پرینتر-های-چند-کاره
پرینتر های چند کاره

پرینتر های چند کاره

معرفی چند مدل از پرینتر های چند کاره

برای خرید بک پرینتر های چند کاره مناسب باید المان های خاصی را در نظر بگبریم تا بتوانیم از میان این برندهای متفاوت بهترین پرینتر را انتخاب کنیم .

برای داشتن یک پرینتر مناسب باید به این نکات توجه داشت :

  • کارایی و سرعت چاپ
  • کیفیت چاپ
  • ظرفیت ماهانه چاپ

در ادامه این مقاله میپردازیم به معرفی و برسی چند مدل از پرینترها ی چند کاره

سرعت چاپ پرینتر

خصوصیت دیگری که یک پرینتر خوب باید داشته باشد، سرعت چاپ آن است. هرچه تعداد برگه‌ای که پرینتر در هر دقیقه چاپ می‌کند، بیشتر باشد، آن پرینتر به لیست پرینترهای خوب، افزوده خواهد شد.

کیفیت چاپ پرینتر

یک پرینتر خوب، باید کیفیت چاپ بالایی داشته باشد. با توجه به هزینه‌های بالای چاپ، از قیمت خود پرینتر گرفته تا جوهر و کاغذ، اگر نتیجه چاپ از کیفیت خوبی برخوردار نباشد، پس پرینتر نتوانسته انتظار شما را برآورده سازد. کیفیت چاپ هر پرینتر با مقیاس dpi، سنجیده می‌شود.

هرچه عدد dpi پرینتر بزرگ‌تر باشد، کیفیت چاپ بالاتری خواهد داشت. همچنین تعمیر پرینتر نباید دردسر و هزینه زیادی برای کاربر داشته باشد. پرینتر های چند کاره

کیس آماده دکستاپ

حافظه داخلی پرینتر

گاهی ممکن است همزمان چندین دستور از کامپیوترهای مختلف برای یک پرینتر ارسال شود که این دستگاه باید قابلیت نگهداری دستورات چاپی را داشته باشد.

در این شرایط حافظه داخلی کامپیوتر وارد عمل شده و کارهای چاپی را ذخیره و پردازش می‌کند. بعد از اینکه کارهای چاپی که داخل حافظه ذخیره شده‌اند، چاپ شدند، حافظه پرینتر خالی خواهد شد و تمام داده‌های چاپی هم پاک می‌شوند.

ظرفیت چاپ ماهانه پرینتر

ظرفیت چاپ ماهانه، به حداکثر میزان برگه‌ای که هر پرینتر قادر است در یک ماه چاپ کند اطلاق می‌شود. این ظرفیت چاپ از سوی شرکت تولیدکننده تعیین می‌شود و برای اینکه فشار زیادی به پرینتر وارد نشود و بتوانید مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید، بهتر است به این ظرفیت ماهانه توجه کنید. البته که هرچقدر طرفیت چاپ ماهانه پرینتر شما بیشتر باشد، دستگاه شما، دستگاه ایدئال‌تری خواهد بود. پرینتر های چند کاره

پرینتر-چندکاره-جوهر-افشان-اچ-پی-مدل-۴۵۲۰
پرینتر-چندکاره-جوهر-افشان-اچ-پی-مدل-۴۵۲۰

پرینتر چندکاره جوهر افشان اچ پی مدل ۴۵۲۰

اگر به دنبال یک پرینتر باکیفیت برای چاپ عکس‌های خود هستید، پرینتر اچ پی مدل ۴۵۲۰ یک انتخاب مناسب است. این پرینتر سه کاره، امکان پرینت، اسکن و کپی را برای شما فراهم می‌کند.

کیفیت چاپ عکس‌های رنگی پرینتر اچ پی در حدود ۴۸۰۰ x 1200 dpi است. با وجود پورت اترنت، می‌توانید دستگاه را به شبکه متصل کنید و با موبایل خود، فرمان چاپ ارسال کنید، زیرا قابلیت وایرلس در آن وجود دارد.

سرعت چاپ رنگی پرینتر اچ پی ۱۶ برگ در هر دقیقه و چاپ سیاه و سفید هم ۲۰ برگ در دقیقه است.

پرینتر-لیزری-اچ-پی-مدل-Pro-MFP-M26nw
پرینتر-لیزری-اچ-پی-مدل-Pro-MFP-M26nw

 پرینتر لیزری اچ پی مدل Pro MFP M26nw

پرینتر لیزری اچ پی با رزولوشن چاپ ۶۰۰ x 600 dpi، قابلیت پرینت، اسکن و کپی داشته و در هر دقیقه قادر هستید ۱۸ برگ را چاپ کنید.

ظرفیت چاپ ماهانه پرینتر اچ پی هم ۱۰۰۰ برگ در دقیقه و زمان خروج اولین صفحه مشکی هم ۹ ثانیه است. حداکثر سایز کاغذ قابل چاپ با پرینتر لیزری اچ پی، کاغذ A4 است.

با استفاده از کابل USB هم قادر هستید پرینتر را به کامپیوتر متصل کنید و از دیگر قابلیت‌های آن هم اتصال وایرلس است.

پرینتر-سه-کاره-اچ-پی-مدل-Pro-MFP-M125nw
پرینتر-سه-کاره-اچ-پی-مدل-Pro-MFP-M125nw

پرینتر سه کاره اچ پی مدل Pro MFP M125nw

پرینتر سه کاره اچ پی، قابلیت پرینت، اسکن و کپی دارد و رزولوشن چاپ آن هم در حدود ۶۰۰ x 600 dpi است. ظرفیت چاپ ماهانه این پرینتر ۲۰۰۰ برگ است و در هر دقیقه ۲۰ برگ را چاپ می‌کند. با قابلیت ایرپرینت و ای پرینت، قادر هستید با موبایل خود، دستورات چاپ را ارسال کنید.

حداکثر سایز قابل استفاده با این پرینتر هم، کاغذ A4 است و با این پرینتر قادر به چاپ روی کاغذ معمولی، پاکت نامه، مقوا، کارت پستال و کاغذ شفاف هستید.

پرینتر لیزری اچ پی مدل Pro MFP M130nw
پرینتر های چند کاره لیزری اچ پی مدل Pro MFP M130nw

پرینتر لیزری اچ پی مدل Pro MFP M130nw

پرینتر لیزری اچ پی، قابلیت پرینت، اسکن و کپی را یکجا دارد. این دستگاه امکان شبکه شدن را داشته و از تکنولوژی‌های ایرپرینت و ای پرینت هم بهره برده است. ظرفیت چاپ ماهانه آن ۱۵۰۰ برگ است و در هر دقیقه ۲۲ برگ را پرینت می‌کند.

حداکثر سایز قابل استفاده با این پرینتر هم، کاغذ A4 است. رزولوشن چاپ پرینتر اپسون، ۱۲۰۰ x 600 dpi است.

پرینتر-سه-کاره-جوهرافشان-کانن-مدل-PIXMA-TS6320
پرینتر های چند کاره-سه-کاره-جوهرافشان-کانن-مدل-PIXMA-TS6320

پرینتر سه کاره جوهرافشان کانن مدل PIXMA TS6320

پرینتر جوهرافشان کانن مدل PIXMA TS6320، دستگاهی سه کاره و مناسب برای استفاده در منزل است. با این پرینتر قادر هستید اسناد و تصاویر خود را چاپ کرده، آنها را اسکن و یا حتی کپی کنید. سرعت بالای چاپ این پرینتر، آن را یک محصول کاربردی برای استفاده در منزل و ادارت کوچک کار کرده است. با این پرینتر، قادر هستیددر هر دقیقه، ۱۵ صفحه سیاه و سفید و ۱۰ صفحه رنگی چاپ کنید.

فهرستی از مطالب پیشنهادی اونیکس کالا :

راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

راهنمای خرید مانیتور استوک

راهنمای خرید کامپیوتر استوک

معایب مینی کیس استوک

راهنمای خرید کامپیوتر بالا رده

حداکثر سایز کاغذی که می‌توان برای این پرینتر استفاده کرد، کاغذ A4 است.

با وجود اینکه پرینتر کانن، دارای قابلیت بلوتوث و وایرلس است، اما متاسفانه امکان قرار دادن در شبکه را ندارد.

پرینتر-جوهری-چندکاره-اچ-پی-مدل-۲۱۳۰
پرینتر های چند کاره-جوهری-چندکاره-اچ-پی-مدل-۲۱۳۰

پرینتر جوهری چندکاره اچ پی مدل ۲۱۳۰

پرینتر اچ پی، مناسب برای چاپ عکس است و با وجود چندکاره بودن، می‌توانید از اسناد خود کی و یا اسکن بگیرید. با وجود چندکاره بودن، این پرینتر ابعاد کوچکی دارد و روی میز کار شما جای گرفته و فضای زیادی اشغال نمی‌کند.

ظرفیت چاپ ماهانه این پرینتر در حدود ۱۰۰۰ برگه است  و در هر دقیقه قادر به چاپ ۸ برگه سیاه و سفید و ۶ برگه رنگی هستید. همچنین رزولوشن چاپ رنگی با این پرینتر هم ۱۲۰۰ x 4800 dpi است.

پرینتر-چندکاره-کانن-مدل-Pixma-TS8050
پرینتر-چندکاره-کانن-مدل-Pixma-TS8050

پرینتر چندکاره کانن مدل Pixma TS8050

اگر به دنبال یک پرینتر برای چاپ عکس‌هایی با وضوح زیاد هستید، پرینتر کانن یک پیشنهاد ایدئال است. این پرینتر قدرت بالایی در تشخیص رنگ و سایه دارد و تصاویر را با وضوح ۹۶۰۰ x 2400 dpi چاپ می‌کند.

حداکثر سایز قابل استفاده با این پرینتر هم، کاغذ A4 است و در هر دقیقه هم ۱۵ برگ سیاه و سفید و ۱۰ صفحه رنگی چاپ می‌کند.

ظرفیت کارتریج جوهری مشکی آن ۳۰۰ و کارتریج رنگی آن حدود ۳۴۵ برگ است.