بهترین-کیبوردهای-گیمینگ
بهترین کیبوردهای گیمینگ

بهترین کیبوردهای گیمینگ

کیبوردهای گیمینگ

کیبورد‌ها در طول ده‌ها سال تغییرات فراوانی کرده‌اند و طراحی و کاربرد آن‌ها همواره دچار تکامل شده است. امروزه کیبورد در کنار موس‌ اصلی‌ترین روش‌های وارد کردن اطلاعات به رایانه‌های شخصی و اداری است.

یکی از قطعاتی که بسیار در امر بازی کردن با رایانه اهمیت دارد، کیبورد کاربر است؛ زیرا کاربر در هنگام بازی کردن بیشترین استفاده را از کیبورد می‌کند. پس می‌توان نتیجه گرفت که یک کیبورد مناسب و حرفه‌ای، یکی از اصلی‌ترین تجهیزات مورد نیاز هر کسی است که با رایانه‌ی خود به بازی می‌پردازد.

قبل از این که به معرفی بهترین کیبورد‌های مناسب بازی بازار بپردازیم، بهتر است به برخی مشخصات و ویژگی‌های این کیبورد‌ها که وجه تمایز آن‌ها از کیبورد‌های معمولی هستند را مرور کنیم.

نور‌پردازی RGB در کیبورد :

 چند سالی می‌شود که بازیکنان و شرکت‌های تولید‌کننده‌ی قطعات رایانه توجه بسیار زیادی به دکور، یکدستی و زیبایی اتاق و سیستم بازی خود نشان می‌دهند.

عده‌ای از بازیکنان حتی برای دستیابی به رایانه‌ای هر چه زیبا‌تر، از متخصصان طراحی داخلی کمک می‌گیرند. در این بین یکی از فاکتور‌های اصلی زیبایی در سیستم‌های رایانه‌ای نور‌پردازی است که معمولاً با نوار‌های LED صورت می‌پذیرد.

پیشنهاد : معایب کامپیوتر ALL in one

کیبورد نیز به عنوان یکی از قطعات اصلی هر سیستمی، از این نو‌پردازی مستثنی نیست. شرکت‌های بزرگ تولید‌کننده‌ی کیبورد نیز با توجه به همین موضوع این نور‌پردازی را در کیبورد‌های حرفه‌ای خود لحاظ می‌کنند. جالب است بدانید نورپردازی‌هایی که از رنگ‌های RGB پشتیبانی می‌کنند، تا ۱۶ میلیون رنگ مختلف را می‌توانند به نمایش بگذارند، در نتیجه هماهنگی کامل با تم نورپردازی هر کاربر خواهند داشت. بهترین کیبوردهای گیمینگ

کیبورد‌های یک‌دست :

 کیبورد‌های یک‌دستی کیبورد‌های کوچکی هستند که برای انعطاف بیشتر کاربر و امکان استفاده از آن تنها با یک دست تولید شده‌اند. برخی از کیبورد‌های یک‌دستی امکان اتصال به کنسول‌های بازی را نیز دارا هستند.

سوییچ‌های مکانیکال در کیبورد :

 سوییچ‌های مکانیکی را می‌توان جدید‌ترین و بهترین تکنولوژی تولید دکمه‌های کیبورد دانست.

در کیبورد‌ها، دکمه‌ای مختلف بر روی یک سری سوییچ قرار می‌گیرند که هر بار که کاربر دکمه‌ای را فشار می‌دهد، سوییچ آن دکمه به پد انتهایی کیبورد ضربه زده و فرمان را صادر می‌کند.

در کیبورد‌های مکانیکی به جای استفاده از سوییچ‌های پلاستیکی که در کیبورد‌های معمولی استفاده می‌شود؛ از سوییچ‌هایی مخصوص و فلزی استفاده می‌شود که سرعت و دقت کیبورد را با نسبتی باور‌نکردنی افزایش می‌دهد.

البته به دلیل تکنولوژی ساخت سخت‌تر و مواد اولیه گران قیمت، قیمت کیبورد‌های مکانیکی بسیار بیشتر از کیبورد‌های معمولی است.

پیشنهاد : معایب مینی کیس استوک

همین مسئله شرکت‌های تولید‌کننده‌ی کیبورد را به طراحی و ساخت کیبورد‌های میان‌رده‌ای سوق داده است که در عین مقرو به صرفه بودن، از تکنولوژی سوییچ‌های مکانیکی نیز بهره ببرند؛ بدین ترتیب کیبورد‌هایی تولید شده‌اند که سوییچ‌هایی با فناوری مشابه مکانیکال دارند یا این که صرفا در دکمه‌های پر‌کاربرد خود از سوییچ‌های مکانیکی بهره می‌برند. بهترین کیبوردهای گیمینگ

معرفی بهترین کیبوردهای گیمینگ :

کیبورد مخصوص بازی ریزر مدل huntsman elite

کیفیت و طراحی ساخت محصولات این شرکت همواره در صدر بوده است. کیبورد Huntsman Elite یکی از بهترین کیبورد‌های حرفه‌ای این شرکت است. ویژگی‌های مختلف این کیبورد همگی در بهترین و بالا‌ترین سطح ممکن قرار دارند، از سوییچ‌های مکانیکی انحصاری و تقویت شده گرفته تا شخصی‌سازی متنوع و دسترسی فراوان. پد تکیه‌گاه بسیار حرفه‌ای و بالشت مانندی به همراه این کیبورد ارائه می‌شود که این پد نیز همانند خود کیبورد از نورپردازی RGB با قابلیت شخصی‌سازی بهره می‌برد، هر چند کاربرانی که به استفاده از این پد‌ها عادت ندارند به راحتی می‌توانند آن را حذف کنند.

دکمه‌ها و سوییچ‌های این کیبورد هر یک قابلیت جدا‌سازی دارند و در صورت خرابی می‌توان تنها اقدام به تعویض سوییچ یا دکمه‌ی خراب اقدام کرد. از طرفی با توجه به دکمه‌های در نظر گرفته شده در گوشه‌ی بالا سمت راست کیبورد، می‌توان به کنترل مالتی مدیای سیستم پرداخت. همه‌ی این‌ها در کنار بدنه‌ای با کیفیت و زیبایی خیره‌کننده، باعث می‌شود تا کیبورد Huntsman Elite را بهترین کیبورد مناسب بازی بدانیم.

بهترین کیبوردهای گیمینگ

حتما بخوانید : راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

نقاط قوت در کیبورد مدل huntsman elite :

 1. بهترین و جدید‌ترین فناوری سوییچ‌های مکانیکال
 2. نور‌پردازی RGB
 3. پد حرفه‌ای
 4. دسترسی‌های متنوع
بهترین-کیبورد-حرفه-ای-برای-بازی
بهترین-کیبورد-حرفه-ای-برای-بازی

کیبورد مخصوص بازی کورسیر مدل STRAFE MK.2

کیبورد یکی از دم‌دستی‌ترین قطعات هر سیستم رایانه‌ای است و برای کسانی که به زیبایی سیستم خود اهمیت می‌دهند، یکی از اصلی‌ترین زمینه‌های تداعی این زیبایی کیبورد است. کیبورد مدل Strafe MK.2 کورسیر(Corsair) بدون شک، اگر نگوییم زیبا‌ترین، یکی از زیبا‌ترین کیبورد‌های موجود در بازار است.

این کیبورد که توسط شرکت آمریکایی خوش‌نام کورسیر ساخته شده است، دارای نور‌پردازی RGB با قابلیت تفکیک‌پذیری است؛ بدین صورت که کاربر می‌تواند برای هر یک از کلید‌های کیبورد به صورت جداگانه رنگ‌بندی منحصر به فردی را تعریف کند.

حتما بخوانید : راهنمای خرید مانیتور استوک

در کنار این قابلیت که زیبایی خیره‌کننده‌ای را به کیبورد Strafe MK.2 بخشیده است، ویژگی‌های درخشان این کیبورد تنها به این جا ختم نمی‌شود. این مدل از کیبورد‌های کورسیر از تکنولوژی سوییچ‌های تمام مکانیکی بهره می‌برد و سرعت و تاخیر را در استفاده از آن به حداقل رسانده است.

می‌توان از کیفیت ساخت این کیبورد اطمینان داشت و از طرفی در کنار شخصی‌سازی نور‌پردازی آن، می‌توان پد استراحت مچ دست را نیز که با کیفیت مناسبی برای این کیبورد در نظر گرفته شده است را از آن حذف یا به آن اضافه کرد تا کیبورد در بهترین حالت مد‌نظر کاربر قرار بگیرد.

کیبورد مذکور، کیبورد ارزانی نیست، با این حال، کیفیت و زیبایی مثال‌زدنی آن از چشم کاربران تیزبین دور نمی‌ماند.

حتما بخوانید : راهنمای خرید کامپیوتر استوک

نقاط قوت در کیبورد کورسیر مدل STRAFE MK.2 :

 1. سوییچ‌های مکانیکال
 2. نور‌پردازی RGB با قابلیت تنظیم جداگانه
 3. طراحی منحصر به فرد
 4. پد قابل جدا‌سازی
کیبورد-گیمینگ-کورسیر-مدل-STRAFE-MK.2
کیبورد-گیمینگ-کورسیر-مدل-STRAFE-MK.2

کیبورد مخصوص بازی کولر مستر مدل MK110

کیبورد گیمینگ مدل MK110 نیز یکی از محصولات میان‌رده‌ی شرکت کولر مستر است که در قبال هزینه‌ی پایین، امکانات و کیفیت خوبی را ارائه می‌دهد.

کیبورد MK110 همانند محصولات گران‌قیمت‌تر از خود، از سیستم نور‌پردازی RGB با قابلیت شخصی‌سازی بهره می‌برد. این در کنار سوییچ‌های شبه‌مکانیکی این کیبورد که کیفیت و استقامت خوبی از خود نشان می‌دهند باعث شده تا به جرئت با بهترین کیبورد میان‌رده‌ی بازار طرف باشیم. از دیگر مزایای کیبورد MK110 می‌توان به طراحی بسیار زیاد آن اشاره کرد، هر‌چند ارتفاع زیاد دکمه ممکن است زمینه‌ی جمع شدن خاک را فراهم کند و از طرفی عدم تعبیه‌ی پد برای مچ دست کاربر، ممکن است برای عده‌ای آزار‌دهنده باشد.

نقاط قوت در کیبورد کولر مستر مدل MK110 :

 1. طراحی زیبا
 2. نور‌پردازی RGB
 3. سوییچ‌های با‌کیفیت
 4. قیمت مناسب

نقاط ضعف در کیبورد کولر مستر مدل MK110 :

 1. عدم تعبیه پد
کیبورد-گیمینگ--اونیکس-کالا
کیبورد-گیمینگ–اونیکس-کالا

کیبورد و ماوس مخصوص بازی کولرمستر مدل Devastator 3 PLUS

یکی از پر‌طرفدار‌ترین این باندل‌ها، باندل‌های موس و کیبورد است که از آن‌جایی که هر دو وسیله‌ی ارتباطی مورد نیاز رایانه را در قیمتی مناسب فراهم می‌سازد، استقبال خوبی از این باندل‌ها می‌شود.

باندل Devastator 3 Plus را می‌توان یکی از بهترین باندل‌های موس و کیبورد موجود در بازار به حساب آورد که قیمت بسیار مناسبی نیز دارد. شرکت کولر مستر(Cooler Master) که یکی از مشهور‌ترین شرکت‌های ساخت تجهیزات حرفه‌ای و مخصوص بازی است این باندل را ارائه می‌دهد. قیمت مناسب در کنار، طراحی زیبا و امکاناتی نظیر نور‌پردازی و سوییچ‌های با کیفیت، این باندل را به انتخابی ایده‌آل برای کسانی که هم به دنبال خرید کیبورد و هم موس می‌گردند تبدیل می‌کند.

نقاط قوت در کیبورد کولرمستر مدل Devastator 3 PLUS :

 1. قیمت مناسب
 2. طراحی زیبا
 3. نور‌پردازی
 4. سوییچ‌های با کیفیت

نقاط ضعف در کیبورد کولرمستر مدل Devastator 3 PLUS :

 1. کیفبت پایین در ساخت کیبورد
معرفی-بهترین-کیبورد-گیمینگ
معرفی-بهترین-کیبورد-گیمینگ

کیبورد تک دست مخصوص بازی الفکس مدل FG-2

این کیبورد‌ها طراحی کوچک و جمع و جور‌تری نسبت به کیبورد‌های معمولی دارند و در نتیجه با توجه به ساختار آن‌ها، امکان استفاده از آن‌ها تنها با یک دست وجود دارد. این نوع از کیبورد‌ها به خصوص برای افرادی که استفاده‌ی طولانی مدت از رایانه دارند مناسب به نظر می‌رسد.

پس از اختراع کیبورد‌های یک‌دستی، شرکت‌های مختلفی در زمینه‌ی تولید این کیبورد‌ها وارد عمل شده‌اند؛ از ریزر گرفته تا شرکت‌های کمتر شناخته شده‌تر. کیبورد یک‌دستی مخصوص بازی مدل FG-2 ساخته‌ی یکی از همین شرکت‌های کمتر شناخته شده است که الفکس(Alfex) نام دارد. با این وجود اما کیبورد FG-2 از کیفیت خوبی در تناسب قیمت خود برخوردار است. وزن نسبتا سنگین این کیبورد باعث استحکام آن روی میز شده و در هنگام استفاده از زیر دست لیز نمی‌خورد. از طرفی با وجود قیمت مناسب، شاهد کیفیت ساخت خوبی در دکمه‌های این کیبورد هستیم که در استفاده‌ی طولانی مدت می‌تواند وظیفه‌ی خود را به خوبی انجام دهد.

نقاط قوت در کیبورد الفکس مدل FG-2 :

 1. استحکام
 2. تعداد کلید‌ها
کیبورد-تک-دست-مخصوص-بازی
کیبورد-تک-دست-مخصوص-بازی