پاک-کردن-حاظه-پرینتر-اونیکس-کالا
پاک کردن حافظه پرینتر

پاک کردن حاظه پرینتر

چگونه حافظه پرینتر خود را پاک کنیم ؟

در این مقاله میپردازیم به پاک کردن حافظه پرینتر ، برای پاک کردن این حافظه چاپگر چند روش وجود دارد که قبل از هر چیزی بد نیست ک بدانیم حافظه چاپگر چیست ؟

 حافظه پرینتر که به آن (RAM) گفته می شود، یک حافظه موقت قرار گرفته در چاپگر است. این حافظه با حافظه های موجود در لپ تاپ و کامپیوتر متفاوت است. در تمامی پرینترها از حافظه رم استفاده شده که یک حافظه موقت محسوب می شود. البته برخی از آنها نیز قابلیت ارتقا دارند و به واسطه آن می توان سرعت چاپ را به طور قابل توجهی افزایش داد.

محصولات پیشنهادی اونیکس کالا

این حافظه برای ذخیره و پردازش امور مربوط به دستورات پرینت که از طریق کامپیوتر و لپ تاپ به چاپگر ارسال می شوند، مورد استفاده قرار می گیرد. گاهی که این حافظه پر می شود، دیگر نمی توانید فایل های بعدی را برای چاپ آماده کنید. در چنین شرایطی، پرینتی انجام نمی شود و معمولاً ارورهایی مبنی بر مجاز نبودن ارسال دستور پرینت نمایش داده می شود. به طور کلی اگر حافظه موقت پرینتر که به آن قرقره چاپ یا Spool گفته می‌شود، پر شود، پرینت انجام نشده و برای چاپ اسناد باید نسبت به حذف کردن و پاک کردن حافظه اقدام کنید.

پاک-کردن-حاظه-پرینتر
پاک-کردن-حاظه-پرینتر

پاک کردن حاظه پرینتر

ریست گردن پرینتر

ریست کردن در اغلب دستگاه های دارای حافظه موقت روش مطمئنی برای حذف داده ها است. در پرینتر نیز یکی از راه های پاک کردن حافظه، انجام ریست یا راه اندازی مجدد پرینتر است. البته این کار در صورتی انجام می شود که پاک کردن حافظه از طریق ویندوز موفقیت آمیز نباشد. برای پاک کردن حافظه پرینتر از این طریق، ابتدا دستگاه را خاموش کرده و پریز آن را از برق جدا کنید.

چند لحظه صبر کرده تا پرینتر کاملاً تخلیه شود. سپس دستگاه را مجدداً به برق متصل کرده و روشن کنید. در اینجا باید صبر کنید تا دستگاه مراحل راه اندازی خود را آغاز کرده سپس اقدام به ارسال دستور چاپ به پرینتر کنید.

لغو دستورات چاپ

اولین راهکار برای حذف حافظه، لغو تمامی پرینت های در صف چاپ است. جهت انجام این کار به کنترل پنل کامپیوتر رفته و گزینه Devices and printers  را انتخاب کنید. در مرحله بعد باید پرینتر خود را در میان دستگاه های متصل به کامپیوتر انتخاب کرده و راست کلیک کنید. از بین گزینه ها، گزینه See What’s Printing باز کرده و در منوی جدید Cancel all document را انتخاب کرده و سپس گزینه YES را بزنید.

پس از انجام این مراحل، تمامی فایل های در صف چاپ، لغو می شوند و در نتیجه حافظه پرینتر خالی می گردد. در پرینترهای تحت شبکه باید این مراحل را در تمامی کامپیوترهای متصل به چاپگر انجام دهید.

کیس مناسب حسابداری

پاک کردن اطلاعات ذخیره شده چاپی در تنظیمات حافظه پرینتر

بعضی از پرینترها اطلاعات تنظیمات پرینتر را در حافظه بلند مدت ذخیره می‌کنند، حتی اگر دستگاه را از برق هم بکشید، اطلاعات در حافظه باقی می‌ماند. این اطلاعات شامل تنظیمات شبکه و تنظیمات کاغذ است. پاک کردن این اطلاعات که به آن تنظیم مجدد سرد (Cold Reset) گفته می‌شود، پرینتر را به تنظیمات کارخانه برمی‌گرداند.

این کار مشکلات حاد پرینتر را حل می‌کند، اما برای رفع مشکل “دستورات گیر کرده در حافظه” ضروری نیست. فرآیند پاک کردن حافظه دائم، بر اساس نوع برند و مدل پرینترها تغییر می‌کند. به عنوان مثال در بسیاری از پرینترهای لیزری اچ‌پی نیاز است کلید GO را هنگامREBOOT شدن دستگاه نگه دارید.