – همگانی

نوع اتصال: USB

فرکانس پاسخگویی: 20Hz-20kHz

سایر قابلیت‌ها: نمایش تاخیر بسیار کم – داشتن دکمه کم و زیاد کردن صدا و دکمه قطع صدا

نکات مثبت:

 • بسیار کوچک و سبک است
 • کار و ضبظ با این دستگاه بسیار ساده و آسان است
 • کیفیت صدا در بهترین حالت ممکن

نسخه جدید از مدل Blue Yeti یک انتخاب مناسب و خوب برای کسانی است که اطلاعات و تجربه کمی در ضبظ کردن دارند و برای اولین بار به صورت حرفه‌ای قصد دنبال کردن این کار را در سر دارند. برای استریم، ضبط به صورت تفننی و البته پادکست، این مدل یک انتخاب عالی است، چرا که در عین سبکی و راحت بودن استفاده از آن، کیفیت صدایی بی‌نظیر را به عنوان یک میکروفون زیر 100 دلار به شما ارائه می‌دهد. همانطور که متوجه شدید، این میکروفون نمونه کوچک شده یک مدل قدیمی‌تر است و حدود 40 درصد از مدل قدیمی سبکتر ظاهر شده است، بدون شک این نکته یک امتیاز مثبت برای این محصول به حساب می‌آید.

تفاوت دو نسخه جدید و قدیمی مدل Yeti چندان زیاد نیست و با توجه به قیمت و سبک بودن مدل جدید، پیشنهاد ما این است که مدل Blue Yeti Nano را به برادر بزرگترش ترجیح بدهید، درست است که الگو‌های قطبی در این میکروفون از مدل قدیمی کمتر است، اما Yeti جدید این ضعف را با نقاط قوت دیگری پر می‌کند.

خرید میکروفون
خرید میکروفون

 AntLion ModMic

بهترین انتخاب در بین میکروفون‌های متصل شونده.

مشخصات:

قدرت: 10V

الگو‌های قطبی: تک جهت

نوع اتصال: USB 3.5 میلیمتری (آداپتور)

فرکانس پاسخگویی: 100Hz-10,000Hz

سایر قابلیت‌ها:  پد‌های چسبنده  – کیف محافظ  – داشتن انواع متفاوت دکمه کم و زیاد کردن صدا و دکمه قطع صدا – یک الی دو متر کابل

نکات مثبت:

 • استفاده بسیار راحت
 • قیمت مناسب

اکثر کسانی که به دنبال یک میکروفون مناسب برای فعالیت‌های مربوطه هستند، یک میزکار و یا حداقل جایی مناسب برای گذاشتن میکروفون دارند، اما بیایید فرض را بر این بگذاریم که فرد مورد نظرمان، بنا بر هر دلیلی توانایی ثابت بودن را ندارد و نیاز دارد تا یک میکروفون مناسب را به خودش متصل کند. اینجاست که باید به سراغ میکروفون‌های متصل شونده برویم. اما نیاز نیست تا در این قسمت به دنبال میکروفون‌های متفاوتی بگردیم، چرا که بدون شک مدل AntLion ModMic، تا به حال بهترین میکروفون متصل شونده بوده و هست. این محصول، مانند یک میکروفون متصل به هدفون، به هدفون شما میچسبد و اینجا تفاوت فقط در کیفیت است. مشخصا میکروفون AntLion ModMic چندین برابر بهتر از یک میکروفون متصل به هدفون عمل می‌کند. تجهیزات جانبی این وسیله هم در اتصال آن به هدفون و استفاده بسیار کارآمد هستند.

بسیاری از میکروفون‌های قابل حملی که به دستگاه یا هدفون متصل می‌شوند، کیفیت خوبی را ارائه نمی‌دهند، این مشکل از جایی آغاز می‌شود که میکروفون به هدفون نامناسبی متصل می‌شود و کیفیت صدا هدفون بر روی ضبط صدا از طریق میکروفون تاثیر می‌گذارد. اما مدل AntLion ModMic مانند سایر میکروفون‌ها در دسته خودش نیست و کیفیت صدا را همیشه به حالت مناسبی که برای آن ساخته شده است دریافت و ضبط می‌کند. ممکن است تصور کنید که حالا بهترین انتخاب برایتان این مدل است، اما باید یادآوری کنیم که این مدل، تنها در بین همرده‌های خود به عنوان بهترین انتخاب شده است و به هیچ عنوان قدرت ضبط صدایش به نمونه‌های ثابتی مانند Blue Yeti نخواهد رسید. اما در هر حال با میکروفون بسیار خوبی رو به رو هستیم و می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برایتان باشد، اما به شرط این که یک هدفون خوب داشته باشید.

Rode NT USB

برای لذت بردن بیشتر

مشخصات:

قدرت: 5V

الگو‌های قطبی: قلبی

نوع اتصال: USB

فرکانس پاسخگویی: 20Hz-20kHz

سایر قابلیت‌ها:  مانیتورینگ با هدفون به صورت استریو  – تاخیر بسیار کم  – صفحه محافظ در قسمت جلویی – دکمه‌های جانبی برای کنترل صدا

نکات مثبت:

 • کیفیت صدا بی‌نظیر
 • پاپ فیلتر محافظ همراه با محصول
 • راه اندازی آسان

مدل Rode’s NT USB، واژه «حرفه‌ای»را فریاد می‌زند، چرا که ظاهر و کیفیت یک میکروفون حرفه‌ای مخصوص استودیو‌ها را دارد، در حالی که قیمت بسیار پایین تری را به ما نشان می‌دهد. اگر قصد دارید تا در کارتان پیشرفت کنید و کار را کمی گسترش دهید پیشنهاد می‌کنیم تا به سراغ این مدل بروید. کیفیت صدای این مدل بی‌نظیر است و قابل مقایسه با هم رده‌هایش نیست. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید وجود داشتن یک پاپ فیلتر محافظ رایگان درون بسته بندی محصول است که در حالت عادی قیمت چندان ناچیزی هم ندارد. درست است که این مدل تنها یک الگوی قطبی دارد، اما همین امکان می‌تواند برای افرادی که به دنبال استریم کردن هستند، بسیار مناسب باشد. چیزی که Rode’s NT USB به شما ارائه می‌دهد، کیفیت ضبط صدا استودیو با قیمتی بسیار پایین تر از تجهیزات استودیو است.

بهترین میکروفون ها
بهترین میکروفون ها

Razer Seiren X

کوچک و قابل حمل

مشخصات:

قدرت: 5V

الگو‌های قطبی: SuperCardioid

نوع اتصال: USB

فرکانس پاسخگویی: 20Hz-20,000Hz

سایر قابلیت‌ها:  دارای پورت 3.5 میلیمتری برای اتصال به هدفون  – نمایش تاخیر بسیار کم  – داشتن دکمه قطع صدا

نکات مثبت:

 • قابل حمل بودن
 • شفافیت بسیار زیاد

این مدل از میکروفون، مانند مدل Blue Yeti، نسخه کوچکتر شده مدل قدیمی تر است، و حدود پنجاه درصد از مدل اصلی کوچکتر است. تمرکز مدل اورجینال بر روی کیفیت صدا است. این در حالی است که Seiren X تمرکز را بر روی قابل حمل بودن قرار داده و به خوبی در این کار موفق بوده است، چرا که مانند یک شیشه نوشابه بر روی میز کارتان قرار می‌گیرد و هرگاه که دوست داشتید می‌توانید جا به جایش کنید. درست است که برخی صدا‌های پس زمینه توسط این میکروفون ضبط می‌شوند اما این به معنای ضعیف بودن میکروفون نیست. این مدل به گونه‌ای ساخته شده است که با لرزش‌های موجود در محیط سازگار باشد، چرا که یک دستگاه قابل حمل است و ممکن است با ضربه‌ای کوچک به میزکار، از جایش افتاده و به شما خسارت بزند، اما ساخت دستگاه طوری است که در برابر این ضربات مقاوم است و البته در هنگام ضبط این لرزش‌ها و صدا‌های مزاحم را ضبط نخواهد کرد.

مشکل صدا‌های پس زمینه هم مسئله چندان کوچکی نیست، متاسفانه تنها موردی که ارزش این مدل را کمی پایین می‌آورد همین ضبط صدا‌های اضافی و پس زمینه مانند کلیک کردن موس و یا صفحه کلیدتان است. این مقدار بسیار کم است اما در هر حال وجود دارد و باید قبل از انتخاب به این مسائل دقت کنید. قطعا در کار‌هایی مانند استریم، برایتان مشکلی پیش نخواهد آمد شاید ضبط صدای صفحه کلید، این فعالیت را جذاب تر هم بکند، اما در سایر کار‌ها یک ضعف بزرگ به حساب می‌آید. اما یادتان نرود که کیفیت صدا این دستگاه بسیار خوب است و به طور کلی یک مدل مناسب در سطح قیمت‌اش، در نظر گرفته می‌شود.

Blue Yeti USB microphone

بهترین انتخاب برای اکثر مردم.

مشخصات:

قدرت: 5V

الگو‌های قطبی: قلبی – دوجهته – همگان – استریو

نوع اتصال: USB

فرکانس پاسخگویی: 20Hz-20,000Hz

سایر قابلیت‌ها:  رنگ بندی متنوع (چهار رنگ) – نمایش تاخیر بسیار کم – داشتن دکمه کم و زیاد کردن صدا و دکمه قطع صدا

نکات مثبت:

 • کیفیت صدا فوق‌العاده
 • بسیار سازگار و مناسب با محیط کار
 • دارا بودن چهار الگو قطبی

یکی از انتخاب‌های بسیار مناسب برای ضبط کنند‌ه‌های آماتور و تازه کار، این مدل از برند Blue است که بیشتر از مقدار هزینه‌ای که برایش می‌کنید به شما امکانات می‌دهد. کار با آن بسیار آسان است و به راحتی راه اندازی می‌شود. اگر بخواهیم در بین تمام میکروفون‌های موجود یکی را به عنوان بهترین میکروفون برای استفاده عام در نظر بگیریم، بدون شک همین مدل می‌تواند در جایگاه اول قرار بگیرد. چرا که این مدل تقریباْ همه کار را به نحو مناسبی انجام می‌دهد و در کنار آن کیفیت صدایی بی‌نظیر را به شما ارائه می‌کند. بدنه مستحکم این میکروفون می‌تواند آن را در برابر ضربه‌های ناگهانی که ممکن است بنا به هر دلیلی به وجود آیند مقاوم کند. علاوه بر آن دکمه‌ها و نحوه استفاده از میکروفون آنقدر خوب کار شده‌اند که به راحتی با آن‌ها آشنا می‌شوید و بعد از مدت زمان کوتاهی کاملا بر آن‌ها مسلط خواهید شد. حالا به این بخش هم توجه کنید که تا به اینجا در لیست هیچ میکروفونی چهار الگو قطبی نداشت و حالا مدل Blue Yeti USB microphone دارای چهار الگوی قطبی است. این میکروفونی است که هر تازه کاری به آن نیاز خواهد داشت.

میکروفون
میکروفون

با اینکه فوم ضد نویز این میکروفون چندان هم خوب کار نمی‌کند، (میکروفون‌های بسیاری وجود دارند که این مدل را در قسمت کیفیت صدا به راحتی شکست می‌دهند) اما باز هم در برابر میکروفون‌های بازار، هیچ مدلی با کارایی و قیمت مناسب این میکروفون پیدا نخواهید کرد.

 Zalman ZM-Mic1

کیفیت صدا عالی و قیمت بسیار پایین

مشخصات:

قدرت: 2V

الگو‌های قطبی: قلبی

نوع اتصال: جک 3.5 میلیمتری

فرکانس پاسخگویی: 100Hz-16,000Hz

سایر قابلیت‌ها:  مصرف انرژی بسیار پایین – دارای سه مینی کلیپ – وزن بسیار کم

نکات مثبت:

 • به طرز عجیبی ارزان قیمت
 • کیفیت بسیار بالا نسبت به میکروفون‌های متصل به هدست

مدل ZM-Mic1 ادعایی ندارد که یک میکروفون درجه یک است، اما با توجه به قیمت و کیفیت صدا، قطعاْ چندین برابر بهتر از میکروفون‌های متصل به هدستتان است. دلیل اصلی حضور این میکروفون در لیست، قیمت استثنایی آن است، چرا که قیمتی باورنکردنی را با کیفیتی خوب برای ما آماده کرده است. بهتر است موضوع را روشن کنیم که به طور حتمی و قطعی میکروفون‌های بسیار زیادی وجود دارند که از نظر کیفیت چندین برابر بهتر از مدل ZM-Mic1 هستند و در اینجا، بررسی بر سر کیفیت و قیمت است. هرچند که با داشتن تجهیزات مناسب، کیفیت صدایی عالی را از این میکروفون شاهد خواهید بود.

تمام مشکلاتی که با میکروفون‌های متصل بر هدست داشته‌اید را می‌توانید با انتخاب این محصول ارزان قیمت، فراموش کنید و با صدای نفس کشیدن و «س» گفتن‌های خشدار خداحافظی کنید.

همانطور که اشاره کردیم، کیفیت صدا این مدل، به نمونه‌های استودیویی نزدیک هم نمی‌شود اما برای کار‌های عادی مثل بازی کردن و شروع کار استریم یک انتخاب مناسب است و خریدش به بودجه شما هیچ آسیبی نمی‌رساند. به طورکلی مدل ZM-Mic1 را نمی‌توان یک میکروفون فوق‌العاده در نظر گرفت، اما بعد از نگاهی به قیمت، بدون شک یک میکروفون فوق‌العاده است.

چگونه میکروفون‌ها را تست کنیم؟

یکی از مهمترین نکته‌ها این است که انتظار قشر‌ها و کاربران مختلف از یک میکروفون مناسب را به خوبی بشناسیم، چرا که قطعاْ استاندارد‌های یک گیمر با یک مهندس صوت کاملا متفاوت است. پس چیزی که ما به دنبالش هستیم، این است که صدا‌هایمان به خوبی ضبط شوند به صورت رسا و بدون نویز، با بهترین کیفیت به با حالت فشرده و به کمک اینترنت منتقل شوند. ثابت بودن کیفیت در شرایط متفاوت یکی از اصول مهم است، به طور کلی چند مورد مهم دیگر هم وجود دارد که برای بازی کردن و استریم نیاز است تا به آن‌ها توجه کنیم:

کیفیت صدا

توجه کنید که کیفیت صدا برای یک میکروفون همه چیز نیست. اما در هنگام تست کردن میکروفون یکی از نکات مهم است. هدف از خرید یک میکروفون مناسب این است که صدای شما را به خوبی ضبط کند.

ما در هنگام تست یکی از الگو‌ها را بررسی کردیم، الگوی cardioid، که ضبط را در قسمت جلویی میکروفون انجام می‌دهد. این حالت 99 درصد ضبط صدا را در هنگام بازی کردن و استریم به عهده می‌گیرد پس اگر چنین هدفی دارید، حالا می‌دانید که کدام بخش را تست کنید.

سازگاری

قطعاْ تجهیزات و میز کار هر فرد با شخص دیگری متفاوت است و هرکس بنا به سلیقه و وضعیت مالی‌اش تجهیزات را برای خودش فراهم می‌کند. پس یکی از نکات مثبت برای یک میکروفون مناسب، این است که در شرایط متفاوت کیفیت یکسانی را ارائه دهد. به عنوان مثال اگر میکروفونی فقط صدا را در فاصله 6 اینچی از دهان شما، به خوبی ضبط می‌کند، یک میکروفون سازگار نیست، چرا که ممکن است با توجه به تجهیزات، بعضی از افراد نتوانند چنین فاصله‌ای را حفظ کنند. در هر حال شما میکروفون را با هدف آسان‌تر شدن فرایند ضبط صدا خریداری می‌کنید، نه اینکه دردسری جدید را برای خودتان دست و پا کنید و خودتان را مجبور کنید تا با آن سازگار شوید. میکروفون باید با شرایط شما سازگار باشد.

ظاهر و فرم

قطعاْ در هنگام خرید یک میکروفون با کیفیت، جایزه‌ای به زیبا ترین میکروفون خریداری شده تعلق نمی‌گیرد و همیشه کیفیت و زیبایی ظاهر کالا‌ها با یکدیگر همراه نیستند. اما در هر حال ظاهر یک جسم، پنجاه درصد از ارزش آن را شکل می‌دهد و نکته بسیار مهمی است که هنگام خرید باید به آن توجه کنید. در بخش میکروفون‌ها ظاهر کلی تاثیرات خاص خودش را دارد، اما فرم و انتخاب فرم مناسب میکروفون اهمیت بسیار زیادی دارد. یک میکروفون ثابت در جایش ماندگار است وهربار نیاز دارید تا در مقابلش بنشینید و کار را شروع کنید، این در حالی است که میکروفون‌های متصل شونده، جای کار خاصی ندارند و به همراه شما حرکت می‌کنند، البته این هم در نظر بگیرید که میکروفون‌های متصل شونده را باید هربار جا به جا کنید و این خودش برای بسیاری از مصرف کنندگان نکته مهمی به حساب می‌آید. به طور کلی به راحتی خودتان فکر کنید و اگر به دنبال کار استریم هستید، حتما به ظاهر میکروفونتان هم اهمیت زیادی دهید، چرا که میکروفون بخشی از تصویر شما را شکل می‌دهد و تاثیر بسیار زیادی بر روی مخاطبین دارد.