خرید-تونر-مناسب-برای-کارتریج-های-لیزری
خرید تونر مناسب برای کارتریج های لیزری

راهنمای خرید تونر پرینتر لیزری

راهنمای خرید تونر پرینتر لیزری

تونر را شاید بعضی ها به نام جوهر خشک نیز بشناسند. اما تونر به زبان ساده، در واقع یک پودر پلاستیکی است که هنگام چاپ در پرینترها و دستگاه کپی، روی کاغذ ذوب می شود.

سازگاری تونر با پرینتر

مدل و برند دستگاه شما چیست؟ پرینتر، دستگاه کپی یا چند کاره. راحت ترین روش برای تشخیص تونر مناسب برای دستگاه خود، دیدن پارت نامبر (Manufactor Part Number)، روی کارتریج دستگاه شما است. برای مثال اگر دستگاه شما مدل HP 1005 است، با نگاه کردن به کارتریج یا جست و جوی اینترنت، پی می بریم که مدل کارتریج آن 35A است که کد فنی آن نیز CB435A می باشد.

مطالب پیشنهادی ما :

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید کامپیوتر کامل

خرید کامپیوتر 3 میلیونی

خرید کامپیوتر بالا رده

این مراحل را طی کنید تا کد کارتریج خود را بدست آورید و تونر مناسب آنرا از فروشنده، درخواست کنید.

ویژگی های تونر کارتریج های لیزری

ویژگی های تونر کارتریج های لیزری را اگر بشناسید بهتر از هر زمان دیگری می توانید دست به انتخاب بزنید. 

راهنمای-خرید-تونر-پرینتر-لیزری
راهنمای-خرید-تونر-پرینتر-لیزری

خرید تونر تمام رنگ ها

 تونرهای که برای پرینترها خریداری می شود به دو دسته سیاه و سفید و رنگی دسته بندی می شوند. شما برای خرید تونرهای رنگی باید از تمام رنگ ها بهره بگیرید و این امر به کیفیت چاپ شما کمک بسیار زیادی می کند. دستگاه های رنگی از چهار تم رنگی اصلی بهره گرفته است.

کیس مناسب حسابداری

رنگ های پایه ای اصلی شامل آبی (Cyan)، قرمز (Magenta)، زرد (Yellow) و مشکی (Black) است. این امر در حالی است که چاپ روی برگه سفید با کارتریج های مشکی تنها با یک تونر رنگ مشکی دنبال می شود.

بررسی پارت نامبر

متناسب با هر کارتریج یک پارت نامبر همیشه در نظر گرفته می شود. این امر را باید متناسب و سازگار با پرینتر خود دنبال کنید. در هنگام خرید کاتریج باید به بررسی پارت نامبر آن بپردازید تا با دستگاه شما هم خوانی لازم را داشته باشد. این امر برای چاپگرهای رنگی برای تمامی تم های رنگی باید به درستی دنبال شود، زیرا در کیفیت چاپ بسیار اثر گذار است. کارتریج های تونر به شکل استوانه ای است و پارت نامبر روی آن حک شده است و با یک سرچ ساده در اینترنت می توانید به سازگاری آن با دستگاه پی ببرید.

مناسب ترین تونر محصولی است که زیر نظر شرکت سازنده پرینتر در بازار عرضه شده باشد.
 

کیفیت تونر کارتریج

هر چقدر ذرات تونر ریز تر باشد کیفیت آن بهتر است و در نهایت تصویر بهتری روی برگه به نمایش گذاشته می شود. این را به یاد داشته باشید که نباید کیفیت را فدای قیمت کرد زیرا ممکن است یک کارتریج ارزان قیمت خریداری کنید اما تعداد صفحاتی که ادعا شده است را به چاپ نرساند و از سوی دیگر کیفیت متمایزی را به تصویر نکشد.

تعداد چاپ بر اساس ظرفیت مخزن کارتریج دنبال می شود و این امر به کیفیت مواد اولیه منوط می شود. خرید محصولات مرغوب کیفیت را برای شما فراهم می کند و از صرف هزینه های گزاف شما را در امان نگاه می دارد.

محصولات پیشنهادی ما :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

بسته بندی تونر

در زمان خرید به سادگی می توانید از سبک بسته بندی به کیفیت تونر نیز پی ببرید. اگر بسته بندی دچار فرو رفتگی باشد یا سوراخ شده باشد قطع به یقین به کارتریج هم آسیب وارد شده است.

اگر ظرف شما سوراخ است یا در اثر تکان خوردن بیش از حد به حالت پودری آن آسیب وارد شده باشد به راحتی می توانید در زمان خرید به این مهم دست پیدا کنید. این تونرها باید در محیطی مناسب قرار داشته باشد زیرا خشک بودن بیش از حد هوا سبب خشک شدن پودر و رطوبت هوا سبب سنگین شدن تونر می شود.