خاموش شدن کامپیوتر بصورت خودکار
خاموش شدن کامپیوتر بصورت خودکار

آموزش خاموش شدن کامپیوتر بصورت خودکار

همراهان اونیکس کالا امروز در این مقاله آموزشی میخواهیم بپردازیم به خاموش کردن اتوماتیک کامپیوتر .

حتما برای شما این اتفاق پیش امده که به دلیل مشغله زیاد کاری فراموش کنید که سیستم کامپیوترتان را خاموش کنید و نخواهید که کسی وارد سیستم کامپیوتریان شود ، البته در مقاله قبلی در رابطه با این موضوع که چطور بفهمیم چه کسی کامپیوترمان را چک کرده؟ صحبت کردیم .

همانطور که میدانید روشن ماندن کامپیوتر علاوه بر مصرف بی رویه برق باعث خرابی یکسری از قطعات ان نیز میشود ، مگر اینکه یک کامپیوتر صنعتی داشته باشید که ۲۴ ساعته بتواند روشن باشد و دچار مشکل نشود .

برای این که سیستم کامپیوترتان دچار مشکل نشود حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید .

راهنمای خرید لوازم برقی خانگی :

راهنمای خرید ابمیوه گیری

تنظیم زمانی مشخص برای خاموش شدن کامپیوتر

برای خاموش شدن خودکار کامپیوتر چندین روش وجود دارد که ما در این مقاله ۳ روش کاربردی آن را توضیح میدهیم .

دستور خاموش شدن خودکار کامپیوتر در Powershell

  • روشی که می توانید از آن برای خاموش شدن خودکار کامپیوتر در ویندوز استفاده کنید، وارد کردن دستور مناسب در Powershell است. به همین منظور باید:روی آیکون استارت منو ویندوز خود کلیک کرده و سپس در باکس جستجو عبارت Powershell را وارد نمایید
  • حال کد دستوری shutdown -s -t Time را وارد نموده و به جای کلمه Time زمان مورد نظر برای خاموشی را به صورت ثانیه وارد نمایید و سپس روی دکمه Enter را لمس نمایید.
خاموش شدن کامپیوتر بصورت خودکار
خاموش شدن کامپیوتر بصورت خودکار

دستور خاموش شدن خودکار کامپیوتر در پنجره Run

دومین روشی که می توانید از آن برای تنظیم خاموش شدن خودکار کامپیوتر در ویندوز استفاده کنید، اقدام از طریق پنجره Run است. به منظور استفاده از این روش شما باید:

  • از طریق فیلد جستجو موجود در منو Start عبارت Run را جستجو نمایید
  • سپس در پنجره Run لازم است عبارت shutdown -s -t Time را وارد نمایید. در نظر داشته باشید لازم است به جای عبارت Time زمان مورد نظر خود را برحسب ثانیه وارد نمایید. به عنوان مثال مطابق تصویر زیر ۶۰۰ ثانیه در نظر گرفته شده یعنی ۶۰۰ ثانیه یا ۱۰ دقیقه دیگر سیستم خاموش می شود.
  • بدین ترتیب پیغامی همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود و بیانگر این موضوع است که تنظیمات خاموش شدن خودکار کامپیوتر به درستی اعمال شده است.

راهنمای خرید :

خرید کامپیوتر ۳ میلیونی

راهنمای خرید کامپیوتر کامل

خرید کامپیوتر اداری

آموزش خاموش شدن کامپیوتر بصورت خودکار
آموزش خاموش شدن کامپیوتر بصورت خودکار

تنظیم خاموش شدن خودکار کامپیوتر با cmd

سومین روشی که قصد داریم در زمینه خاموش شدن اتوماتیک کامپیوتر در ویندوز به آن اشاره کنیم، تنظیم خاموش شدن خودکار کامپیوتر با cmd است. در راستای استفاده از این روش لازم است:

  • در اولین گام روی پنجره ویندوز خود کلیک کرده و به کمک فیلد جستجو آن، عبارت CMD را جستجو نمایید
  • حال باید عبارت shutdown -s -t Time را در CMD تایپ کرده و به جای کلمه Time نیز زمان مدنظر خود را برحسب ثانیه وارد نمایید. در نهایت با لمس دکمه Enter دستور وارد شده اعمال خواهد شد.
  • در نهایت پیغامی همانند تصویر زیر نشان داده می شود که بر اساس آن می توانید متوجه شوید تنظیم خاموش شدن اتوماتیک کامپیوتر در ویندوز با موفقیت صورت گرفته است.

برترین مقالات :

خرید کامپیوتر استوک

کیس مناسب حسابداری

تنظیم-خاموش-شدن-سیستم-کامپیوتری
تنظیم-خاموش-شدن-سیستم-کامپیوتری

محصولات پیشنهادی :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

کیس اماده