لپ تاپ HP
لپ تاپ HP

طی سال های گذشته شرکت های زیادی اقدام به تولید لپ تاپ کرده اند، تعدادی توانسته اند نظر مشتریان را به خود جلب کنند و تعدادی هم هنوز در تکاپو هستند تا سهم خود را در بازار های جهانی افزایش دهند. این در حالیست که شرکت HP همواره محصولات قابل اطمینان را با قیمتی مناسب ارائه کرده است،

معرفی ظاهر دستگاه و امکانات ظاهری :

hp بر خلاف بسیاری از شرکت ها که هر چند وقت بدنه ی جدیدی را معرفی می کنند، اساسا به دنبال یک نوع طراحی است. از نظر این شرکت تولید انبوه بهترین طراحی، بسیار مقرون به صرفه از طراحی چندین مدل با کیفیت پایین تر است. بنابراین در مدل های مختلف hp کمتر شاهد تغییرات اساسی هستیم.

بدنه ی hp در مقایسه با dell و sony:
ذکر این نکته ضروری است که بدنه ی این نوع لپ تاپ کاملا غیر فلزی است ( بر خلاف لپ تاپی مثل Macbook pro که بدنه ی آن از جنس آلومینیوم سبک و مستحکم است (aircraft-aluminum) که خنک ماندن دستگاه را هم تضمین می کند، البته این نوع ماده قیمت را به میزان قابل توجهی افزایش داده است). در کل بدنه ی HP ظریف، دارای استحکام کافی، زیبا ،دارای وزن متوسط و امکانات کافی است که نیاز های ۸۰ درصد کاربران را جوابگوست. اکنون به معرفی سایر قسمت های دستگاه می پردازیم.

لپ تاپ HP
لپ تاپ HP

از خصوصیات مثبت این طراحی :
– مهم ترین نکته: خنک ماندن سیستم در کارکرد طولانی مدت (البته نه در حالت full performance )
– کیبرد و تاچ پد بسیار با کیفیت، چیزی که تنها در مدل های گران قیمت لپ تاپ های دیگر یافت می شود.
– دکمه های مولتی مدیا بسیار مناسب طراحی شده اند و finger touch هستند
– استفاده از سیستم صوتی altec lansing امریکائی
– پورت های usb به تعدا کافی (معمولا سه تا)
– پورت HDMI و… که همگی بررسی خواهد شد.
– روشن شدن آرم hp در حالت ON .(نظیر apple )
– و چیزی که خیلی ها دنبال آن هستند: زیبائی وکیفیت بالا در مواد استفاده شده

لپ تاپ HP
لپ تاپ HP

سیستم صوتی و بلند گوها :
بر خلاف سایر لپ تاپ ها که کاربران از کیفیت صدا در آنها اظهار ناراحتی می کنند، تمامی کاربران HP در کمال تعجب متفق القول اظهار رضایت می کنند. این هم بدان علت است که شرکت دیگری بنام altec lansing اقدام به طراحی بلندگو ها کرده است. در هنگام بازی ووفر و صدای سه بعدی/ دالبی احساس خوشایندی به کاربر می دهند.

عملکرد سخت افزاری :
تجهیزات سخت افزاری در تمام لپ تاپ ها یکی است.چون این کارخانه ی سازنده ی لپ تاپ نیست که قطعات سخت افزار را تولید می کند. مثلا ساخت cpu به عهده ی دو شرکت amd و یا intel است.تنها هنر شرکت ها خوب config کردن سخت افزار است. امروزه اکثر دستگاه ها در حالت پیش فرض دارای پردازنده ی core2، مقدار رام ۳GB، هارد دیسک ۲۵۰GB و دی وی دی رایتر هستند.

صفحه نمایش :
صفحه نمایش پیش فرض معرفی شده روی مدل DV-5 در حالت ۱۵ اینج ، ۸۰۰*۱۲۸۰ است. رده ی ۱۶ اینچ بصورت پیش فرض دارای رزولوشن ۷۶۸*۱۳۶۶ است که تصاویری از این نمونه (مدل HDX16t) در زیر مشخص است. البته کسانی که صفحه نمایش ۱۶ اینچی دارند، رزولوشن ۱۰۸۰*۱۹۲۰ را توصیه می کنند، که لپ تاپ های ۱۸ اینچی HP دارای همین رزولوشن اند.

لپ تاپ HP
لپ تاپ HP