وای فای 7 چیست ؟

وای فای 7 چیست و چه ویژگی های دارد ؟

امروز در این مقاله اونیکس کالا میخواهیم دربارهی وای فای 7 چیست و ویژگی های آن با هم صحبت کنیم .

وای‌فای ۷ درواقع فناوری مورد‌انتظار ما از نسل بعدی شبکه‌های بی‌سیم می باشد .

 نام این شبکه از‌نظر فنی IEEE 802.11be است که نشان می‌دهد اصلاحیه‌ای برای استاندارد اصلی وای‌فای 802.11 خواهد بود. این استاندارد با نام مستعار EHT نیز شناخته می‌شود و بر بهبود تدریجی بسیاری از قابلیت‌های اضافه‌شده به استانداردهای قبلی، از‌جمله وای‌فای ۶ تمرکز دارد.

هدف از وای فای 7 چیست ؟

هدف وای فای ۷ این است که با هماهنگی OFDMA افزایش بهره وری یک گام به‌ جلوتر پیش رود. به‌ زبان ساده، این تکنیک برای انتقال داده استفاده خواهد شد و به چند نقطه ی دسترسی بی سیم (AP) اجازه خواهد داد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و درکل عملکرد بهتری در شبکه های بی‌سیم بزرگتر ارائه دهد.

محصولات پیشنهادی :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

خرید لوازم جانبی موبایل

خرید کامپیوتر دست دوم

خرید لپ تاپ استوک

وای فای ۷ مثل 5G با هدف کاهش نرخ تأخیر در مواردی مثل پخش زنده‌ و اجرای بازی های رایانه ای توسعه داده شده است. تأخیر در اینجا صرفا به مدت زمانی اشاره می کند که سیگنال از مسیریاب یا نقطه ی دسترسی شما به دستگاه ارسال می شود و پاسخ آن به منبع برمی گردد. اگر تا به حال در تماس های ویدئویی با مکث‌های طولانی مواجه شده اید، مسلما با این نوع نرخ تأخیر آشنایی دارید. همان طور‌ که انتظار میرود، با دور‌شدن از منبع سیگنال، تأخیر شدید تر خواهد شد. با این حال، ازدحام شبکه نیز می تواند به افزایش نرخ تأخیر انتقال داده منجر شود.

نسل بعدی وای فای علاوه بر بهبود نقطه ی اتصال روترها، به دستگاه ها اجازه میدهد برای انتقال و دریافت داده‌ها به طور هم زمان از چند باند فرکانس و کانال استفاده کنند تا نرخ تأخیر کاهش یابد. این ویژگی عملیات چند پیوندی نامیده شده است و در مواقعی که راه اندزای شبکه شما به دلیل تداخل سیگنال های خارجی یا حتی ازدحام دستگاه های مجاور مختل می شود، به ایجاد پایداری بیشتر کمک خواهد کرد.

دلیل نیاز ما به وای فای ۷ چیست ؟

بسیاری از ما هنوز از دستگاه ها و روترهای محدود به وای فای ۶ استفاده میکنیم که در زمان حاضر، بیش از یک‌ دهه از عرضه ی آن گذشته است. اگر چه وای فای ۶ و وای فای 6E نسبتا جدید محسوب میشوند، هنوز به طور گسترده در دستگاه های مختلف استفاده نشده اند و فقط در برخی گوشی های پرچم دار پشتیبانی از این استاندارد ها را شاهد هستیم.

برترین مقالات :

خرید کامپیوتر صنعتی

خرید کامپیوتر استوک

کیس مناسب حسابداری

تست سرعت لپ تاپ

با‌ وجود‌ این‌، سؤال این است که چرا صنعت ارتباطات بیسیم همچنان به دنبال نسل بعدی این فناوری است؟ پاسخ ساده‌ این است که امروزه نوآوری های بسیار پیشرفته‌ در حوزه های مختلف را شاهد هستیم و بهبودهای اعمال‌شده در نسل بعدی وای‌فای، می‌تواند در سال‌های آینده به استفاده‌ی بهتر از این پیشرفت‌‌ها کمک کند.

اگرچه امروزه فناوری کنفرانس ویدئویی و اینترنت اشیاء (IoT) نسبتا جدید محسوب میشوند، به نظر میرسد محبوبیت این حوزه ها در سال های آینده افزایش خواهد یافت. این امر به ویژه در بخش سازمانی بیشتر صدق میکند؛ جایی که دستگاه های صنعتی مرتبط با اینترنت اشیاء مثل حسگرها و تجهیزات نظارتی می توانند به راحتی محدودیت های استانداردهای وای فای موجود را آزمایش کنند. با‌ این‌ حال، امروزه بسیاری از کاربران در محیط خانه نیز از محصولاتی مثل بلندگوهای هوشمند، لامپ های هوشمند، دوشاخه ها و هزاران دستگاه دیگر استفاده می کنند. علاوه بر این، بسیاری از دستگاه های خانگی امروزی مثل قهوه سازها میتوانند به اینترنت متصل شوند.

وای فای ۷ با ویژگی‌هایی مثل افزایش ظرفیت و تأخیر کمتر و بهبود قابلیت های مرتبط با مدیریت تداخل سیگنال می تواند بستری مناسب برای افزایش بهره وری از دستگاه‌های مختلف حوزه ی اینترنت اشیاء باشد. البته شاید کاربران عادی خانگی نفع زیادی از ارتقا به وای فای ۷ نبرند؛ اما این تکنولوژی برای کاربرانی بسیار کاربردی خواهد بود که از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و بازی های آنلاین بهره میبرند.

راهنمای خرید :

خرید کامپیوتر ۳ میلیونی

راهنمای خرید کامپیوتر کامل

خرید کامپیوتر اداری

سرعت بالای وای فای 7

بر بستر WiFi 6 سرعت تا 9.6 گیگابیت بر ثانیه می‌رسد. برای مقایسه، حداکثر سرعت WiFi 5 برابر 3.5 گیگابیت بر ثانیه است. پیشرفت نسل ششم در مقایسه با نسل پنجم به حدی است که تصور می‌کردیم در توسعه بعدی، ترمز فناوری وای فای کشیده شده و سرعت بر بستر WiFi 7 چندان از WiFi 6 بیشتر نخواهد بود. اما بر اساس اخبار جدید، حین استفاده از نسل هفتم تکنولوژی وای فای، سرعت انتقال داده تا 30 گیگابیت بر ثانیه قابل افزایش است!

این سرعت بالا، با افزایش میزان پوشش دهی همراه خواهد بود. پشتیبانی همزمان از تعداد بیشتری دستگاه توسط یک وسیله، پیش‌بینی دیگر ما درباره وای فای 7 است. در حال حاضر، روترهای وایرلس پشتیبانی‌کننده از وای فای 6 تا سقف 128 دستگاه را به صورت همزمان پوشش می‌دهند! البته WiFi 7 اکنون در دست توسعه قرار داشته و هنوز به یک استاندارد تبدیل نشده است، به همین دلیل سازمان Wi-Fi Alliance کمتر درباره آن صحبت کرده و اطلاعات در اختیارمان قرار می‌دهد.

استانداردهای وای فای مورد استفاده کنونی، 802.11ac ،802.11n و 802.11ax است. نزد کاربران آن‌ها با نام‌های وای فای 4، وای فای 5 و وای فای 6 شناخته می‌شوند. هنوز نام استاندارد مربوط به وای فای 7 مشخص نشده است، اما به احتمال زیاد این استاندارد 802.11be خواهد بود.

مقالات پیشنهادی :

مینی کیس های لنوو

مینی کیس های دل

خرید کامپیوتر بالا رده

خرید کامپیوتر اسمبل شده

در این مقاله اونیکس کالا سعی کرد شما همراهان عزیز را با فناوری جدید ، وای فای 7 آشنا کند .
امیدواریم که این مقاله مورد توجهتون قرار گرفته باشد .