خرید لپ تاپ گیمینگ
خرید لپ تاپ گیمینگ

خرید لپ تاپ گیمینگ

در خرید لپ تاپ، مهمترین نکته آن است که بدانید قرار است برای چه کاربردی لپ تاپ تهیه کنید؟

لپ تاپ ها را بر اساس کاربرد به چند دسته دانشجویی، مالتی‌مدیا، تجاری، حرفه‌ای و بازی تقسیم بندی کرده‌اند و هر یک از این دسته‌بندی‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند که آنها را از دیگر دسته‌ها مجزا می‌سازد.

بازی‌های کامپیوتری همیشه طرفداران خود را دارند از این رو هر یک از کمپانی های سازنده لپ تاپ، سری مجزایی را به لپ تاپ گیمینگ اختصاص داده‌اند تا از قافله عقب نمانند.

 کمپانی asus سری گیمینگ‌های خود را به اسم rog، کمپانی dell با نام inspiron و کمپانی hp با نام omen به بازار عرضه می‌کنند.

لپ تاپ های مناسب گیمینگ 2020 و 2019

 • یک لپ تاپ گیمینگ بی‌نظیر : دل XPS 13
 • بهترین لپ تاپ گیمینگ : الین ویر m17 R2
 • قدرتمندترین لپ تاپ گیمینگ : الین ویر Area 51m
 • بهترین لپ تاپ گیمینگ اقتصادی زیر 1000 دلار: ایسر Nitro 5
 • بهترین لپ تاپ گیمینگ زیر 1500 دلار: لنوو لژیون Y7000
 • بهترین لپ تاپ گیمینگ 15 اینچی: ایسر پریدیتور Triton 500
 • بهترین لپ تاپ گیمینگ 17 اینچی: ریزر بلید پرو 17
 • بهترین لپ تاپ گیمینگ از نظر طراحی: ام اس آی GS65 Stealth Thin
 • بهترین لپ تاپ گیمینگ از نظر انعطاف پذیری: ایسر نیترو 5 Spin
 • بهترین لپ تاپ گیمینگ از نظر طراحی Max-Q: ریزر بلید 15
 • بهترین لپ تاپ از نظر نمایشگر: الین ویر m15 OLED
 • بهترین لپ تاپ از نظر کیبورد: ام اس آی GT75VR Titan

خرید لپ تاپ گیمینگ

دلیل متمایز بودن لپ تاپ گیمینگ از سایر لپ تاپ‌ها

گرافیک اختصاصی بالا: مهمترین عنصر یک لپ تاپ گیمینگ CPU آن است. بر خلاف لپ تاپ‌های معمولی که اغلب دارای گرافیک یک پارچه با CPU خود هستند این لپ تاپ‌ها از بهترین نوع پردازش گرافیکی که معمولا برند nvidia است استفاده می‌کنند.

سیستم خنک کننده: گرمای تولید شده در اثر پردازش در لپ تاپ، قاتل سخت افزار است که این گرما در لپ تاپ‌های گیمینگ به دلیل پردازش بالای گرافیکی بیشتر است بنابراین این لپ تاپ‌ها مجهز به سیستم‌های خنک کننده با چندین فن ویژه پر سرعت و کارآمد هستند.

رم: برای آن‌که در بازی عقب نمانید نیاز به سرعت بالا در پردازش دارید بنابراین فضای رم و سرعت آن اهمیت ویژه‌ای در لپ تاپ‌های گیمینگ دارد.

باتری: یکی از ویژگی‌های بارز لپ تاپ‌های بازی، باتری قوی آنهاست. از آنجایی که پردازندههای قوی در آنها به کار برده شده است و سیستم خنک کننده آنها هم مصرف باتری را زیاد می‌کند بنابراین به باتریهای با دوام بالاتر نیاز دارند.

رزولوشن بالا: رزولوشن بالای تصویر در لپ تاپهای گیمینگ که کیفیت بالایی از تصویر بازی را برای ما فراهم می‌سازند یک حق امتیاز دیگر برای دارندگان این لپ تاپهاست. اما باید توجه داشته باشید که این امتیاز را فدای سرعت پردازش و گرافیک نکنید. برای مثال بهترین لپ تاپ گیمینگ سال 2019 از رزولوشن full HD به جای 4K استفاده کرده است اما کیفیت بالای GPU و CPU آن باعث شده که این معیار کمرنگتر باشد چرا که کار با لپ تاپ 4K که از سرعت پایین و سخت افزار ناکافی برخوردار است یک گیمر را راضی نگه نخواهد داشت.

کیبورد: همه ما آرزوی یک کیبورد راحت را داریم اما این آرزو در لپ تاپهای گیمینگ بیش از هر چیز برآورده شده است. آنها معمولا از کیبوردهای Backlit RBG استفاده میکنند که راحتی تمام را برای یک گیمر به ارمغان میآورند.

برای اطلاعات بیشتر درباره یگرافیک ها حتما مقالات اونیکس کالا را بخوانید :

گرافیک اینتل چیست ؟

گرافیک AMD چیست ؟

دوست داری فروشگاه انلاینتو خودت بسازی ؟ پس حتما به این پست سر بزن .

کامپیوتر کارکرده ، گرافیک AMD ، گرافیک اینتل چیست ؟