راهنمای-خرید-ابمیوه-گیری
راهنمای خرید ابمیوه گیری

راهنمای خرید ابمیوه گیری

همراهان اونیکس کالا با توجه به اینکه در وب سایت اونیکس کالا لوازم خانگی اعمم از ابمیوه گیری موجود شده ، ما تصمیم گرفتیم که یک مقاله درباره با راهنمای خرید ابمیوه گیری برای شما به اشتراک بگذاریم ، اگر شما هم در خرید آبمیوه گیری مناسب دچار مشکل هستید و نمیدانید چطور یک آب میوه گیری مناسب را خریداری کنید تا پایان این مقاله همراه ما باشید .

آبمیوه گیری

همانطور که میدانید آبمیوه‌گیری یکی از لوازم پرکاربرد در خانه است که به کمک آن تنوع بالایی از نوشیدنی‌های سالم و مفید را در اختیار شما قرار میدهد .

البته به این نکته هم توجه داشته باشید که زمانی که می خواهید وعده های روزانه میوه و سبزیجات خود را به دست آورید. آب میوه می تواند یکی از عملی ترین راه ها برای مصرف همه مواد مغذی خود در حال انجام باشد.

راهنمای خرید ابمیوه گیری

وقتی به سراغ خرید لوازم خانگی خود می رویم معمولا با بالا و پایین کردن معیارهایی مثل قیمت و کیفیت این وسایل، در نهایت یکی را انتخاب می نماییم و آن را می خریم. برای آنکه این بالا و پایین کردن معیارها و به دنبال خود، انتخاب به بهترین شکل ممکن اتفاق بیفتد باید اطلاعاتی کافی در زمینه هر کدام از این وسایل و برندهای تولید کننده شان داشت. ما در ادامه میپردازیم به نکات مهمی که میتواند در خرید ابمیوه گیری شما را راهنمای کند .

نکات مهم در خرید دستگاه آبمیوه گیری

دستگاه های ابمیوه گیری به چند دسته تقسیم بندی میشوند :

آب میوه گیری دستی، آب میوه گیری برقی، آب مرکبات گیر و هم چنین آب مرکبات گیر برقی .

وقتی تصمیم به خرید دستگاه آبمیوه گیری می گیرید باید این را بدانید که آّبمیوه گیری ایده آل شما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ این یعنی گزینه مورد نظرتان باید با نیازهای خانواده شما تناسب و سازگاری داشته باشد. در کنار این موضوع معیارهایی هم وجود دارد که می تواند به عنوان نکات کلیدی در انتخاب بهترین آبمیوه گیری برایتان عمل کند.

مواردی که در هنگام خرید ابمیوه گیری باید به آن توجه کرد :

 • قدرت دستگاه آبمیوه گیری
 • دهانه آبمیوه گیریجنس تیغه
 • جنس تیغه
 • میزان مصرف انرژی
 • سرعت آبمیوه گیری
 • جنس بدنه
 • لرزش و صدای دستگاه آبمیوه گیری
 • قیمت دستگاه در خرید آبمیوه گیری
 • گارانتی آبمیوه گیری
 • ظرفیت دستگاه ابمیوه گیری
راهتمای-خرید-ابمیوه-گیری
راهتمای-خرید-ابمیوه-گیری

در ادامه میپردازیم به توضیح هرکدام از گزینه های فوق .

۱- قدرت دستگاه آبمیوه گیری: قدرت آبمیوه گیری شما می تواند بر اساس میزان استفاده شما متغیر باشد. به طور کلی می توان گفت که دستگاه های آبمیوه گیری از حداقل ۶۰۰ وات شروع می شوند و در مدل های قوی تر نیز به ۱۵۰۰ وات می رسند.

۲- دهانه آبمیوه گیری: به سراغ دستگاه آبمیوه گیری هایی بروید که دهانه های بزرگ تری دارند، چراکه در این نوع آبمیوه گیری ها دیگر نیاز کمتری به خرد کردن قطعات میوه خواهد بود. طبیعتا به هر میزانی که دهانه آبمیوه گیری کوچک تر باشد کار شما هم سخت تر خواهد شد.  

۳- جنس تیغه: تیغه آبمیوه گیری شما در انتخاب این دستگاه اهمیت بسیار زیادی دارد. معمولا برای ساخت تیغه ها از اجناسی مثل فولاد، پلاستیک و یا تیتانیوم استفاده می شود. طبیعی است که تیغه هایی که از جنس پلاستیک هستند مقاومت کمتری داشته باشند و در مقابل، تیغه های تیتانیوم و فولادی مقاومت بالاتری دارند .

۴- میزان مصرف انرژی دستگاه اب میوه گیری: برای آنکه بتوانید این مورد را به خوبی بررسی کنید باید به توان مصرفی و دستگاه و یا همان قدرت موتور دقت کنید. برای این کار می توانید تا حدودی از برچسب مصرف انرژی که در دستگاه وجود دارد استفاده نمایید.

۵- سرعت آبمیوه گیری: در رابطه با این مورد باید بگوییم که سرعت آبمیوه گیری به چرخش موتور دستگاه مربوط می شود. این یعنی هر چفدر سرعت چرخش موتور بیشتر باشد انتظار می رود که آبیموه گیری شما کار خود را سریع تر انجام دهد

۶- جنس بدنه ابمبوه گیری : یکی از مسائلی که در جنس بدنه دستگاه آبمیوه گیری شما نقش دارند وزن آن است. به طور کلی معمولا بدنه دستگاه های آبمیوه ساز را از جنس استیل و یا پلاستیک می سازند و گاهی از تلفیق این دو برای بدنه آبمیوه گیری بهره گرفته می شود. در نهایت می توان گفت که این دو جنس از نظر استحکام تفاوت زیادی با هم ندارند

۷- لرزش و صدای دستگاه آبمیوه گیری: بهتر است آبمیوه گیری ای انتخاب کنید که سر و صدا و حتی لرزش کمتری داشته باشد. هیچ کس دلش نمی خواهد که در ازای نوشیدن یک لیوان آب میوه از شدت لرزش و سر و صدای آبمیوه گیری اش سرسام بگیرد! البته باید این را بگوییم که برای آنکه میزان صدا و لرزش آبمیوه گیری تان را به حداقل برسانید می توانید آن را بر روی یک سطح صاف و بدون حرکت قرار دهید.

۸- قیمت دستگاه در خرید آبمیوه گیری : آبمیوه‌گیری‌های موجود در بازار، طیف قیمت بسیار متفاوتی دارند. دقت کنید که همیشه قیمت بالاتر، مساوی با خرید بهترین آبمیوه‌گیری نیست. تلاش کنید با توجه به بودجه‌ای که دارید، بهترین آبمیوه‌گیری را متناسب با نیاز خود بخرید.

۹- گارانتی آبمیوه گیری : بعد از در نظر گرفتن تمام معیارها و انتخاب آبمیوه‌گیری، اگر دستگاه توسط یک شرکت معتبر گارانتی شده باشد؛ خرید با خیالی آسوده‌تر انجام خواهد شد. اگر در مدت اعتبار گارانتی، آبمیوه‌گیری مشکلی پیدا کند؛ کارشناسان باتجربه به تعمیر آبمیوه گیری یا تعویض آن اقدام می‌کنند.

۱۰- ظرفیت دستگاه ابمیوه گیری : اگر فضایی در آشپزخانه خود دارید ، یا اگر خانواده بزرگی دارید و قصد دارید اغلب آب آن را آب کنید ، یک وسیله بزرگتر را انتخاب کنید ، یک آبمیوه گیری با ظرفیت ۲-۵ لیتر زندگی شما را آسان تر می کند. اما اگر فضا ندارید ، یا فقط هفته ای یک یا دو بار آبمیوه گیری می کنید ، انتخاب ظرفیت ۱ تا ۵ لیتری احتمالاً بهترین گزینه است. این دستگاه فضای آشپزخانه کمتری اشغال خواهد کرد ، در حالی که هنوز هم تمام عملکردهای یک مدل بزرگتر را ارائه می دهد.

خرید-ابمیوه-گیری-اونیکس-کالا
خرید-ابمیوه-گیری-اونیکس-کالا

بهترین برندهای آبمیوه گیری

همانطور که میدانید برندهای متنوع و بسیاری در زمینه لوازم برق خانگی شهرت زیادی دارند و شاید بتوان گفت منطقی است که هر کدام از آنها در تولید برخی از لوازم منزل نسبت به سایرین قوی تر بوده و رضایت بیشتری را از مشتریان خود جلب کرده اند. در رابطه با بهترین برندهای آبمیوه گیری می توان به چند مدل از بهترین ها اشاره کرد :

 • آبمیوه گیری براون
 • آبمیوه گیری بوش
 • آبمیوه گیری پاناسونیک
 • آبمیوه گیری فیلیپس
 • آبمیوه گیری تفال
 • آبمیوه گیری کنوود
 • آبمیوه گیری مولینکس
 • آبمیوه گیری فلر

شاید برای شما در اینجا این سوال پیش آبد که بهترین برند ایرانی پس چی میشه ؟ در ابمیوه گیری ایرانی میتوان به برند قدیمی پارس خزر نیز اشاره کرد .

در این قسمت می پردازیم به معرفی ۲ نوع ابمیوه گیری : آبمیوه گیری سانتریفیوژ و آبمیوه گیری فشار سرد.

آبمیوه گیری سانتریفیوژ

در آبمیوه گیری سانتریفیوژ، میوه‌ها به وسیله‌ی تیغه‌ی چرخان، خرد و پوره می‌شوند. بعد در یک صافی فلزی، به علت وجود نیروی گریز از مرکز (ناشی از چرخش صافی فلزی)، تفاله و آبمیوه از یکدیگر جدا می‌شود .

آبمیوه گیری فشار سرد

در آبمیوه گیری فشار سرد، با پرس کردن میوه و سبزیجات، آب و تفاله از یکدیگر جدا می‌شود. این نوع آبمیوه‌گیری، سرعت کمتری دارد و طعم آبمیوه‌ی بدست آمده بهتر حفظ می‌شود.

مزایای آبمیوه‌گیر سانتریفیوژ

 • نسبت به سایر آبمیوه‌گیری‌ها، ارزان‌تر است.
 • استفاده از آن آسان است.
 • در زمان کوتاهی آبمیوه آماده می‌شود.

مزایای استفاده از آبمیوه‌گیری فشار سرد

 • برای آب‌گیری سبزیجات برگ‌دار مناسب است.
 • آبمیوه‌ی بیشتری تولید می‌کند.
 • به دلیل سرعت و حرارت کمتر، مواد مغذی بهتر و بیشتر حفظ می‌شوند.
 • دستگاه به آرامی و بدون سر‌و‌صدا کار می‌کند.
 • آبمیوه را با غلظت و کیفیت بیشتری تولید می‌کند.

معایب استفاده از آبمیوه گیری سانتریفیوژ

 • اصطکاک ناشی از چرخش، آبمیوه را گرم می‌کند؛ در نتیجه بعضی مواد مفید از بین می‌رود.
 • آب کمتری به دست می‌آید و تفاله همچنان آبدار است.
 • دستگاه سر‌و‌صدای زیادی دارد.
 • سبزیجات برگ‌دار را به خوبی آبگیری نمی‌کند.
 • در آبمیوه، کف ایجاد می‌کند.

معایب استفاده از آبمیوه گیر فشار سرد

 • این نوع آبمیوه‌گیری، اغلب مجراهای باریک‌تری دارند. بنابراین باید میوه‌ها را بیشتر خرد کرد.
 • تهیه آبمیوه زمان بیشتری نیاز دارد.
 • در آبمیوه، پالپ بیشتری وجود دارد.
 • آبمیوه گیر پرس سرد، قیمت بالاتری دارد.

ویژگی های مهم آبمیوه گیری ها

دستگاه های آبمیوه گیری که امروزه در بازار و توسط برندهای مختلفی تولید می شوند انواع بسیار زیادی دارند و در طیف گسترده ای جای گرفته اند. برای مثال نوعی از آبمیوه گیری ها هستند که در آنها کارایی های دیگری نیز به دستگاه اضافه شده است.

معمولا چنین دستگاه هایی انتخاب های خوبی برای صرفه جویی در هزینه ها به شمار می روند. دستگاه های آبمیوه گیری ای که امروزه قابل دسترسی هستند به طور کلی تک کاره، دو کاره، سه کاره، چهار کاره و پنج کاره هستند. معمولا قابلیت هایی که این دستگاه ها دارند شامل مخلوط کن، رنده کننده، آسیاب کننده و… می شود.

لوازم-خانگی-اونیکس-کالا
لوازم-خانگی-اونیکس-کالا

دستگاه آبمیوه گیری چندکاره

در رابطه با دستگاه های آبمیوه گیری چندکاره حرف ها و نظرات زیادی ارائه می شود؛ برای مثال خیلی ها معتقدند که اگر در این دستگاه ها موتور دچار مشکلی شود تمامی دستگاه ها از کار خواهد افتاد. در این رابطه باید بگوییم که چنین مشکلی در رابطه با بعضی برندها و کیفیت ها رخ خواهد داد و برترین برندهای دستگاه آبمیوه گیری از چنین مشکلی عاری هستند. البته استثنا هم همیشه وجود دارد! برای مثال می توان گفت که دستگاه های آبمیوه گیری فیلیپس که به همراه غذاساز هستند به طور کلی نتوانستند رضایت مشتریان خود را جلب کنند.

شاید اگر بخواهیم از مشکلات دستگاه های آبمیوه گیری چندکاره بگوییم بتوانیم به سختی در باز و بسته کردن آنها و هم چنین تعویض قطعات مورد نظر اشاره کنیم. به طور کلی می توان گفت بهترین برندهای دستگاه های آبمیوه گیری چندکاره عبارتند از سه کاره کنوود، سه کاره پاناسونیک، سه کاره فیلیپس، چندکاره بوش و سه کاره مولینکس.

آیا آبمیوه گیری ها می توانند یخ را خرد یا خرد کنند؟

خیر . عملکرد آبمیوه گیری ها فقط برای استخراج آب از فیبرهای غذایی است. اگر می خواهید یخ یا غذاهای یخ زده را خرد کنید ، مخلوط کن هایی وجود دارند که برای این نوع کارها طراحی شده اند. اطمینان حاصل کنید که مخلوط کن انتخاب شده این ویژگی را ارائه می دهد ، در غیر این صورت می توانید به موتور دستگاه آسیب بزند و آن را بسوزانید.

تفاوت آبمبوه گیری و مخلوط کن چیست ؟

هنوز افرادی وجود دارند که مخلوط کن را همانند آبمیوه گیری می دانند ، اما اصلاً یکسان نیستند. آبمیوه گیری دارای فیلترهایی است که تمام مایع را از میوه و سبزیجات استخراج می کند ، در حالی که مخلوط کن مواد غذایی را خرد می کند و آن را به یک ترکیب همگن تبدیل می کند که شامل خمیر میوه و الیاف گیاهی است.

بنابراین ، اگر به آب میوه های همه رنگ علاقه مند هستید ، یا اگر به رژیم غذایی کم فیبر احتیاج دارید ، آب میوه گیری می تواند گزینه بهتری باشد. از طرف دیگر، اگر شما به اسموتی ها و و ترکیباتی همچون شیر موز علاقه دارید، سپس مخلوط کن یک انتخاب روشن خواهد بود.

راهنمای-خرید-ابمیوه-گیری-اونیکس-کالا
راهنمای-خرید-ابمیوه-گیری-اونیکس-کالا

راهنمای استفاده از آبمیوه گیری

 • از آبمیوه گیری خود برای گرفتن آب میوه های نرم به مانند کیوی ، موز ، زردآلو و حتی گوجه فرنگی استفاده نکنید.
 • چونکه منفذهای فیلتر آبمیوه گیری شما میگیرد و در روند آبمیوه گیری اختلال ایجاد میکند.
 • برای میوه های نرم از مخلوط کن استفاده نمایید.
 • پس از استفاده از آبمیوه گیری فیلتر و صافی را با مسواک نرم تمیز نمایید.
 • با دقت به نظافت و تمیزی فیلتر بپردازید تا از گرفتگی و تفاله ها رهایی یابد.
 • چنانچه شیشه مخلوط کن را روی دستگاه قرار دادید و نجرخید بدانید که کوبل ها مشکل دارد.
 • به مرور زمان این کوبل ها خرده می شود و شیشه مخلوط کن به درستی چفت نمی شود.
 • اگر آبمیوه گیری شما صدای ناهنجار داد ؛ لرزه گیر ها و کوبل باید تعویض شود.

شتشوی دستگاه آبمیوه گیری :

یکی از مسائل مهمی که بعد از استفاده از دستگاه آبمیوه گیری تان باید رعایت کنید آن است که آن را به خوبی شستشو دهید. اگر برای این کار از ماشین ظرف شویی کمک می گیرید حتما در زمان خرید دستگاه آبمیوه گیری تان این ویژگی را لحاظ کنید. نکته مهم آن است که بعد از استفاده از دستگاه باید بلافاصله آن را شستشو داد چراکه اگر این کار را به تعویق بیندازید پاک کردن مواد غذایی خشک شده کار بسیار سخت و طاقت فرسایی خواهد شد.

امیداواریم که این مقاله مورد توجهتون قرار گرفته باشد ، همچنین ما در وب سایت اونیکس کالا دستگاه های آبمیوه گیری و اب مرکبات گیری اورجینال با برندها مانند ( آبمیوه گیری براون ، آبمیوه گیری فیلیپس ، آبمیوه گیری کنوود ، آبمیوه گیری پاناسونیک و …. ) همراه باگارانتی را موجود داریم و شما میتواند برای خرید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید .