رفع-مشکل-صدای-ویندور-10
رفع مشکل صدای ویندور 10

رفع مشکل صدای ویندور 10

رفع مشکل صدای ویندور 10

امروز در اونیکس کالا قصد داریم درباره ی صدا در وندوز 10 باهم صحبت کنیم .

همانطور که میدانید در ویندوز 10 یکسری مضکلات و باگ های وجود دارد که معمولا با اپدیت های آن رفع میشود ، ولی یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران با آن مواجع هستند ، مشکل صدا در ویندوز 10 می باشد .

رفع مشکل صدای ویندور 10

*درایور‌های صدای خود را حذف و دوباره نصب کنید

درایور‌ها به عنوان رابط بین سخت افزار و نرم افزار کار می‌کنند. در آپدیت‌های اولیه ویندوز 10 مشکلات زیادی با این بخش وجود داشت. درایور بخش‌های مختلف به صورت صحیح نصب یا دانلود نمی‌شدند. به بخش تنظیمات درایور‌ها بروید و درایور‌های صدا را پیدا کنید. در این بخش می‌توانید درایور صدای خود را حذف، نصب، آپدیت و نیز آپدیت اخیر آن را حذف کنید. برای حذف آپدیت اخیر باید روی استارت راست کلیک کرده و به Device Mangaer بروید. روی درایور صدای خود راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کرده و به تب Driver بروید. اگر گزینه Roll Back Driver قابل کلیک است، روی آن زده و ویندوز فرایند آپدیت درایور را آغاز می‌کند.

اگر گزینه Roll Back Driver غیرفعال بود، باید یا درایور را آپدیت کنید و یا آن را حذف (Uninstall) و دوباره نصب کنیدکنید. توجه کنید که باید در آخرین مرحله اقدام به حذف درایور کنید! قبل از حذف کردن درایور صدا اطمینان داشته باشید که درایور صدای ویندوز خود را دارید. اگر نه، باید در اینترنت متناسب با سیستم خود دنبال آن بگردید. در هنگام اقدام به حذف، عکس زیر را مشاهده می‌کنید، در این تصویر گزینه OK را انتخاب کنید:

رفع-مشکل-صدای-ویندور-10
رفع-مشکل-صدای-ویندور-10

*IDT High Definition Audio CODEC را آپدیت کنید

مشکل صدای کامپیوتر می‌تواند از کدک IDT High Definition Audio نشئت بگیرد. اگر مشکل شما از این بخش باشد، استفاده از بخش Manual driver update راه حل رفع مشکل صدا در ویندوز 10 شما است. در استارت منو خود راست کلیک کرده و Device Manager را انتخاب کنید. به بخش Sound, video games and controllers بروید و گزینه‌های آن را باز کنید. اگر گزینه IDT High Definition Audio CODEC را یافتید روی آن راست کلیک کنید و Update Driver Software را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه به ترتیب گزینه‌های Browse my computer for driver software و Let me pick from a list of device drivers on my computer را انتخاب کنید.

محصولات پیشنهادی :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

کامپیوتر دسکتاپ اماده

خرید لپ تاپ استوک

در پنجره باز شده، High Definition Audio Device را انتخاب و روی Next و سپس Yes کلیک کنید. احتمالا برای اعمال تغییرات، نیاز به ریستارت کردن ویندوز داشته باشید.

آموزش-رفع-مشکل-صدا-در-ویندوز-10
آموزش-رفع-مشکل-صدا-در-ویندوز-10

*چک کردن تنظیمات صدا

رفع  مشکل صدا در ویندوز 10 اطمینان حاصل کنید که صدای ویندوز خود را میوت (Mute) نکرده‌اید! همچنین کابل‌های مربوط به صدا، پورت‌های مربوط به صدا، اتصالات، هدفون و تمام بخش‌های سخت افزاری را نیز به صورت چشمی بازدید کنید و از سالم بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

*نرم افزار ریلتک (Realtek Audio) را درست کنید

ریلتک (Realtek Audio) گاها دچار مشکلاتی می‌شود و برای این مشکلات راه حل‌هایی نیز وجود دارد. یکی از راه حل‌ها غیرفعال کردن درایورهای WLAN ریلتک و حذف و نصب دوباره آن‌ها است. برای این کار به سایت ریلتک مراجعه کنید آخرین درایور ریلتک را متناسب با سیستم خود دانلود کنید. سپس در Start menu کلیک راست کرده و Device Manager را انتخاب کنید و بین درایور‌های مختلف، درایورهای Realtek Wireless LAN را پیدا کنید. روی آن راست کلیک کرده و Uninstall کنید. حال نیاز است که درایور جدیدی را که دانلود کرده‌اید، نصب کنید و سپس آن ویندوز را ریستارت کنید.

برترین مقالات :

خرید کامپیوتر صنعتی

خرید کامپیوتر استوک

کیس مناسب حسابداری

تست سرعت لپ تاپ

یک راه حل دیگر، غیرفعال کردن Front Panel Jack است. این راه حل مشکل صدا در ویندوز 10 بسیار خاص است اما ممکن است روی سیستم شما هم کار کند پس امتحان کردن آن ضرری ندارد. Tiflotin که یکی از اعضای سایت Reddit است، با غیرفعال کردن Front Panel Jack در ویندوز 10 مشکل صدای کامپیوتر خود را حل کرده است. او تجربه خود را در سایت ردیت گذاشته و با مراجعه به آن می‌توانید بقیه کار را انجام دهید.

*از بخش Audio Troubleshooter برای رفع مشکل صدا در ویندوز 10 کمک بگیرید

ویندوز می‌تواند به شما برای یافتن مشکل کمک کند. Troubleshoot بخشی است که ویندوز با اجرای آن، مشکلات را جست‌وجو کرده و آن‌ها را حل می‌کند. امتحان کردن آن در صورت بروز هر مشکلی خالی از لطف نیست. برای اجرا کردن Troubleshooter به کنترل پنل ویندوز بروید و گزینه Troubleshooter و سپس Troubleshoot audio playback را انتخاب کنید و طبق دستورات موجود در این بخش عمل کنید.

*گزینه Audio Enhancements را غیرفعال کنید

Audio Enhancements بخشی از ویندوز شماست که به بهبود و بهینه‌سازی صدای ویندوز شما کمک می‌کند اما در برخی موارد باعث خرابی صدای سیستم می‌شود. غیرفعال کردن این بخش بسیار ساده است. در بخش جستجوی استارت منو Sound را تایپ کنید. بعد از آن، گزینه Sound Control Panel را انتخاب کنید. در پنجره بازشده روی گزینه پیش فرض مربوط به خود کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. تب Enhancements را انتخاب و تیک گزینه Disable all enhancements را زده و روی Apply کلیک کنید.

مقالات پیشنهادی :

مینی کیس های لنوو

مینی کیس های دل

خرید کامپیوتر بالا رده

خرید کامپیوتر اسمبل شده

مشکل-صدا-در-ویندوز
مشکل-صدا-در-ویندوز

*سرویس های صدای ویندوز خود را ریستارت کنید

ممکن است بخش صدای ویندوز شما خوب اجرا نشده باشد که با یک بار ریستارت کردن آن می‌توان به رفع مشکل صدا در ویندوز 10 پرداخت. در بخش جستجوی استارت منو Services را تایپ کرده و اینتر بزنید. در پنجره باز شده پایین آمده و دنبال گزینه Windows Audio بگردید و آن را انتخاب کنید. متوقف شدن این سرویس به هر دلیلی می‌تواند دلیل مشکل صدای کامپیوتر باشد. با دوبار کلیک روی آن و انتخاب گزینه Start این سرویس را دوباره اجرا کنید. حالا که اینجا هستید، بخش Startup-Type را هم چک کنید. به صورت پیش فرض این قسمت باید روی Automatic باشد. اگر روی یکی از گزینه‌های (Automatic (Delayed Start و Manual یا Disabled بود، آن را روی Automatic قرار دهید.

مقالات پیشنهادی :

مینی کیس های لنوو

مینی کیس های دل

خرید کامپیوتر بالا رده

خرید کامپیوتر اسمبل شده

راه های بسیاری باری رفع مشکل صدا در ویندوز 10 وجود دارد که ما در این مقاله مهترین آنهارا برای شما آورده ایم ، امید وارم که این مقاله مورد توجهتون قرار گرفته باشد .