معرفی بهترین نرم افزار تست هارد دیسک
معرفی بهترین نرم افزار تست هارد دیسک

معرفی بهترین نرم افزار تست هارد

بهترین نرم افزار تست هارد دیسک

هارد دیسک ها یکی از مهم ترین قطعاتی هستند که در دنیای فناوری می توان به آن ها اشاره کرد. وجود آن ها در دستگاه های الکترونیکی نظیر لپ تاپ ها و کامپیوتر ها و همچنین کاربرد هارد های اکسترنال، کارایی گسترده آن ها را تایید می کند. به میزان اهمیت این قطعات الکترونیکی، خرابی و بروز مشکل در آن ها نیز حائز اهمیت بوده و می تواند دردسرساز شود. خوشبختانه به لطف دنیای فناوری و توسعه نرم افزار های مختلف، در حال حاضر برنامه های متعددی وجود دارد که به کمک آن ها می توان هارد ها را عیب یابی کرد و از سلامت و عملکرد درست آن ها مطمئن شد.

امروز در این مقاله اونیکس کالا میخواهیم ابزاری را به شما معرفی کنیم که با استفاده از ان از سلامت هارد خود اطمینان کسب کنید . تا پایان این مقاله اموزشی همراه ما باشید .

با وجود این برنامه ها، مشکلات اولیه هارد سریع تر تشخیص داده شده و می توان برای رفع آن هاکارهای مورد نیارز را انجام داد.

همانطور که میدانید نرم افزارهای بسیاری وجود دارد برای تست سلامت هارد دیسک ، اما ما در اونیکس کالا قصد داریم بهترین نرم افزار های موجود برای این کار را به شما معرفی کنیم .

وقتی برای هارد شما مضکل به وجود مب اید اولین کاری که باید انجام داد بک آپ گیری از هارد می باشد .

معرفی بهترین نرم افزار تست هارد دیسک

نرم افزار ریکاوری Seagate SeaTools

این  برنامه عیب یابی هارد تعمیر هارد به‌صورت رایگان در دسترس است و در دو شکل برای کاربران خانگی تعریف شده است:

  • SeaTools for DOS: از دیسکهای Seagate یا Maxtorپشتیبانی می‌کند و مستقل از سیستم‌عامل توسط CD مخصوص خودش یا USB اجرا می‌شود. اجرا در حالت داس اطمینان بیشتری می دهد.
  • SeaTools for Windows: این برنامه روی ویندوز نصب می‌شود. قابلیت استفاده از خدمات ابتدایی یا پیشرفتۀ برنامه برای دیسکهای داخلی یا خارجی وجود دارد همچنین برند و سازندۀ هارد دیسک در این برنامه مهم نیست.

محصولات پیشنهادی ما :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

برای افرادی که به دنبال این سه برنامه می‌گردند،SeaTools Desktop ، SeaTools Online یا نرم افزار Maxtor’s PowerMax، باید گفت دو ابزار فوق جایگزین اینها شده‌اند. کارخانه Seagate اکنون مالک  برند Maxtor می‌باشد. برنامه‌هایSeagate SeaTools از جمله برنامه‌های فوق‌العاده می‌باشد. این برنامه دیسکهای سخت معیوب را به صورت حرفه‌ای تست می‌کند و محیط آن آنقدر ساده طراحی شده است که توسط مبتدیان نیز قابل استفاده می‌باشد. سیستم‌عامل مورد نیاز این برنامه از  ویدوز xp تا ۱۰ می‌باشد.

تست-هارد-دیسک
تست-هارد-دیسک

نرم افزارریکاوری DiskCheckup

این برنامه عیب یابی هارد تعمیر هارد به‌صورت رایگان اکثر دیسکهای سخت را تست می‌کند. تست S.M.A.R.T آن شامل نرخ خواندن خطا، زمان چرخش دیسک، نرخ جستجوی خطا، نمایش درجه حرارت و همچنین قابلیت اجرای تست کوتاه و تست مفصل را دارا می‌باشد. جزئیات تست S.M.A.R.T قابل تنظیم است تا زمانی که مقادیر از مقدار آستانۀ تعریف شده توسط سازنده بیشتر شد، ایمیل ارسال کند یا پیغام دهد. دیسکهای سختی که دارای درگاه های  SCSI یا RAID سخت‌افزاری می‌باشند توسط DiskCheckup پشتیبانی و شناخته نمی‌شود. سیستم عامل مورد نیاز این برنامه شامل ۱۰/۸/۷/Vista/XP و Windows Server 2008/2003 می‌باشد.

نرم-افزار-تست-هارد-دیسک
نرم-افزار-تست-هارد-دیسک

نرم افزار تست سلامت هارد HDDScan

این برنامه عیب یابی هارد تعمیر هارد به‌صورت رایگان هرگونه دیسک سخت را بدون توجه به سازندۀ آن تست می‌کند. چندین ابزار در برنامۀ HDDScan که شامل تست S.M.A.R.T و تست سطح  جهت نشان دادن بدسکتورها می‌باشد. استفاده از این ابزار بسیار آسان می‌باشد. برنامه کاملأ پرتابل  و از تمامی مدلهای دیسک سخت پشتیبانی می‌کند و مرتب به‌روزرسانی می‌شود. سیستم عامل موردنیاز این برنامه شامل ۱۰, ۸, ۷, Vista، XPو Windows Server 2003 می‌باشد.

نرم افزار تست هارد GSmartControl

برنامه عیب یابی هارد تعمیر هارد GSmartControl تستهای متعددی را برای دیسک سخت اجرا می‌کند و سلامت کلی آن را ارزیابی می‌کند. مقادیر S.M.A.R.T همانند تعداد دفعات روشن شدن دیسک، نرخ خطای چند ناحیه‌ای، تعداد دفعات سعی مجدد برای کالیبراسیون و سایر موارد در این برنامه قابلیت ذخیره‌سازی و مرور مجدد را دارند. GSmartControl برای یافتن خطا قابلیت اجرای سه تست عمومی را دارد. این سه تست شامل:

  • تست کوتاه: این تست تقریبأ دو دقیقه طول می‌کشد و هارد دیسک های کاملأ تخریب شده را مشخص می نماید.
  • تست توسعه‌یافته: این تست تقریبأ ۷۰ دقیقه طول می‌کشد و تمام سطح دیسک و تمامی سکتور ها را پیمایش می‌کند و خطاهای آنرا لیست می‌کند.
  • تست انتقال: این تستِ ۵ دقیقه‌ای برای یافتن خطاهای رخ داده‌ شده طی حمل و نقل دیسک استفاده می‌شود.

این برنامه در ویندوز به‌صورت برنامۀ قابل حمل یا معمولی قابل اجرا می‌باشد و با نسخه‌های xp تا ویندوز ۱۰ کار می‌کند. سیستم‌عاملهای لینوکس و Mac نیز با این برنامه سازگارند و به دو شکل CD   بوت و USB در دسترس است.

کیس مناسب حسابداری

معرفی-بهترین-نرم-افزار-تست-سلامت-هارد-دیسک
معرفی-بهترین-نرم-افزار-تست-سلامت-هارد-دیسک

نرم افزارتست سلامت هارد SSD با HD Tune

این برنامه تحت ویندوز می‌باشد و با تمامی مدلهای هارد دیسک اعم از داخلی، خارجی ( اینترنال و اکسترنال )،هارد SSD یا کارت حافظه کار می‌کند. قابلیت اجرای تستهای مقایسه ای خواندن با HD Tune، بررسی وضعیت سلامت با Self-Monitoring Analysis و Reporting Technology (S.M.A.R.T) و اسکن خطا، توسط این برنامه امکان‌پذیر می‌باشد. سیستم عامل مورد نیاز این برنامه Windows 7, Vista, XP  و  ۲۰۰۰می‌باشد. همچنین گزارش شده است که نسخه های جدید HD Tune توسط ویندوز ۸ و  ۱۰قابل استفاده می‌باشد.

مطالب پیشنهادی ما :

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید کامپیوتر کامل

خرید کامپیوتر 3 میلیونی

خرید کامپیوتر بالا رده