راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی
راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی

خرید لپ تاپ دانشجویی

الان دیگر دانشجو جدای از درس خواندن برای فیلم دیدن و کتاب خواندن و گشت و گذار در اینترنت و دانلود آهنگ و همه و همه از لپ تاپ استفاده می‌کند. همراه اونکیس کالا باشید تا بهترین لپ تاپ را انتخاب کنید .

بعضی‌ها اول با کامپیوتر و بعضی‌ها از همان اول با لپ تاپ شروع کردند.دیگر بعد از این دو ماه احتمالا ورودی‌ها نیز دارند به خریدن لپ‌تاپ فکر می‌کنند.

یکی از مواردی که موقع خریدن لپ‌تاپ باید به آن دقت کنید مغز لپ‌تاپ است. پردازنده. یعنی هرچه سرعت پردازنده شما بالاتر باشد وبگردی و بازی شما روان‌تر و با سرعت بیشتری انجام می‌شود. خرید کامپیوتر استوک

بیشتر پردازنده‌ها از نوع i۳، i۵ و i۷ است

ولی بدانید برای استفاده به عنوان یک گیمر یا یک مهندس با استفاده‌ی حرفه‌ای باید i۷ را انتخاب کنید، ولی برای کار‌های گرافیکی هرچند i۷ بهتر است ولی i۵ جوابگوی شماست از سری U برای انجام کار‌های حرفه‌ای بپرهیزید که با وجود کم مصرف بودن قدرت کافی را ندارند.

دسته بندی دانشجویان جهت خرید لپ تاپ

دانشجویان با توجه به رشته ای که در آن تحصیل می کنند برای برطرف کردن نیازهای نرم افزاری خود بایستی یک لپ تاپ که از جنبه های مختلف متناسب با رشته تحصیلی و نیازهایش باشد را خریداری نماید. اولین مورد مهم که در این راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی بایستی به آن اشاره نمود دسته بندی کلی دانشجویان رشته های مختلف می باشد به طوری که ابتدا نیازهای دانشجویان را بایستی به دست آوریم و نوع لپ تاپ متناسب برای آنها را پیشنهاد دهیم.

در این دسته بندی ها دانشجوبان به سه دسته تقسیم می شوند:

 دانشجویان رشته های گرافیکی

دانشجویان رشته های مهندسی

سایر رشته های تحصیلی

خرید لپ تاپ دانشجویی

خرید لپ تاپ دانشجویی برای دانشجویان رشته های گرافیکی

برای دانشجویان رشته های گرافیکی قدرت پردازش گرافیکی مهم ترین اولویت می باشد که بایستی به آن بیش از بقیه موارد اهمیت داد. برای برخورداری از یک لپ تاپ با قدرت پردازشی بالا نیازمند لپ تاپی هستیم که دارای کارت گرافیک قدرتمندی باشد.

اصولا دو برند کارت گرافیک وجود دارد که سازنده های مختلف لپ تاپ از آنها برای تجهیز لپ تاپ های خود به کارت گرافیک استفاده می نمایند:

کارت گرافیک های شرکت Nvidia شامل سری های Geforce ، Quadro و Titan

کارت گرافیک های شرکت Ati شامل سری های مختلف Radeon

به طور کلی کارت گرافیک های شرکت Nvidia از قدرت و محبوبیت بالاتری برخوردار می باشند ولی کارت گرافیک های Ati نیز دارای قدرت پردازشی بالایی هستند و مزایای خاص خودشان را دارند.

نکته مهمی که در این راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی باید به آن پرداخت تفاوت قیمت بین این دو برند معتبر می باشد که اگر برای دانشجو قیمت مهم نباشد بهتر است لپ تاپی را که دارای کارت گرافیک شرکت Nvidia می باشد خریداری نماید. ولی در صورتی که تمایل به صرف هزینه کمتری جهت خرید لپ تاپ داشته باشد بهتر است از لپ تاپ های مجهز به کارت گرافیک شرکت Ati استفاده نماید. خرید کامپیوتر استوک

خرید لپ تاپ دانشجویی برای رشته های مهندسی

خرید کامپیوتر استوک
خرید کامپیوتر استوک

دانشجویان رشته های مهندسی به دلیل اینکه با نرم افزارهای قدرتمند و پیچیده مهندسی استفاده می نمایند نیازمند لپ تاپ های با قدرت پردازشی بالا می باشند که این مهم توسط پردازنده ها صورت می پذیرد.

تمامی لپ تاپ ها از دو برند پردازنده معتبر دنیا استفاده می نمایند که در زیر به آنها اشاره می نماییم:

پردازنده های شرکت Intel شامل core i3 ، core i5 ، core i7 و core i9

پردازنده های شرکت Amd شامل Rayzen 3 ، Rayzen 5 و Rayzen 7

شکی نیست که سهم عمده پردازنده های لپ تاپ دنیا در انحصار پردازنده های شرکت Intel می باشد و این پردازنده ها از لحاظ قدرت پردازشی عملکرد بهتری نسبت به رقیب خود یعنی شرکت Amd دارند ولی دارای قیمت بالاتری نیز می باشند.

خرید لپ تاپ دانشجویی برای سایر رشته های تحصیلی

برای این دسته از دانشجویانی که با توجه به رشته تحصیلی که دارند بیشتر به نگارش متون و گشت و گذار در اینترنت مشغول می باشند یک لپ تاپ حتی با امکانات پایین می توانند گره گشای کارشان باشد.

در این لپ تاپ ها اصلا مهم نیست که پردازنده Intel یا Amd باشد چونکه هر دو برند پردازنده ها به اندازه ای قدرت دارند که کارهای روزمره و ابتدایی را به خوبی پردازش و اجرا نمایند.

در انتخاب کارت گرافیک برای این لپ تاپ ها می توان این نکته را خاطرنشان کرد که این گروه از دانشجویان می توانند حتی لپ تاپی را خریداری نمایند که دارای کارت گرافیک مستقل نباشد که با عنوان کارت گرافیک onboard اطلاق می گردد.

این لپ تاپ ها با استفاده از پردازنده های خود پردازش های گرافیکی را انجام می دهند.

سایر موارد در خرید لپ تاپ دانشجویی

 البته یکسری موارد دیگر مد نظر دانشجویان می باشد از قبیل اینکه برخی از دانشجویان که بیشتر خانم ها هستند به دلیل اینکه حمل لپ تاپ آسان باشد تمایل دارند از لپ تاپ های ظریف و سبک استفاده نمایند که پیشنهاد ما در این راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی لپ تاپ های الترابوک یا مینی لپ تاپ ها می باشند.

این دو گونه لپ تاپ با توجه به ابعاد کوچک و قطعات استفاده شده در آنها دارای وزن بسیار سبکی می باشند.

مورد مهم دیگری که در این راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی به آن می پردازیم کیفیت باتری لپ تاپ می باشد. با توجه به اینکه دانشجویان ساعات بسیار زیادی را در دانشگاه ها می گذرانند؛ باتری لپ تاپ و مدت زمان ذخیره انرژی در این باتری ها بسیار مهم و حیاتی می باشد.

اونیکس کالا
اونیکس کالا