رفع-خطای-لایسنس-هنگام-نصب-ویندوز
رفع خطای لایسنس هنگام نصب ویندوز

رفع خطای لایسنس هنگام نصب ویندوز

آموزش رفع ارور لایسنس هنگام نصب ویندوز

در این مقاله میپردازیم به یکی از ارور های که کاربران در هنگان نصب ویندوز با ان روبرو میشوند ، ارور ن ارور Windows Cannot find the Microsoft Software License terms ، ایا برای شما هم این اتفاق پیش آمده ؟ چطور این مشکل را حل کردید ؟

برای آموزش رفع ارور لایسنس هنگام نصب ویندوز تا پایان این مقاله همراه ما باشید .

یغامی که بعضی از افراد هنگام نصب ویندوز با آن برخورد می کنند و می توان گفت این ارور آنها را از ادامه نصب ویندوز ناکام می کند در واقع نشان دهنده وجود یک مشکل در لایسنس ویندوز شما است و با عنوان ارور لایسنس هنگام نصب ویندوز نیز شناخته می شود.

محصولات پیشنهادی :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

کامپیوتر دسکتاپ اماده

خرید لپ تاپ استوک

برخی از حالت های نمایش پیغام خطای لایسنس

رفع خطای لایسنس هنگام نصب ویندوز
رفع خطای لایسنس هنگام نصب ویندوز

رفع خطای لایسنس هنگام نصب ویندوز

* قطع ارتباط فلش یا دیسک نصبی ویندوز

این روش به منظور رفع خطا لایسنس هنگام نصب ویندوز قطع ارتباط فلش یا دیسک نصبی ویندوز است که توسط تعدادی از کاربران امتحان شده و نتیجه بخش بوده. برای این کار عملیات زیر را به ترتیب دنبال کنید:

  • مراحل نصب ویندوز را تا مرحله Install now پیش ببرید.
  • سپس دیسک یا فلش نصب ویندوز را از سیستم جدا کنید و ادامه مراحل نصب ویندوز را دنبال کنید.
  • هنگامی که به مرحله کپی شدن فایل ها رسیدید از شما خواسته می شود تا دیسک یا فلش را متصل کنید که باید این کار را انجام دهید و بعد از اتصال دیسک یا فلش مراحل بعدی را پیش ببرید و نصب را تمام کنید.

راهنمای خرید :

خرید کامپیوتر ۳ میلیونی

راهنمای خرید کامپیوتر کامل

خرید کامپیوتر اداری

* استفاده از دستور Diskpart در CMD

یکی دیگر از راه حل های رفع ارور Make sure the installation sources are valid and restart the installation استفاده از دستور Diskpart در محیط cmd می باشد. در بعضی مواقع ممکن است مشکلی در قسمت هارد شما وجود داشته باشد که با استفاده از محیط سی ام دی و دستور Diskpart می توانید آن را حل کنید. برای اینکار کافی است:

  1. سیستم خود را روشن کرده و مراحل نصب ویندوز را شروع کنید تا صفحه Install now برسید و زمانی که به صفحه شروع نصب ویندوز رسیدید، گزینه Repair your computer را بزنید.
  2. سپس مسیر Advanced Options > Troubleshoot > Command Prompt را دنبال نمایید.
  3. حال دستورهای Diskpart و list volume را به ترتیب در فیلد مشخص شده وارد کنید تا اجرا شوند.
  4. لیستی از درایوهای هارد شما نمایش داده می شود و باید درایوی که می خواهید ویندوز روی آن نصب شود را با دستور select disk X انتخاب کنید. (به جای x شماره دیسک را وارد کنید.)
آموزش-رفع-ارور-لایسنس-هنگام-نصب-ویندوز
آموزش-رفع-ارور-لایسنس-هنگام-نصب-ویندوز
رفع-ارور-لایسنس-هنگام-نصب-ویندوز
رفع-ارور-لایسنس-هنگام-نصب-ویندوز

* استفاده از فلش دیگری برای نصب ویندوز

اگر شما ویندوز را با فلش نصب می کنید و حین نصب ویندوز مدام ارور Windows cannot find the Microsoft license software terms را مشاهده می کنید به احتمال زیاد فلشی که با آن ویندوز را نصب می کنید دارای مشکل است. برای حل این مشکل لازم است از فلش دیگری که در اختیار دارید، استفاده نمایید.

* اطمینان از سلامت سخت افزار سیستم

بر اساس گفته بعضی کاربران ارور لایسنس مایکروسافت ممکن است از وجود برخی مشکلات سخت افزاری سیستم شما نشات بگیرد. بسیاری از کاربران با تغییر در قطعات سخت افزاری مخصوصاً CPU این مشکل را حل کرده اند. اگر  یک درصد احتمال می دهید مشکل سخت افزاری دارید و تمامی این راه ها را انجام داده اید و ارور Windows Cannot find the Microsoft Software License terms سیستم شما رفع نشده، به عوض کردن سخت افزار خود فکر کنید.

مقالات پیشنهادی :

مینی کیس های لنوو

مینی کیس های دل

خرید کامپیوتر بالا رده

خرید کامپیوتر اسمبل شده

 * ریست کردن بایوس

یکی از راه حل های معمول برای رفع خطا Windows Cannot find the Microsoft Software License terms ریست کردن بایوس می باشد. برای این کار مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

  1. در ابتدا سیستم خود را ریست کنید.
  2. سپس با استفاده از یکی از دکمه های F1 ،F2 ،F10 ،Delete یا Esc وارد تنظیمات بایوس شوید.
  3. حال با توجه به بایوس خود به کمک کلیدی که برای ریست کردن تنظیمات تعیین شده که معمولاً کلید F9 است، تنظیمات بایوس را ریست نمایید.

اکنون مراحل نصب یا تعویض یندوز را مجددا دنبال کنید و بررسی نمایید ارور لایسنس رفع شده یا خیر.

برترین مقالات :

خرید کامپیوتر صنعتی

خرید کامپیوتر استوک

کیس مناسب حسابداری

تست سرعت لپ تاپ

اونیکس-کالا
اونیکس-کالا

در این مقاله سعی کردیم به یکی از مشکلاتی که کاربران هنگام نصب ویندوز با ان درگیر می شوند بپردازیم ، امیدواریم که این مقاله مورد توجهتون قرار گرفته باشد .

اونیکس کالا