راهنمای-خرید-پرینتر-مناسب-شبکه‌
راهنمای خرید پرینتر شبکه‌

راهنمای خرید پرینتر شبکه‌

راهنمای خرید پرینتر شبکه‌

راهنمای خرید پرینتر مناسب برای شبکه‌

امروز در این مقاله آموزشی میخواهیم درباره ی خرید پرینتر مناسب برای شبکه با هم صحبت کنیم .

وقتی تعداد کامپیوترهای شما بیشتر از یکی است، منطقی است که آن‌ها را به یکدیگر متصل کنید و از مزایای شبکه استفاده کنید. مهم ترین مزیت و در واقع کاربرد اصلی شبکه، استفاده از منابع و دستگاه‌ها به صورت اشتراکی است.

در یک دفتر کار کوچک با تعداد کمی کامپیوتر، به جای این که برای هر کامپیوتر یک چاپگر بخرید، می‌توانید فقط یک پرینتر بخرید و همه کامپیوترها را به آن وصل کنید.

برای به اشتراک گذاشتن چاپگر در شبکه می‎توانید از دستگاهی به اسم Print Server استفاده کنید. این دستگاه، یک وسیله کوچک و جمع و جور است که به عنوان یک Node به شبکه متصل می‌شود (یعنی آدرس IP را دریافت می‌کند) و چاپگر به آن وصل می‌شود.

روش دیگری که می‌توان انجام داد این است که پرینتر را به یکی از کامپیوترهای معمولی شبکه وصل کرده و آن را Share کنید. با هرکدام از این روش‌ها به راحتی چاپگری خواهید داشت که تمام کامپیوترها آن را می‌بینند و می‌توانند اسناد خود را به وسیله آن به چاپ کنند. اما با این کار پرینتر شما به یک “پرینتر شبکه” تبدیل نمی‌شود.

اتصال پرینتر به شبکه را اگر بدانید به سادگی می توانید بدون نیاز به یک متخصص روند به کارگیری از این سیستم را به صورت آنلاین دنبال کنید. بهبود عملکرد پرینتر شما زمانی که به شبکه وصل می شود برای شما فراهم می شود. این امر برای اتصال پرینتر های بزرگ به یک یا چند کاربر دیگر به دلیل استفاده اشتراکی یک امر مهم تلقی می شود.

محصولات اونیکس کالا

اتصال پرینتر به شبکه

با داشتن چند کامپیوتر در منزل و یک دستگاه چاپگر به سادگی می توانید روند چاپ را دنبال کنید. بدون نیاز به کابل می توانید از طریق لب تاپ، کامپیوتر، گوشی هوشمند و یا نوت بوک روند چاپ با یک پرینتر را دنبال کنید.

مرحله اول اتصال پرینتر به شبکه

درمرحله اول باید از طریق استارت در گوشه پایین صفحه نمایش کامپیوتر وارد Control Panel شوید. سپس از به بخش Device and printers مراجعه کنید. راهنمای خرید پرینتر شبکه‌

 • صفحه استارت
 • Control Panel
 • Device and printers

مرحله دوم اتصال پرینتر به شبکه

گزینه Add a printer را پیدا کنید به یکی از گزینه های فوق را Add a network, wireless or Bluetooth printer انتخاب کنید.

 • Bluetooth printer
 • Add a printer
 • Add a network
 • wireless

مرحله سوم اتصال پرینتر به شبکه

اکنون ویندوز با نصب بودن پرینتر به سیستم و نصب بودن سیستم و پرینتر به شبکه شروع به اسکن کردن چاپگر شما می کند. زمانی که سرچ به پایان رسید می توانید از میان لیست های نمایش داده شده پرینتر مد نظر خود را انتخاب کنید و گزینه Next را بزنید.

 • نصب سیستم به اینترنت
 • نصب پرینتر به سیستم
 • اسکن پرینتر توسط ویندوز
راهنمای-خرید-پرینتر-شبکه‌
راهنمای-خرید-پرینتر-شبکه‌

مرحله چهارم اتصال پرینتر به شبکه


اکنون پرینتر شما توسط ویندوز شناسایی شده است و نصب درایوهای مربوط به صورت خودکار آغاز شده است. ویندوز با شناسایی چاپگر خود متناسب با ورژن مربوطه شروع به دانلود درایوهای مربوطه می کند و شما باید با نصب و زدن دکمه Next روند کار را دنبال کنید. در این مرحله حتی شما می توانید یک صفحه را به صورت آزمایشی چاپ کنید. راهنمای خرید پرینتر شبکه‌

 • نصب درایوها
 • شناسایی درایو مربوطه
 • چاپ امتحانی

مرحله پنجم اتصال پرینتر به شبکه


روند نصب پرینتر به شبکه با موفقیت اگر انجام شده باشد اکنون می توانید روند اشتراک گذاری را مرحله به مرحله دنبال کنید.

 1. به منوی استارت بروید و مجدداً وارد بخش Control Panel شوید.
 2. به سراغ گزینه Network and internet بروید و از میان گزینه های Network and Sharing Centre نمایش داده شده گزینه را انتخاب کنید و از سمت چپ گزینه Change advanced sharing settings
  را انتخاب کنید.
 3. گزینه file and printer sharing انتخاب و سپس بر روی گزینه Save changes کلیک کنید و پنجره را ببندید. دوباره باید وارد منوی استارت و سپس Control Panel شوید.
 4. پرینتری که قرار است به اشتراک گذاشته شود را از لیست نمایش داده شده گزینه View devices and printers را انتخاب کنید.
 5. گزینه Printer properties را انتخاب کرده و روی زبانه Sharing کلیک کنید. گزینه Share this printer را انتخاب کرده و OK کنید تا پرینتر انتخابی شما با سایر سیستم ها به اشتراک گذاشته شود.

اتصال پرینتر به شبکه سبب می شود کار با موبایل، تبلت و یا لب تاب شما بسیار ساده تر از هر زمان دیگری دنبال شود. برای این منظور خارج از لطف نیست نکات ارائه شده را به دقت مطالعه کنید.
اتصال پرینتر به شبکه در قدم اول به مدل گوشی، تب لت، کامپیوتر و لب تاب شما بستگی دارد.
میزان فاصله ای که بر فرض بین موبایل هوشمند شما و پرینتر است را با رابط شبکه وای فای باید بررسی کنید.
فایل های مربوط را متناسب با سازگار بودن آن با گوشی موبایل یا سایر سیستم های هوشمند خود باید بررسی کنید.

بررسی پرینتر

در قدم اول باید قابلیت اتصال پرینتر به سایر سیستم های خانگی هوشمند را مورد بررسی قرار دهید. این روزها بیشتر کاربران خانگی ترجیح می دهند سیستم های خانگی یا لب تاب خود را به پرینتر نصب کنند و از آن برای راه اندازی کارهای ضروری خود بهره بگیرید. تقریباً می توانیم بگویم حجم کمی از مردم به دنبال نصب گوشی به پرینتر های خانگی خود هستند. از همین رو باید نوع پرینتر را متناسب با نیاز خود انتخاب و با یک برآورد قیمت خرید خود را به انجام برسانید.

 بررسی فاصله wifi

یکی دیگر از نکات مهم فاصله ای است که بین پرینتر، وای فای و دستگاه بی سیم شما قرار دارد. این فاصله باید استاندارد باشد و هرچقدر دورتر باشد میزان کیفیت سیگنال پایین می آید و در نتیجه پایدار بودن ارتباط کاهش پیدا می کند. فاصله استاندارد گوشی با پرینتر باید هشت متر باشد. در صورتی که شبکه بی سیم وای فای دارید نباید با چاپگر بیشتر از ده الی دوازده متر فاصله داشته باشد.

اطلاعات مربوط به شبکه

اطلاعاتی که متناسب با سیستم و پرینتر شما است باید به دقت بررسی شود برای این منظور باید اطلاعات درست در اختیار سیستم قرار داده شود و راه های ارتباطی برای این بررسی باز باشد.

اتصال-پرینتر-به-شبکه
اتصال-پرینتر-به-شبکه

نکاتی برای خرید پرینتر شبکه

۱- اول از همه مطمئن شوید که به پرینتر شبکه احتیاج دارید یا نه. برای شبکه‌های کوچک در یک کسب و کار جمع و جور، چاپگر معمولی و Share کردن آن کار را راه می‌اندازد.

۲- دقت کنید پرینتری که انتخاب می‌کنید اینترفیس سازگار با شبکه شما را داشته باشد. امروزه اغلب از شبکه‌های اترنت استفاده می‌کنند، ولی حالت‌های دیگری هم وجود دارد. در ضمن متوجه باشید که پرینتر با سیستم عامل شما هم بتواند کار کند.

۳- اگر به طور کامل با اصول تنظیم و راه‌ اندازی پرینتر شبکه آشنایی ندارید، چاپگری را انتخاب کنید که تنظیمات آن به صورت خودکار انجام می‌شود. برای راه‌‌اندازی پرینتر شبکه به طور دستی باید از آدرس‌ دهی IP، تعریف پورت و چند چیز دیگر اطلاع داشته باشید.

کیس مناسب حسابداری

۴- سعی کنید پرینتری را انتخاب کنید که دارای صفحات وب باشد تا بتوانید از طریق برنامه مرورگر خود از وضعیت پرینتر آگاه و به انجام تنظیمات ضروری بپردازید. صفحات وب از کار کردن با پانل LCD خود پرینتر خیلی راحت‌تر است (حتی اگر چاپگر در کنار شما باشد).
اگر کار شما طوری است که هیچ کس نباید از محتوای اسناد چاپ شده توسط دیگران مطلع شود، چاپگری بخرید که ویژگی چاپ خصوصی داشته باشد. با این ویژگی، هر کس مجبور است قبل از خارج شدن کاغذ به سراغ پرینتر برود و شماره شناسایی شخصی خود را وارد کند.

۵- اگر از چاپ دو رو زیاد استفاده می‌کنید، روی پشت‌ و رو کردن برگه‌ها به صورت دستی حساب نکنید. به جای این کار یک Duplexer خریداری کنید که این کار را به طور خودکار انجام می‌دهد.