چند روش برای سریعتر کپی شدن فایل در ویندوز

سریعتر کپی شدن فایل در ویندوز

سریعتر کپی شدن فایل

حتما برای شما هم پیش امده که باری کپی شدن یک فایل در سیستم کامپیوتری عجله داشته باشید ، و گاها حجم فایل ها بسیار زیاد می باشد که باعث می شود وقت زیادی را از شما بگیرد .

در این مقاله آموزشی اونیکس کالا همراه ما باشید تا با چند روش اموزشی فایل ها سرعتر برای شما کپی شود .

استفاده از میانبر ها وموس

اگر شامل کسایی هستید که دوست دارید با موس کار کنید می توانید از میانبر های زیر همراه با موس استفاده کنید تا سریعتر کارتان را انجام دهید.

فهرستی از مطالب پیشنهادی اونیکس کالا :

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید مانیتور استوک

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

معایب مینی کیس استوک

راهنمای خرید کامپیوتر بالا رده

با فشردن و نگه‌داشتن دکمه Ctrl برای انتخاب چند فایل، فارغ از اینکه فایل‌ها در کجای صفحه قرار دارند، به‌راحتی می‌توانید چندین مورد را انتخاب کنید. برای انتخاب چندین فایل در یک ردیف، فایل ابتدایی را انتخاب کنید و دکمه Shift را فشرده و نگه دارید، سپس فایل آخر را انتخاب کنید تا تمامی فایل‌ها انتخاب شوند. این میانبر به شما امکان انتخاب تعداد زیادی از فایل‌ها را می‌دهد.

استفاده از میانبر های خود ویندوز

برای انجام عمل های کپی کردن و برداشتن (همون کات کردن خودمون) باعث افزایش سرعت در انجام کپی کردن یا انتقال فایل ها خواهد شد.

 Ctrl+x برای برش یک فایل. زمانی‌که فایلی را برش می‌دهید، فایل به کلیپ‌برد سیستم انتقال پیدا می‌کند تا بتوانید آن را در محل دیگری بچسبانید. هنگام بارگذاری، فایل برش‌خورده از محل اصلی حذف می‌شود.

سریعتر کپی شدن فایل در ویندوز

 Ctrl+c به‌جای کپی. کپی همانند برش است، با این تفاوت که فایل اصلی حذف نمی‌شود.

 Ctrl+v میانبر محیط ویندوز برای چسباندن فایل‌ها است. از این میانبر برای چسباندن فایل‌های برش‌خورده یا کپی‌شده استفاده کنید.

 Windows+V برای مشاهده‌ی سابقه‌ی کلیپ‌بورد. با فشردن کلید ویندوز + V می‌توانید به فایل‌هایی که پیش‌تر کپی کرده بودید، دسترسی داشته باشید.

استفاده از ویندوز ١٠

ویندوز ١٠ از نسخه های پیشین در انجام عملیات و نمایش آن ها کاربری راحت و زیبا تری ارائه می دهد.

اگر چندین فایل را هم‌زمان کپی کنید، این رابط پنجره‌های کپی را در هم ادغام می‌کند و تنها یک پنجره نمایش می‌دهد که از شلوغی بی‌مورد دسکتاپ می‌کاهد. همچنین می‌توانید فرایندهای کپی را به‌صورت جداگانه متوقف کنید و ‌آن‌ها را دوباره ادامه دهید. از همه مهم‌تر، اگر در عملیات کپی اختلالی پیش بیاید، فرایند کپی متوقف نخواهد شد و تا زمانی‌که به سیستم پاسخ دهید، ادامه پیدا خواهد کرد. این گزینه‌ای بهتر محسوب می‌شود تا اینکه کاربر بعد از برگشتن ببیند که عملیات بعد از ۱۰ ثانیه متوقف شده است

برنامه-ی-Tera-Copy
سریعتر کپی شدن فایل در ویندوز

با برنامه ی Tera Copy سریعتر کپی کنید!

برای انجام یک کپی با سرعت زیاد باید از برنامه های کپی استفاده کنید تاباسرعت بالاتری انجام شود .

یکی از این برنامه ها که رایگان نیز هست ؛ برنامه ی TeraCopy می باشد که باید آن را از سایت های دانلود ، دانلود کرده و آن را نصب کنید

این برنامه امکانات بسیار بیشتری نسبت‌به ویندوز ارائه می‌دهد. برنامه از الگوریتم‌های خاصی برای سرعت بخشیدن به روند کپی استفاده می‌کند. TeraCopy می‌تواند فایل‌های کپی‌شده را تأیید کند تا اطمینان حاصل شود که فایل‌ها ۱۰۰ درصد یکسان هستند. می‌توانید یک پنجره تأیید را فعال کنید تا اگر فایل‌ها را به اشتباه کشیده و رها کرده‌اید، سیستم برای کپی فایل‌ها از شما اجازه بگیرد. در صورت تمایل می‌توانید TeraCopy را به‌عنوان برنامه پیش‌فرض انتخاب کنید تا تمام کپی‌ها توسط این برنامه انجام شوند. همچنین TeraCopy، تاریخ و زمان فایل‌های کپی‌شده را ذخیره می‌کند.

TeraCopy به‌طور هوشمندانه از فایل‌های مشکل‌ساز رد می‌شود و به‌جای توقف تمام عملیات به شما اجازه می‌دهد تا آن‌ها را بررسی کنید. به‌طور کلی، TeraCopy یک ابزار عالی برای هر کسی محسوب می‌شود که با کپی کردن فایل‌ها زیاد سروکار دارد.