دلایل-سوختن-هارد-لپ-تاپ
علائم سوختن هارد لپ تاپ چیست ؟

علائم خرابی و سوختن هارد لپ تاپ ، دلایل خرابی و سوختن هارد لپ تاپ

علائم خرابی و سوختن هارد لپ تاپ

 برخی از قطعات یک لپ تاپ اهمیتی غیر قابل انکار دارند و خرابی آن ها یعنی خرابی و از دست رفتن کامل کارکرد دستگاه . هارد لپ تاپ یکی از مهم ترین قطعاتی است که اگر خراب شود یا بسوزد، لپ تاپ یا کامپیوتر مورد نظر با مشکلی بسیار جدی مواجه می شود.

اگر هارد لپ تاپ شما خراب باشد میتواند روی دیگر قطعات لپ تاپ شما هم اثر بگذارد .

برخی نشانه ها در عملکرد لپ تاپ حاکی از خرابی و سوختن هارد لپ تاپ است. به این ترتیب اطلاع داشتن از این موارد می تواند کاربر را در جهت درستی برای تعمیرات دستگاه و برطرف کردن مشکل ایجاد شده هدایت کند. 

در این مقاله اموزش قصد داریم تا به شما علائم و نشانه های سوختن هارد را اموزش دهیم پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید .

محصولات پیشنهادی ما :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

سوختن هارد لپ تاپ

  1. عدم فعالیت هارد
  2. روشن شدن هارد با صدای یکنواخت تق تق مانند
  3. عدم چرخش موتور هارد و شنیده شدن صداهای عجیب و غریب ریز از رایانه
  4. عدم فعالیت هارد
  5. روشن شدن هارد با صدای یکنواخت تق تق مانند
  6. عدم چرخش موتور هارد و شنیده شدن صداهای عجیب و غریب ریز از رایانه
علائم-سوختن-هارد-لپ-تاپ-چیست-؟
علائم-سوختن-هارد-لپ-تاپ-چیست-؟

دلایل خرابی و سوختن هارد لپ تاپ چیست؟

همان طور که اشاره شد، هارد قطعه ی حساس و آسیب پذیری است که در اثر یک ناهماهنگی کوچک از عملکرد اولیه ی خود دور می شود. خرابی و سوختن هارد لپ تاپ می تواند دلایل بسیاری داشته باشد. بی احتیاطی کاربر به راحتی باعث نابودی هارد خواهد شد. اصابت ضربه، نفوذ مایعات شیمیایی و آب خوردگی برخی از اتفاقاتی هستند که به سوختن هارد دیسک لپ تاپ ختم می شوند. اما در این بین نوسانات برق و عبور ولتاژهای غیر استاندارد عامل اصلی سوختگی هارد است. در این گونه موارد قطعات هارد بر اثر سوختگی، شکل و فرم فیزیکی خود را از دست می دهند.

چه بخش هایی از هارد احتمال سوختگی دارند؟

مشکل سوختن هارد لپ تاپ می تواند برای یکی از سه بخش موتور، هد و برد هارد رخ دهد. اتصالی مدارهای درونی باعث سوختن این قطعات هارد می شود. هد و برد سوخته ی هارد طی پروسه ی جراحی هارد تعویض شده و کارایی سیستم بازگردانی می شود. اما معضل سوختن موتور را نمی توان با تعویض قطعه برطرف نمود. در چنین شرایطی می بایست هارد به طور کلی با هارد جدیدی جایگزین شود. چرا که موتور به بدنه ی هارد متصل است و قابلیت جدا شدن ندارد.

مطالب پیشنهادی ما :

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید کامپیوتر کامل

خرید کامپیوتر 3 میلیونی

خرید کامپیوتر بالا رده

عوامل مخرب هارد دیسک لپ تاپ

اما چرا نشانه های بالا در هارد دیسک لپ تاپ مشاهده می شود و چه عواملی می توانند خرابی هارد لپ تاپ و در نهایت سوختن این قطعه را به دنبال داشته باشند؟ به صورت متوسط هر قطعه سخت افزاری از جمله هارد دیسک لپ تاپ یک طول عمر مفید دارد. اما برخی عوامل و نحوه استفاده و نگهداری می تواند روی این بازه زمانی موثر باشد. مهم ترین عوامل آسیب رسان به هارد، ضربه و زمین خوردن لپ تاپ و به دنبال آن هارد آن است که می تواند موجب خرابی و سوختن هارد لپ تاپ مورد نظر شود. تکان های شدید لپ تاپ نیز می تواند به هارد آن اسیب برساند. این ضربه ها و فشار ها متوجه هد هارد دیسک است. در نتیجه تعمیر هارد ضربه خورده را باید در دستور کار قرار داد. عوامل مهم دیگر خرابی هارد لپ تاپ شامل نوسانات جریان برق، گرد و خاک، داغ شدن بیش از حد لپ تاپ و به دنبال آن هارد و در نهایت آب خوردگی لپ تاپ می تواند از عوامل مهم دیگر آسیب رسان به هارد تلقی شود.

سوختن-هارد-لپ-تاپ
سوختن-هارد-لپ-تاپ

هارد لپ تاپم تعمیر میشود ؟

به صورت کلی تعمیر پذیر بودن هارد آسیب دیده به این بستگی دارد که میزان آسیب و خرابی این قطعه چقدر است و تا چه میزان امکان تعمیر آن وجود دارد. تعمیرکار بعد از بررسی هارد دستگاه و دنبال کردن نشانه های خرابی هارد لپ تاپ مورد نظر، مشخص می کند که آیا با تعمیر و تعویض برخی قطعات هارد امکان تعمیر آن وجود دارد یا خیر. گاهی نیز ممکن است در صورت سوختن هارد لپ تاپ، امکان تعمیر وجود نداشته باشد و به ناچار تعمیرکار مجبور به تعویض آن شود. در این مرحله چیزی که اهمیت دارد، بازیابی و احیای داده هایی است که روی هارد سوخته ذخیره شده است.

کیس مناسب حسابداری