عمر-مفید-لوازم-خانگی-چقدر-است-؟
عمر مفید لوازم خانگی چقدر است ؟

عمر مفید لوازم خانگی

همانطور که میدانید امروزه خرید لوازم برقی خانگی به دلیل پر هرینه بودن انها بسیار دشوار است ، به همین دلیل افراد در خرید لوازم برقی خانگی حساسیت زیادی را به خرج میدهند چرا که اگر از کیفیت خوبی را نداشته باشند باعث هدر رفتن پول شما می شود . البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که هر لوازم خانگی عمر مفیدی دارد و تا مادام العمر نمی توان از ان استفاده کرد ، لوازم برقی خانگی بعد از اولین استارتی که میخورند از قبل مشخص شده اند که تا چند سال این وسیله برای شما کار خواهد کرد یعنی میتوان گفت که این وسیله یک عمر مفیدی دارد .

ما در این مقاله میپردازیم به عمر مفید لوازم خانگی ، پس اگر میخواهید از عمر مفید لوازم خانگیتون باخبر باشید تا پایان این مقاله همراه ما باشید .

عمر مفید لوازم خانگی چقدر است ؟

در واقع عمر مفید، تخمینی بوده که کارشناسان از آن برای نشان دادن زمانی استفاده می کنند که یک شخص می ‌تواند از یک وسیله یا کالا بدون نیاز به تعمیر استفاده کند. آگاهی از میانگین عمر مفید لوازم برقی به شما کمک می کند بدانید که آیا وسیله برقی را تعمیر کنید به صرفه تر است یا به کل آن را عوض نمایید. نمی توان به طور حتمی عمر مفید لوازم خانگی را حدس زد چرا که این عمر با عوامل مختلفی نظیر نحوه استفاده و نگهداری از آن رابطه مستقیمی دارد.

محصولات پیشنهادی :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

کیس اماده

خرید ابمیوه گیری

خرید ابمیوه گیری کنوود

در ادامه این مقاله میپردازیم به برسی عمر مفید ۵ دستگاه لوازم برقی خانگی :

عمر مفید یخچال فریز چقدر است؟

یکی از لوازمی برقی که در هر خانه ای پیدا میشود ، یخچال و فریز میباشد ، یخچال ها دارای انواع مختلفی هستند و عمر مفید متفاوتی نیز دارند. عمر مفید تعریف شده برای مدل های معمولی چیزی بین ۱۴ تا ۱۷ سال است در حالی که مدل های پیشرفته مانند ساید بای ساید ها دارای عمر مفید ۱۰ الی ۱۳ ساله هستند. لازم به ذکر است که پایان عمر مفید یخچال زمانی اطلاق می گردد که کمپرسور دستگاه به طور کل از کار بیافتد. وگرنه تعمیرات جزئی مانند پاره شدن واشر درب و برخی مشکلات فنی با یک تعمیر درست خواهند شد.

چطور عمر یخچال فریزر را بالا بیریم ؟

اگر میخواهید طول عمر مفید یخچال فریزر خود را افزایش دهید به نکات دقت کنید :

 • اگر مشکلات کوچکی مانند خرابی برد یا فن در یخچال رخ داده است تعمیرات ان را پشت گوش نیندازید.
 • به تعویق انداختن فرایند تعمیرات میتواند باعث بروز مشکلات عمیق تری در یخچال شود.
 • با تمیز کردن داخل و کندانسور یخچال میتوانید به افزایش طول عمر یخچال خود کمک کنید.

عمر مفید لباسشویی چقدر است؟

به طور کلی ماشین های لباسشویی در دو نوع درب از بالا و درب از جلو طراحی و تولید شده اند. اگر چه لباسشویی های درب از جلو جلوه شیک تر و استفاده راحت تری دارند اما باید بدانید که عمر مفید مدل های درب از بالا بیشتر است. میانگین طول عمر در نظر گرفته شده برای هر لباسشویی بین ۱۰ الی ۱۳ سال است. این که لباسشویی شما چند سال بیشتر می تواند همچنان مثل ساعت کار کند به خودتان بستگی دارد که چگونه از آن استفاده و نگهداری می کنید.

برترین مقالات :

خرید کامپیوتر استوک

کیس مناسب حسابداری

چطور عمر لباسشویی را بالا بیریم ؟

 • عمر مفید لباسشویی های درب از بالا، نسبت به لباسشویی های درب از جلو بیشتر است.
 • رعایت نکات کوچک میتواند بین ۳ الی ۵ سال طول عمر لباسشویی شما را افزایش دهد.
 • اقداماتی از جمله نشستن لباس بیش از حد ظرفیت مجاز لباسشویی، نینداختن لباس های خیس داخل لباسشویی، عدم استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده و … میتواند به طول عمر لباسشویی شما کمک چشم گیری کند.
عمر-مفید-لوازم-خانگی
عمر-مفید-لوازم-خانگی

عمر مفید تلویزیون چقدر است؟

عمر مفید تلویزیون را بین ۱۰ الی ۱۵ سال ثبت کرده اند. در این بین چندین راهکار وجود دارند که شما با رعایت آن ها می توانید از حداکثر بازدهی تلویزیون خود استفاده کنید. اولین نکته محل مستقر کردن دستگاه تلویزیون است که به هیچ وجه نباید در مجاورت دستگاه های سرمایشی، گرمایشی و محل های پر رفت و آمد که امکان افتادن تلویزیون وجود دارد، باشد.

راهنمای خرید :

خرید کامپیوتر ۳ میلیونی

راهنمای خرید کامپیوتر کامل

خرید کامپیوتر اداری

راهنمای خرید ابمیوه گیری

راهنمای خرید قهوه ساز

تلویزیون را از دسترس کودکان خردسال دور نگه دارید چرا که هر آن امکان دارد چیزی را به سمت صفحه نمایش تلویزیون پرتاب کنند و باعث از بین رفتن پیکسل و در بدترین حالت سوختن دستگاه گران قیمت شما شوند. تمیز کردن صفحه را به وسیله دستمال های میکرو فایبر انجام دهید چرا که این دستمال ها مخصوص بوده و باعث خط و خراش صفحه نخواهند شد.

چطور عمر تلویزیون را بالا بیریم ؟

می توانید از سشوار برای خارج کردن گرد و غبار قسمت و درز های پشتی استفاده نمایید. در صورتی که از تلویزیون استفاده نمی کنید آن را خاموش کنید. زیرا روشن ماندن طولانی نه تنها انرژی زیادی مصرف می کند بلکه باعث کاهش طول عمر آن نیز می شود.

عمر مفید جاروبرقی چقدر است؟

طول عمر مفید جاروبرقی بین ۸ الی ۱۰ سال است. اما به این نکته توجه داشته باشید که این طول عمر در تمامی مدل ها و برند ها یکسان نیست ، ممکن است در بعضی از مدل ها عمر مفید جاروبرقی ۵ سال و در برخی دیگر ۱۵ سال باشد.

برای افزایش طول عمر جارو برقی میتوان این نکات را رعایت کرد :

 • در صورت بی احتیاطی های کوچکی مانند رفتن آب به داخل جارو برقی ممکن است جاروبرقی حتی کمتر از ۱۰ سال عمر کند.
 • فیلتر های جلو و عقب جاروبرقی را همواره تمیز نگه دارید.
 • پاکت جاروبرقی را هر زمان که پر شد سریعا خالی کنید و هر چد وقت یکبار پاکت را تعویض نمایید.
 • دقت کنید که گرفتن آشغال های بزرگ و گیر کردن آن ها در فیلتر های جاروبرقی در دراز مدت موجب سوختن موتور جاروبرقی میشود و از عمر آن میکاهد.

عمر مفید ماکروفر چقدر است؟

طول عمر مفید ماکروفر ۹ الی ۱۰ سال میباشد.البته به این نکته توجه داشته باشید که این عدد میتواند بر حسب برند و مدل مایکروفر متفاوت باشد ، مایکروفر از دسته لوازم خانگی ای میباشد که در مدت زمان عمر مفید خود کمتر دچار خرابی میشود ، ما اگر بیش از ۱۰ سال استفاده مداوم از مایکروفر داشته باشید بهتر از به فکر خرید یک ماکروفر جدید باشید.

برای افزایش طول عمر ماکروفر میتوان این نکات را رعایت کرد :

 • خرابی ماکروفر ممکن است خطرات جانی به همراه داشته باشد.
 • اگر مایکروفر دچار آسیب های جزئی شد تعمیرات آن را پشت گوش نیندازید.
 • هفته ای یکبار اقدام به تمیز کردن بدنه و داخل ماکروفر نمایید. این کار به افزایش طول عمر ماکروفر کمک میکند.
 • از قرار دادن غذا در ماکروفر بدون درپوش بپرهیزید.
 • در هنگام گرم شدن مواد غذایی ممکن است به دیواره های ماکروفر پاشیده شده و منافظ آن را مسدود کند و باعث خرابی مایکروفر شود.

در این مقاله ۵ تا از دستگاه های لوازم برقی خانگی را مورد برسی قراردادیم ، امیدوارم که این مقاله مورد توجهتون قرار گرفته باشد .