تنظیماتی برای اجرای بهتر بازی
تنظیماتی برای اجرای بهتر بازی

تنظیماتی برای اجرای بهتر بازی

افزایش سرعت بازی های کامپیوتری

همراهان اونیکس کالا امروز در این مقاله با استفاده از یکسری ترفندهای کامپیوتری میخواهیم بپردازیم به افزایش سرعت اجرای بازی های کامپیوتری ، پس اگر شما هم از ان دسته افرادی هستید که با کامپیوتر یا لپ تاپ بازی میکنید حتما تا پااین این مقاله همراه ما باشید .

قبل از این که بریم سراغ ترفندها باید به این نکته بپردازیم که بهترین روشی که شما میتوانید با آن سرعت اجرای بازی خود را افزایش دهید ، ارتفاع سیستم است ، ولی ما در این مقاله با استفاده از ترفندهای کامپیوتری این کار را انجام خواهیم داد .

تنظیماتی برای اجرای بهتر و سریعتر بازی ها

با استفاده از روش های زیر میتوان اجرای بهتر و سریعتری در بازی را تجربه کرد :

  •  نصب آخرین درایور ها
  • آورکلاک کردن GPU
  • اگر از لپتاپ استفاده میکنید (برسی باتری لپتاپ)
  • غیرفعال کردن برنامه های در حال اجرای پس زمینه

میپردازیم به توضیح موارد بالا برای اجرای بهتر و سریعتر بازی

نصب آخرین درایور ها

درایور هایی که از بخش های سخت افزاری زیادی شکل گرفته اند استاتیک هستند و به روزرسانی کمتری به صورت دوره ای در آن ها می بینیم. نصب درایور های جدید و بزرگ تر نیز تاثیر چندانی در بهبود اجرای بازی ها نخواهد داشت.

راهنمای خرید لوازم برقی خانگی :

راهنمای خرید ابمیوه گیری

اما کارت گرافیک درایور ها بخشی است که روی سرعت سیستم در اجرای برنامه ها تاثیرگذار است. Nvidia و ATI از دو سازندگان مطرح کارت گرافیک هستند که نه تنها این محصولات را تولید می کنند؛ بلکه با انتشار به روزرسانی درایور ها عملیات اجرایی کارت گرافیک را بهبود می بخشند.

اگر از لپ تاپ برای بازی کردن استفاده میکنید توجه داشته باشید که اخرین روی سیستم لپ تاپ شما نصب شده باشد ، در غزیر این صورت حتما بروز رسانی را انجام دهید .

افزایش سرعت بازی های کامپیوتری
افزایش سرعت بازی های کامپیوتری

آورکلاک کردن GPU

آورکلاک کردن ترفندی برای بهبود سرعت بخش های سخت افزاری می شود.

پردازنده گرافیکی یا GPU از جمله بخش های مهمی است که آورکلاک کردن آن تاثیر مستقیمی روی بازی ها دارد؛ هر چند که در لپ تاپ انجام آورکلاک با محدودیت هایی رو به رو است.

Nvidia و ATI امکان انجام آورکلاک را فراهم کرده اند. مموری کلاک و کور کلاک دو قسمتی است که در تنظیمات باید بدان توجه کنید. مموری کلاک سرعت بافر اطلاعات ویدیویی و مموری کلاک سرعت واقعی پردازش هسته های GPU می باشد. دقت داشته باشید که در آورکلاک نباید قدم های بزرگی برداشت و با عجله عمل کرد.

محصولات پیشنهادی :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

کیس اماده

اگر از لپتاپ استفاده میکنید (برسی باتری لپتاپ)فراموش نشود

نکته قابل توجه در استفاده با لپ تاپ این است که ، در لپ تاپ برخلاف دسکتاپ به جریان برق متنوب دسترسی ندارید.

در دسکتاپ می توان اجرای برنامه ها را با دسترسی مستقیم به جریان برق تنظیم کرد؛

اما در لپ تاپ تنظیمات مختلفی برای باتری وجود دارد. ممکن است تنظیمات خاصی را در باتری لپ تاپ خود اعمال کرده باشید و بعد ها فراموش کنید آن را به حال قبلی برگردانید. در هر صورت برای اجرای سریع تر بازی ها در لپ تاپ لازم است از پروفایلی استفاده کنید که مطابق با باتری بهترین کیفیت اجرایی را فراهم کند.

ولی اگر از لپ تاپ های بروز تری استفاده میکنید برای بازی کردن ، خیالتان راحت باشد چرا که قابلیت های جدید و بهتری برای مدیریت بازی ها دارد ، مثلا : سوییچ کردن کارت گرافیک، جی پی یو لپ تاپ را در زمان بازی های سنگین فعال کرده و زمانی که استفاده معمولی از لپ تاپ دارید کارت گرافیک سوییچ می شود .

غیرفعال کردن برنامه های در حال اجرای پس زمینه

کلا اگر میخواهید سرعت سیستم شما کاهش پیدا نکند ف نباید چندین برنامه را همزمان با هم اجرا کنید .

 در صورتی که چند برنامه را اجرا کنید مقادیر زیادی از رم کارت گرافیک صرف پرداختن به برنامه هایی می شود که در پس زمینه در حال اجرا هستند. از آن جایی که قدرت لپ تاپ در اجرای برنامه ها نسبت به دسکتاپ کم تر است کندی اجرای بازی ها را با اجرای چند برنامه در لپ تاپ بیش تر حس خواهید کرد.

راهنمای خرید :

خرید کامپیوتر ۳ میلیونی

راهنمای خرید کامپیوتر کامل

خرید کامپیوتر اداری

در پایان هم یک نرم افزار برای اجرای بهتر بازی ها به شما معرفی خواهیم کرد ، آن هم نرم افزار Razer Cotex می باشد که با استفاده از این نرم افزار شما میتوانید بخش خای سخت افزاری خود را بهینه سازی کنید .