بررسی SSD Adata XPG SX8200 Pro
بررسی SSD Adata XPG SX8200 Pro

SSD Adata XPG SX8200 Pro

امسال سه رسانه بسیار معتبر دنیای فناوری یعنی PCWorld ، PCmag و tomshardware که هرکدام جایگاه خاصی در معرفی و رده‌‌بندی محصولات IT دارند بهترین SSD های دنیا را معرفی کرده‌اند. نکته جالب اینجاست که هرسه رسانه در انتخاب بهترین SSD از همه نظر اختلاف نظری نداشته و مدل Adata XPG SX8200 Pro را به عنوان بهترین SSD امسال معرفی کرده‌اند.

بهترین SSD سال 2020

(Adata XPG SX8200 Pro (960GB

  • بهترین SSD از همه نظر/ بهترین M.2 SSD
  • امتیاز (رتبه): 4.5 از 5 (انتخاب سردبیر)
  • ظرفیت: 256GB، 512GB، 1TB، 2TB
  • مشخصات ظاهری: M.2 2280 دوطرفه
  • پروتکل / رابط انتقال: PCIe 3.0 x4 / NVMe 1.3
  • سرعت خواندن / نوشتن ترتیبی: 3500 مگابیت در ثانیه / 3000 مگابیت در ثانیه
  •  گارانتی / دوام: 5 سال / 640TBW

مزایا: بهترین عملکرد • بهترین میزان بازدهی به نسبت مصرف برق • ظاهر مشکی مدرن / هیت سینک شیک و زیبا• جعبه‌ابزار SSD و نرم‌افزار شبیه‌سازی در آن وجود دارد

ازلحاظ قیمت و عملکرد Adata’s XPG SX8200 Pro بهترین SSD یک ترابایتی است. از لحاظ کارایی و عملکرد این مدل با SSD های پرچم‌دار و پیشرفته برابری و رقابت کرده و از هر لحاظ یک درایو در کلاس و دستۀ حرفه‌ای (Pro) به‌حساب می‌آید. این SSD ازلحاظ قدرت کارایی و بهره‌وری در سطح خودش بهترین است و درعین‌حالی که دوام خوبی دارد و قیمت آن کمرشکن نیست می‌تواند قدرتش را به رخ همه رقبا بکشد. علاوه بر این موارد این مدل دارای یک هیت سینک است که موجب می‌شود XPG SX8200 Pro ظاهر جذاب‌تری پیدا کند و در عین حال دمای آن نیز پایین بماند.

بررسی SSD Adata XPG SX8200 Pro

نکات مهم در خرید SSD

بر خلاف هارد دیسک‌ها که کارایی آن‌ها بسیار به هم نزدیک است، کارایی درایوهای SSD، حتی دو مدل مختلف از یک سازنده می‌تواند بسیار متفاوت باشد. یکی از نکات مهم در خرید درایوهای SSD، طول عمر یا دوام است، چرا که تعداد دفعات خواندن و نوشتن درایوهای SSD یا به طور دقیق‌تر سلولهای حافظه SSD کاملاً محدود است. از این رو هیچ عجیب نیست که درایوهایی با طول عمر، کارایی و سرعت خواندن و نوشتن بسیار متفاوت در دسترس هستند.

سرعت خواندن و نوشتن متوالی


معمولاً سازندگان درایوهای SSD، حداکثر سرعت خواندن و نوشتن متوالی درایو را اعلام می‌کنند اما در نظر داشته باشید که سرعت‌های اعلام شده توسط سازنده صرفاً اسمی است و لزوماً قابل دست یابی نخواهد بود.

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

طول عمر تخمینی (M.T.B.F)


معمولاً سازندگان درایوهای SSD، طول عمر تخمینی محصولات خود را ذکر می کنند. این مقدار که واحد آن ساعت است، بیانگر فاصله تخمینی بین خرابی درایو است. هرچه که M.T.B.F درایو بالاتر باشد، شانس خرابی آن کمتر خواهد بود.

onyxkala
onyxkala

رسانه PCWorld :

بهترین NVMe SSD

اگر سرعت بالا اولویت اصلی شما است، ما گزینه‌ی دیگری را پیشنهاد می‌کنیم؛ اما برای بیشتر کاربران خرید Adata’s XPG SX8200 Pro گزینه بهتری است. این حافظه در آزمایش‌ها و بررسی‌های مربوط به عملکرد خواندن / نوشتن، با اختلاف از SSD‌های مبتنی بر SATA پیشی می‌گیرد و به‌عنوان یکی از پرچم‌داران این حوزه، عملکردی بهتر از 960Pro سامسونگ به نمایش می‌گذارد؛ اما در عین‌ حال به‌طرز چشمگیری ازلحاظ قیمت مقرون‌به‌صرفه است؛ قیمت ۲۵۶ گیگابایتی آن در سایت آمازون ۷۵ دلار، ۵۱۲ گیگابایتی آن ۱۲۰ دلار و مدل یک ترابایتی آن‌که ما مورد آزمایش قراردادیم ۲۱۵ دلار است.

رسانه PCmag :

بهترین درایو M.2 SSD

این درایو تقریباً تمام آزمایش‌های تست سرعت و با درنظرگرفتن تمام معیارها، نتایج بسیار خوبی به‌دست آورده است. به‌علاوه به ازای هر گیگابایت قیمتی رقابتی دارد و در کنار محصول هیت سینکی وجود دارد که استفاده از آن کاملا اختیاری است. در آزمون نوشتن Crystal DiskMark 4K، با اینکه نتایج خوبی از خود به‌جای گذاشت، اما جز بهترین‌ها نبود.