معرفی-سریعترین-کامپیوترها
معرفی سریعترین کامپیوترها

سریع ترن کامپیوترها

در این مقاله آموزش میخواهیم سریعترین کامپیوتر های جهان را به شما معرفی کنیم .

سریع ترین کامپیوتر جهان به نام ” فرآنتیر ” است که سازندگان آن دو شرکت شناخته شده ” AMD ” و ” Cray ” می باشند و هدف از ساخت این ابرکامپیوتر، برای انجام محاسبات پیشرفته در زمینه تحقیقات هسته ای و اقلیمی برای آزمایشگاه ملی اوک ریج واقع در کشور آمریکا می باشد که سالانه بودجه ای بیش از 1.5 میلیون دلار صرف این مرکز تحقیقاتی می شود.

آقای ریک پری، چهاردمین وزیر انرژی ایالات متحده آمریکا در طی مصاحبه ای این گونه گفت :” عملکرد فرآنتیر می تواند نجر به پیشرفت های گوناگونی در عرصه علم و دانش، زندگی و یا حتی اقتصاد تمام مردم آمریکا و کشورهای دیگر جهان شود.

فرآنتیر می تواند دسترسی هر چه بیشتری به هوش مصنوعی با استفاده از داده های محاسباتی به محققان بدهد که شاید بزرگترین اختراعات بعدی در کشور آمریکا باشد.” سریع ترن کامپیوترها

سریعترین-کامپیوتر
سریعترین-کامپیوتر

طبق گفته ها فرآنتیر تبدیل بزرگترین کامپیوتر جهان نسبت به 160 ابرکامپیوتر دیگر خواهد بود که پهنای باند آن نسبت به اینترنت ساده خانه ها، 24 میلیون برابر است که قادر به پردازش 100 هزار فیلم HD در یک ثانیه می باشد!

فهرستی از مطالب پیشنهادی اونیکس کالا :

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید مانیتور استوک

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

معایب مینی کیس استوک

همچنین میزان فضایی که قرار است این کامپیوتر اشغال کند، 2 برابر زمین بسکتبال می باشد که 144840 متر سیم کشی نیاز دارد.

قیمت این ابر رایانه در طی قرار داد به میزان 600 میلیون دلار ثبت شده است که در سال 2021 میلادی به کشور آمریکا توسط چین ارائه خواهد شد که بی شک هزینه بسیار زیادی می باشد.