حذف برنامه های پیش فرض ویندوز10
حذف برنامه های پیش فرض ویندوز۱۰

حذف برنامه های پیش فرض ویندوز۱۰

آموزش حذف برنامه های پیش فرض ویندوز۱۰

همان طور که می دانید این برنامه ها قابلیت حذف و یا نصب مجدد توسط Windows Store را ندارند، از این رو با ابزار های نظیر این نرم افزار حذف و یا نصب مجدد می شوند.

بعد از دانلود نرم افزار O&O AppBuster آن را اجرا کنید. همان طور که مشاهده می کنید لیستی از برنامه های نصب شده (Installed) برا شما نمایش داده می شود.

برای حذف هر یک از برنامه های مد نظر خود به سادگی آن را انتخاب کرده و دکمه Remove را فشار دهید.

حذف-برنامه-های-پیش-فرض-ویندوز-۱۰
حذف-برنامه-های-پیش-فرض-ویندوز-۱۰

ین نرم افزار همچنین قابلیت نصب مجدد اپلیکیشن های پیش فرض ویندوز و حذف شده را به شما می دهد.

برای این کار نرم افزار را اجرا کرده و اپلیکیشن مد نظر خود را انتخاب کرده و سپس دکمه Install را فشار دهید.

حذف برنامه های پیش فرض ویندوز10
حذف برنامه های پیش فرض ویندوز۱۰

حذف برنامه های پیش فرض ویندوز به کمک Windows10Debloater

Windows10Debloater با اتوماسیون زحمت کدنویسی در پاورشل را از روی دوشتان بر‌می‌دارد. کافیست با مراجعه به این لینک نرم‌افزار را دانلود کنید.

پس از ورود به صفحه گیت هاب، لازم است از گوشه بالا و سمت راست صفحه گزینه Clone or download را انتخاب کنید. سپس روی Download ZIP کلیک کرده و در نهایت فایل فشرده دانلودی را از حالت فشرده خارج نمایید.

در حال حاضر دو نسخه از Windows10Debloater وجود دارد که توصیه ما این است که از نسخه GUI استفاده کنید که دارای یک رابط کاربری گرافیکی است و گزینه‌ای هم برای بازگردانی تنظیمات دارد. مزیت استفاده از Windows10Debloater در این است که فایل‌های رجیستری مربوط به برنامه‌های پیش فرض را هم پس از پاک کردن آن‌ها از روی ویندوز محو می‌کند.

حذف برنامه های پیش فرض ویندوز ۱۰ با DISM

اگر می‌خواهید برنامه های پیش فرض ویندوز ۱۰ را به طور تمام و کمال پاک کنید، فرمان ویژه‌ای برای انجام این کار در پاورشل وجود دارد که به DISM مشهور است. فرمان DISM (مخفف Deployment Imaging Service and Management) بسیار قدرتمند است و می‌تواند در زمینه‌های مختلف به ویندوز خدمت‌رسانی کند. در این مورد به خصوص، ما از آن برای پاکسازی برنامه‌های پیش فرض در ویندوز استفاده می‌کنیم.

حذف کامل برنامه‌ها با مخفی کردن آن‌ها اندکی متفاوت است. در درجه نخست، باید با وارد کردن فرمان زیر طیف کامل برنامه‌های پیش فرض ویندوز را چک کنید:

DISM /Online /Get-ProvisionedAppxPackages | select-string Packagename

در این مرحله باید فهرست کاملی از برنامه‌های پیش فرض نصب شده روی ویندوز را ببینید. حالا از این مزیت می‌توانید برای یافتن «نام پکیج» هر برنامه و پاکسازی هر کدام استفاده نمایید. برای پاکسازی هر برنامه از فرمان زیر استفاده کنید:

DISM /Online /Remove-ProvisionedAppxPackage /PackageName:PACKAGENAME

طبیعتا به جای PACKAGENAME باید نام پکیج برنامه‌ای که از لیست بالا دیده‌اید را بنویسید. توجه داشته باشید که بعد از پاک کردن هر برنامه به این روش، لازم است سیستم را برای نهایی شدن تغییرات یک مرتبه ری استارت کنید.

حذف برنامه‌های پیش‌فرض می‌تواند فضا را برای نصب برنامه‌های مفیدتر برایتان آزاد کند. بنابراین اگر لپ‌تاپی با حافظه محدود دارید، ایده بدی نیست که از روش‌های بالا برای آزادسازی فضای حافظه بهره بگیرید.

امیدوارم که این اموزش مورد توجهتون قرار گرفته باشه ، همراه ما باشید .

مقاله های پیشنهادی اونیکس کالا :

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید مانیتور استوک

معایب و مزایای مینی کیس