ویندوز-برای-کارهای-گرافیکی
ویندوز مناسب برای کارهای گرافیکی

ویندوز کارهای گرافیکی

ویندوز یکی از محبوب‌ترین سیستم عامل‌های موجود در جهان است که همه ما تجربه کار با این سیستم عامل را داشته‌ایم و کماکان منتظر ارئه نسخه‌های جدید آن هستیم.

اگر شما به صورت حرفه‌ای با نرم افزارهای صدا و یا تصویر کار می‌کنید پس همیشه به دنبال بهترین ویندوز بوده‌اید که بتوانید به راحتی کارهای گرافیکی خود را انجام دهید تا در نتیجه بتوانید نهایت بازدهی را هم داشته باشید . سه سال پیش که آخرین نسخه از سیستم عامل ویندوز ابرکمپانی مایکروسافت یعنی ویندوز ۸ عرضه شد و همه انتظار داشتند که ویندوز ۸ از ویندوز ۷ بهتر کار کند و مزایای بیشتری داشته باشد اما برخلاف تصور همه، ویندوز ۸ هم تراز با ویندوز ۷ بود اما همانند آن، به راحتی قابل استفاده نبود.

تست‌ها و آزمایش‌های زیادی بر روی این ویندوز انجام شده است و در مقایسه با دو ویندوز ۸.۱ و ۷ نتیجه‌های شگفت انگیزی هم مشاهده شده است. مثلا تست مدت زمان خارج شدن از حالت Sleep یا همان حالت خواب:
ویندوز ۷ مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا از حالت خواب خارج شود یعنی تقریبا ۱۷ ثانیه، بعد از آن ویندوز ۸.۱ بهتر از آن عمل کرد و در ۱۲ ثانیه از آن حالت خارج شد اما در آخر با تست کردن ویندوز ۱۰ نتیجه خیلی بهتر بود و تنها مدت زمان خارج شدن آن از حالت خواب ۱۰ ثانیه بود.

سرعت این سه ویندوز هم در مقایسه با یکدیگر قرار گرفت و متوجه شدیم که ویندوز ۱۰ تقریبا با سرعت دو برابر بیشتر از دو ویندوز قبل کار می‌کند. در عملکردهایی هم این سه ویندوز هم تراز هم بودند و تفاوتی با هم نداشتند مثل عملکرد ذخیره سازی آنها و یا عملکرد برنامه‌ها در هرکدام از آنها.

یکی دیگر از ویژگی‌های فوق العاده ویندوز ۱۰ که بسیار کاربردی هم می‌باشد تایپ کردن به وسیله صدا است، برای فعال کردن این آپشن به راحتی از طریق تنظیمات می‌توان عمل کرد.

فهرستی از مطالب پیشنهادی اونیکس کالا :

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید مانیتور استوک

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

معایب مینی کیس استوک

بهترین ویندوز برای کارهای گرافیکی

معروف‌ترین ادیشن‌های ویندوز Enterprise ،Pro ،Home و… هستند، اما ادیشنی که ما به دنبال آن هستیم و بهترین ویندوز برای کارهای گرافیکی می‌باشد LTSC می‌باشد که مختص ویندوز ۱۰ است و در واقع زیر مجموعه‌ای از Enterprise می‌باشد. ادیشن LTSC (مخفف Long Term Servicing Channel) سبک‌ترین، امن‌ترین و حرفه‌ای‌ترین ادیشن ویندوز تا به امروز است.

شرکت مایکروسافت در اکثر ادیشن‌ها علاوه بر نصب برنامه‌های اضافی و جاگیر مشکل بزرگ دیگری نیز دارد که آن هم ارتباط مکرر سیستم عامل با اینترنت، برای آپدیت‌های بی‌دلیل و همچنین دریافت داده‌های تحلیلی کاربران است. این آپدیت‌های مکرر مایکروسافت علاوه بر ایجاد مزاحمت برای کاربران، نرم افزارهای زیادی را برای تست به شما پیشنهاد می‌کند و گاهی اوقات آنها را بدون اجازه نیز بر روی سیستم نصب می‌کند اما در ادیشن LTSC داستان کاملا متفاوت است، در این ادیشن هر کدام از آپدیت‌های اصلی تقریبا هر ۳ سال ارائه داده می‌شوند و این یعنی هر آپدیتی که صورت می‌گیرد ۳ سال مورد بررسی قرار گرفته و فقط آپدیت‌های مطمئن و مورد نیاز در نسخه بعدی آن اعمال می‌شوند. همچنین تمامی آپدیت‌های غیر ضروری و فرعی با اتصال شما به اینترنت دقیقا مثل نسخه‌ها دریافت می‌شوند ولی این آپدیت‌های فرعی و غیر ضروری غیر فعال هستند. این ادیشن‌ها به صورت اختصاصی برای مراکزی طراحی شده‌اند که کامپیوتر، هسته اصلی فعالیت آنها است. مراکزی مثل وزارت دفاع، ارتش، دستگاه های ATM (خود پرداز)، سیستم‌های بلیط دهی فرودگاه‌ها، دستگاه‌های تجهیزات پزشکی مثل MRI، طراحان گرافیک و معماری و شبیه این‌ها.

ویندوز-مناسب-برای-کارهای-گرافیکی
ویندوز-مناسب-برای-کارهای-گرافیکی

نقاط قوت
– حجم بسیار پایین (به دلیل حذف بخش‌های غیر ضروری)
– سرعت و بازدهی بالاتر نسبت به دیگر ادیشن‌ها
– امنیت بسیار بالاتر
– دارای تمامی قابلیت‌های اصلی ویندوز Enterprise (بیشترین امکانات در بین ادیشن‌ها)

نقاط ضعف
– عدم پشتیبانی از Windows Store (برای کسانی که نیاز به آن ضروری است)
– عدم پشتیبانی از درایوهای سخت افزاری Surface
– عدم پشتیبانی از Cortana (که از نظر امنیتی نقطه قوت مهمی است)
– عدم پشتیبانی از Windows Analytics Upgrade
– عدم وجود نرم افزارهای زیر
Microsoft 3D Builder / Microsoft Bing Weather / Microsoft Messaging / Microsoft 3D Viewer / Microsoft Sticky Notes / Microsoft Mixed Reality Portal /Microsoft MS Paint / Microsoft People / Microsoft Skype App / Microsoft Wallet / Microsoft Windows Photos / Microsoft windows Map / Microsoft Zune Music و…