دلایل-ریستارت-شدن-ناگهانی-کامپیوتر
دلایل ریستارت شدن ناگهانی کامپیوتر

چرا کامپیوتر یکدفعه ریستارت میشود ؟

در این مطلب میخواهیم بپردازیم به دلایل ریستارت شدن کامپیوتر ، حتما برای شما هم پیش آمده که موقع کار با سیستم خود بصورت ناگهانی سیستم کامپیوتر شما یکدفعه ریستارت میشود ، همراه ما باشید تا

دلایل ریستارت شدن ناگهانی کامپیوتر چیست؟

دلایل نرم افزاری ریستارت شدن ناگهانی کامپیوتر :

– اولین دلیل، ویروس داشتن کامپیوتر است. برخی ویروس ها باعث اختلال در کار ویندوز میشوند که این امر باعث ریستارت شدن ویندوز میشود. برای حل مشکل دو راه دارید.

روش اول ویروس کشی به وسیله آنتی ویروس است. که البته نیازمند زمان کافی جهت ویروس یابی هستید و در برخی موارد ریستارت شدن کامپیوتر جلوی این کار را میگیرد. روش دوم نصب ویندوز مجدد و پاک کردن کلیه اطلاعات روی هارد است

نصب ناقص نرم افزار ها نیز ممکن است باعث بروز این مشکل شود. با نصب ناقص یک نرم افزار ممکن است تغییراتی در رجیستری ایجاد شود که این مشکلات را بوجود بیاورد. با نصب یک ویندوز جدید این مشکل حل میشود.

 تداخل برنامه ها با یکدیگر هم از جمله مسائل مشکل آفرین است. برخی برنامه ها ممکن است با یکدیگر تداخل داشته باشند و سیستم را دچار مشکل کند. برای حل این مشکل، نرم افزار هایی که به تازگی نصب کرده اید را حذف کنید.

– مشکل ویندوز قدیمی نیز یکی از اصلی ترین دلایل ریستارت شدن کامپیوتر است. در بسیاری از موارد به دلیل مشکلات رجیستری ویندوز خراب میشود و دستگاه شما را ریستارت میکند.

مطالب پیشنهادی ما :

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید کامپیوتر کامل

خرید کامپیوتر 3 میلیونی

خرید کامپیوتر بالا رده

دلایل سخت افزاری ریستارت شدن ناگهانی کامپیوتر :

– داغ شدن CPU : اگر فن CPU شما دچار مشکل شده باشد با داغ شدن CPU دستگاه شما ریستارت یا خاموش میشود. در این موارد عملکرد فن CPU را بررسی کنید.

– Power : در برخی موارد نیز برق به سیستم شما بد میرسد که این مشکل از پاور است. کافیست یک پاور سالم روی دستگاه خود بگذارید و آن را تست کنید.

– MotherBoard : داغ شدن و خراب شدن مادربرد در اثر این داغی ممکن است سیستم شما را خراب کند. برای حل این مشکل به یک فرد متخصص مراجعه کنید تا با تعویض مادربرد دستگاه شما را بررسی کند.

– کارت گرافیک : تکان خوردن کارت گرافیک یا داغ شدن آن شاید باعث بروز این مشکل باشد.

محصولات پیشنهادی ما :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

توجه داشته باشید که داغ شدن بیش از حد سیستم حتی به دلیل خاک گرفتگی ممکن است سیستم شما را ریستارت کند. پس همیشه سعی کنید که سیستم خود را خنک نگه دارید.

غیرفعال-کردن-Automatically-Restart
غیرفعال-کردن-Automatically-Restart

 غیرفعال کردن Automatically Restart

چنانچه سیستم شما زیاد ریستارت ( Restart ) می شود یکبار گزینه Automatically را غیرفعال کنید و پیغام آن را مشاهده کنید جهت غیرفعال کردن این گزینه بصورت زیر عمل کنید.
1- ابتدا برروی MY Computer یا This PC راست کلیک و Properties را بزنید.
2- در صفحه باز شده وارد Change Setting شوید.
3- در پنجره باز شده روی تب Advanced کلیک کنید و گزینه Setting از قسمت Startup And Recovery کلیک کنید.
4- تیک گزینه Automatically Restart را برداشته و یکبار سیستم را راه اندازی کنید.
با انجام این کار در هنگام ریستارت شدن ناگهانی سیستم کامپیوتر پیغامی در صفحه نمایش داده می شود پیغام خطا اگر مربوط به ویروس بود میتوانید با یک بار اسکن کردن کامپیوتر برطرف کنید.

دلایل دیگر ریستارت شدن ناگهانی کامپیوتر و روش حل آن
1- ناقص نصب شدن نرم افزارها میتواند باعث بروز این مشکل شود با ناقص نصب شدن نرم افزار ممکن است تغییری در رجیستری ( Register ) کامپیوتر بوجود آمده باشد با نصب مجدد ویندوز میتوانید این مشکل را رفع کنید.
2- تداخل بین برنامه ها میتواند یکی دیگر از دلایل ریستارت شدن ناگهانی سیستم باشد جهت رفع آن نرم افزار جدیدی که نصب کرده اید را حذف نمایید.
3- یکی دیگر از دلایل ریستارت شدن ناگهانی کامپیوتر میتواند استفاده از نسخه های قدیمی ویندوز باشد که باعث این مشکل می شود جهت رفع این مشکل اقدام به نصب ویندوز جدید نمایید.

کیس مناسب حسابداری