تنظیمات-بسته-شدن-درب-لپتاپ
تنظیمات بسته شدن درب لپتاپ

بعد از بسته شدن درب لپتاپ چه اتفاقی رخ دهد ؟

معمولا بیشتر افراد ساعات زیادی را صرف کار با لپتاپ میکنند مخصوصا اگر کار آن فرد وابسته به لپتاپ باشد .

گاهی اوقات بعد از انکه مدت زیادی را صرف کار با لپتاپ کردیم نیاز به استراحت پیدا میکنیم ، در این زمان شاید شما نخواهید لپتاپتان را خاموش کنید و میخواهید با ببستن درب آن به حالت SEELP برود .

در ادامه این مقاله اونیکس کالا میخواهیم با تنظیمات بستن درب لپتاپ اشنا شویم .

بستن درب لپتاپ و تنظیمات آن

با بستن درب لپتات حالت های مختلفی برای آن پیش می اید مثلا شما میخواهید درب لپتاپ را ببندید ولی لپتاپ خاموش نشود ویا به حالت sleepبرود ، در ادامه به حالت های مختلف ان اشاره میکنیم :

  • کنترل پنل گزینه Power Option را انتخاب نمایید.
  • از منوی سمت چپ گزینه Choose what closing the lid does را انتخاب کنید. در این صفحه تنظیمات بستن در لپ تاپ و فشردن کلید پاور را در دو حالت باتری و برق مستقیم، مشاهده می کنید.
  • در بخش When I Close the lid می توانید مشخص کنید، هنگام بستن در لپتاپ زمانی که با باتری کار می کند و یا به برق وصل است، در کدام یک از حالت های Sleep، Hibernate، Shut Down و Do Nothing قرار گیرد.

محصولات پیشنهادی :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

کیس اماده

بعد-از-بسته-شدن-درب-لپتاپ-چه-اتفاقی-رخ-دهد-؟
بعد-از-بسته-شدن-درب-لپتاپ-چه-اتفاقی-رخ-دهد-؟

در این قسمت میپردازیم به توضیح گزینه های بالا :

  • Sleep : حالت SLeep  به صورت پیشفرض در این قسمت تنظیم شده است که بستن لپ تاپ را منجر به رفتن به حالت اسلیپ می کند.
  • Hibernate : هایبرنیت یا Hibernate حالتی است که لپ تاپ شما خاموش شده و هیچ اتصالی به برق یا باتری ندارد، اما تمام برنامه ها و داده های باز بر روی حافظه RAM پس از روشن شدن لپ تاپ، همچنان باز بوده و قابل استفاده هستنند. شما می توانید مشخص کنید، با بستن در لپ تاپ، حالت هایبرنیت برای آن فعال شود.
  • Shut Down : اگر می خواهید پس از بستن در لپتاپ، خاموش شود، از منوی کشویی When I Close the lid گزینه Shut Down را انتخاب نمایید.
  • Do Nothing : اما در پاسخ به این سوال که چگونه با بستن در لپ تاپ خاموش نشود ، باید گفت در این قسمت گزینه Do Nothing را فعال نمایید. با این کار به ویندوز این فرمان را می دهید که پس از بستن در لپتاپ ، هیچ عملی انجام نداده و در همان حالت بماند.

در اخر بعد از انکه گزینه مورد نظر خود را انتخاب کردیم کلید ذخیره را فشار میدهیم .

راهنمای خرید لوازم برقی خانگی :

راهنمای خرید ابمیوه گیری