مخفی-کردن-نرم-افزارهای-نصب-شده-در-ویندوز
مخفی کردن نرم افزارهای نصب شده در ویندوز

مخفی کردن نرم افزارهای نصب شده در ویندوز

در این آموزض اونیکس کالا قصد دارد مخفی کردن نرم افزارهای نصب شده در ویندوز را بشه شما آموزش دهد .

گاهی اوقات نیاز است که یکسری از برنامه های که نصب میکنیم و با انها سرو کار اریم را از دید کاربران مخفی کنیم ف این مسئله بیشتر در شرکت ها و ادارهای رخ میدهد که از یک سیستم مشترک استفاده میشود .

همانطور که میدانید نرم افزار هایی که در سیستم عامل ویندوز نصب می شوند در Control Panel در قسمت Programs and Features قرار میگیرند و قابل نمایش میبانشد .

فرض کنید که یک برنامه ای نصب شده و نمیخواهیم در قسمت Control Panel نمایش داده شود ، در اینجا باید چه روشی را به کار برد ؟

مخفی کردن نرم افزارهای نصب شده بدون استفاده از نرم افزار :

ابتدا RUN را باز کنید و تایپ کنید regedit.exe و اینتر را بزنید سپس به مسیر زیر در رجیستری بروید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall.

تمامی نرم افزار های نصب شده در ویندوز که ما در قسمت Programs and Features مشاهده می کنیم در این شاخه از رجیستری قرار میگیرند. اگر نرم افزار نصب شده 32 بیتی بود به مسیر زیر بروید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

حالا کلید رجیستری نرم افزار (X) را که به اسم (X) هست در داخل کلید رجیستری Uninstall پیدا کنید و وارد کلید رجیستری (X) بشید .

با راست کلیک روی صفحه روی DWORD کلیک کنید و نام SystemComponent را برای آن در نظر بگیرید و Value یا مقدار آن را برابر عدد یک قرار دهید.

حالا در قسمت Programs and Features اگر یکبار صفحه را Refresh کنید خواهید دید که نرم افزار (X) در لیست نرم افزار های نصب شده نشان داده نخواهد شد .

همچنین در مسیر Settings -> Apps یا همان قسمت Apps & features نیز نرم افزار (X) نشان داده نخواهد شد.

مخفی-کردن-نرم-افزارهای-نصب-شده-استفاده-از-نرم-افزار-HIDE-FROM-UNINSTALL-LIST
مخفی-کردن-نرم-افزارهای-نصب-شده-استفاده-از-نرم-افزار-HIDE-FROM-UNINSTALL-LIST

مخفی کردن نرم افزارهای نصب شده استفاده از نرم افزار HIDE FROM UNINSTALL LIST

نرم افزار Hide from Uninstall List، یکی از کاربردی ترین نرم افزار ها برای مخفی کردن برنامه ها در ویندوز است. هنگامی که برنامه ای را در ویندوز نصب می کنید، یک فایل مربوط به پاک کردن یا تعمیر آن در کنترل پنل ویندوز ایجاد می شود و دیگران می توانند با مراجعه به این بخش، به وجود برنامه پی ببرند.

نرم افزار Hide from Uninstall List می تواند برنامه هایی را که می خواهید، در لیست برنامه های موجود در کنترل پنل پنهان کند. کار کردن با این نرم افزار بسیار راحت است. تنها کافی است که پس از وارد شدن به این نرم افزار، چک باکسی که کنار برنامه مورد نظرتان قرار دارد را انتخاب کنید تا تیک آن برداشته شود. 

در پنجره این نرم افزار، یک ستون به نام State قرار دارد که وضعیت برنامه ها را از نظر پنهان بودن یا نبودن نشان می دهد. اگر در این ستون، روبروی یکی از برنامه ها عبارت Show نوشته شده باشد، یعنی اینکه برنامه در دسترس افراد دیگر قرار دارد و می توانند آن را از کنترل پنل مشاهده کنند. اگر در این ستون، عبارت Hide روبروی برنامه نوشته شده باشد، یعنی اینکه این برنامه پنهان شده است و در لیست نرم افزار های نصب شده در کنترل پنل قرار ندارد. 

امیدواریم که این آموزش مورد توجهتون قرار گرفته باشد .