خرید کامپیوتر ، خرید مینی کیس استوک ، خرید مینی کیس ، خرید کامپیوتر استوک
خرید کامپیوتر

خرید کامپیوتر ، خرید کامپیوتر استوک ، خرید مینی کیس ، خرید کامپیوتر صنعتی

در قسمت قبل در باره یپردازنده cpuصحبت کردیم .

در این قسمت به مادربورد و کارت گرافیک می پردازیم  می پردازیم

مادربرد :

در انتخاب مادربرد برای اسمبل کامپیوتر دو مسئله اهمیت زیادی دارد. .

اولین مسئله، این است که آیا پردازنده شما قابلیت اورکلاک کردن را داشته و این که آیا اصلا قصد اورکلاک دارید یا نه؟‌

اورکلاک کردن به فرآیندی گفته می‌شود که در آن، میزان برق ورودی به پردازنده را افزایش داده و می‌توان فرکانس کلاک را افزایش داد. این کار ملزم به داشتن یک سیستم خنک‌کننده خوب است و اجرای نادرست آن‌ می‌تواند منجر به کرش کردن سیستم عامل شود. .

دومین عامل مهم در خرید مادربرد برای اسمبل کامپیوتر اندازه‌ی آن است. شما باید از بین سه سایز ATX , MATX و ITX یکی را انتخاب کنید ( ATX بزرگترین نوع مادربرد و ITX کوچک‌ترین سایز مادربرد است). طبیعتا با کوچک‌شدن مادربرد، اسلات‌های مربوط به PCI و RAM کاهش پیدا می‌کند و همین موضوع به کمتر شدن قیمت‌تمام شده مادربرد منجر می‌شود. .

نکته مهم دیگر، خرید از بین برند‌های مطرح دنیاست. این که در دنیا تعداد زیادی مادربرد تولید شده و به بازار عرضه می‌شود، به این معنی نیست که همه‌ی این برند ها قابل اعتماد هستند. Gigabyte, ASUS, MSI, EVGA و ASRock از انتخاب‌های شناخته شده هستند، پس سعی کنید که مدل خود را از بین این برندها انتخاب کنید. .

-برای پردازنده‌های اینتل، مادربرد های سری K و Z انتخاب‌های موجود هستند..

-برای پردازنده‌های AMD، مادربرد های سری B و X شرکت‌های مختلف، با توجه به نیاز قابل انتخاب هستند.

کامپیوتر کارکرده  ،  گرافیک AMD  ،  گرافیک اینتل چیست ؟

خرید کامپیوتر استوک ، خرید مینی کیس ، خرید کامپیوتر صنعتی

کارت گرافیک  :

کارت گرافیک‌ در کامیپوتر با نام GPU شناخته می‌شود. این کلمه مخفف Graphics Processing Unit به معنای واحد پردازنده‌ی گرافیکی است. در زمینه گیمینگ، تدوین ویدیویی و کار‌هایی که با پردازش تصویری سروکار دارند، پردازنده‌ی گرافیکی حرف اول را می‌زند و سی پی یو صرفا قدرت پردازشی مورد نیاز این قطعه را تامین می‌کند. 

برای مثال، در یک بازی معمولی، پردازنده دستگاه وظیفه موقعیت یابی، یافتن دشمنان یا دیگر کاراکتر‌های بازی را داشته و پردازنده گرافیکی این اطلاعات را تبدیل به تصویر قابل دیدن می‌کند. 

درست است که کارت گرافیک مهم‌ترین نقش در تجربه گیمینگ را دارد، اما نباید تمام بودجه را به کارت گرافیک اختصاص داده و باعث کمبود قدرت در دیگر اجزای سیستم شویم. بدون شک پردازنده گرافیکی قدرتمند با پردازنده مرکزی ضعیف، قدرتی بسیار کمتر از حد عادی را ارائه می‌دهد.

البته که پردازنده گرافیکی CPU  برای دیدن فیلم، وبگردی و کارهای دیگر مناسب بوده و اگر نیاز شما از این محدوده فراتر نمی‌رود، اصلا نیازی به خرید پردازنده گرافیکی نخواهید داشت.

Vram چیست؟ 

به میزان حافظه موقت به کار رفته در یک کارت گرافیک، Vram می‌گویند. برای مثال وقتی می‌گویند کارت GTX 1060 کارت گرافیکی ۶ گیگی‌ست، این موضوع به این معنی است که این دستگاه، ۶ گیگابایت Vram دارد. 

داشتن میزان حافظه بیشتر، اصولا به معنای کارکرد بهتر کارت گرافیک است، اما تنها داشتن Vram زیاد،  نشان از قدرت بالاتر کارت گرافیک نیست و معماری پردازنده گرافیکی، لیتوگرافی و غیره نیز جزو عوامل مهم تعیین قدرت کارت گرافیک به شمار می‌روند. بهتر است برای مقایسه کارت گرافیک‌های مختلف.

 

 

خرید کامپیوتر استوک

داشتن میزان حافظه بیشتر، اصولا به معنای کارکرد بهتر کارت گرافیک است، اما تنها داشتن Vram زیاد،  نشان از قدرت بالاتر کارت گرافیک نیست و معماری پردازنده گرافیکی، لیتوگرافی و … نیز جزو عوامل مهم تعیین قدرت کارت گرافیک به شمار می‌روند.

خرید کامپیوتر قسمت اول

۴ گام برای خرید کارت گرافیک مناسب

انواع مادربرد

دوست داری فروشگاه انلاینتو خودت بسازی ؟ پس حتما به این پست سر بزن .