پر-شدن-خود-به-خودی-درایو-C
مشکل پر شدن درایو C

رفع مشکل پر شدن درایو C

در این مقاله آموزشی اونیکس کالا میخواهیم بپردازیم به پر شدن خود به خودی داریو C . حتما این مشکل را هم شما دارید که درایوC شما حجمش از مابقی درایو ها پرتر باشد وی یکی از بیشترین مشکلاتی که رخ میدهد کندی سرعت ویندوز است .

برای رفع این مشکل تا پایان این مقاله همراه ما باشید .

البته در مقالات قبل نیز به چگونگی افزایش حجم درایو c نیز پرداختیم .

مقالات پیشنهادی :

مینی کیس های لنوو

مینی کیس های دل

خرید کامپیوتر بالا رده

خرید کامپیوتر اسمبل شده

چرا درایوc  پر می شود ؟

قبل از هر چیزی می پردازیم به پاسخ این سوال ، چرا درایوc  پر می شود ؟

پر شد ن درایو c می تواند دلایل مختلفی داشته باشد مثل ، حمله بدافزارها، خرابی هارد دیسک، خراب بودن فایل ها و غیره داشته باشد .

اما بعضی وقتها مشود که میحواهیم برنامه ای نصب کنیم و حتما باید روی درایو C نصب شود و درایو c ما حجمش انقدری نیست که پاسخ نیاز ما را بدهد . در اینجا تنها راه چاره افزایش حجم درایو C است .

یکی از مشکلاتی که برخی از کاربران دارند این است که درایو C خودبه خود پر میشود!! برای این موضع باید چه کاری را نجام دهیم ؟

راهنمای خرید :

خرید کامپیوتر ۳ میلیونی

راهنمای خرید کامپیوتر کامل

خرید کامپیوتر اداری

پر شدن خود به خودی درایو C :

 • خراب بودن فایل و یا هارد دیسک
 • ویروسی شدن سیستم
 • بازیابی ویندوز
 • فایل های مخفی
 • فایل های موقتی

یکی از مشکلات پر شدن خودبه خود درایو C:

 تا حالا درباره system restor point شنیدید یک قابلیت ویندوز برای بک آپ گیری از تنظیمات حیاتی ویندوز تا اگه زمانی کامپیوتر شما دچار مشکل شد بتونید سیستم رو در حالت بهترین وضعیتش بالا بیارید و مورد استفاده قرار بدید این گزینه فقط از تنظیمات بک آپ میگیره و کاری به بک آپ فایل ها نداره خوب این یک توضیح کوچیک درباره ریستور پونیت بود شاید بگید این چه ربطی به پر شدن خودکار درایو C داره ولی شاید دلیل اصلی مشکل شما ذخیره زیاد ریستور پوینت توسط این مکانیزم باشه.

برترین مقالات :

خرید کامپیوتر صنعتی

خرید کامپیوتر استوک

کیس مناسب حسابداری

تست سرعت لپ تاپ

برای رفع این مشکل :

 • بروی My computer خودتون برید و بر روی Properties کلیک کنید.
 • سپس بر روی گزینه Advanced Systrm Setting کلیک کنید.
 • بعد از باز شدن پنجره جدید بر روی گزینه System Protection کلیک کنید سپس درایو مورد نظر را انتخاب کنید و بر روی Configure کلیک کنید.
 •  در این پنجره جدید چند بخش می بینید بخش اول رو با دوتا علامت پر کردم برای اولین بار که این پنجره رو باز کنید گزینه اول تیک خورده که باعث میشه سیستم ریستور پوینت ایجاد کند گزینه سوم کلا این مکانیزم رو خاموش می کند.در بخش دوم شما یا Disk Space Usage  شما یک نوار متحرک می بینید که ۵۰ درصد یا ۳۵ گیگ تنظیم شده به صورت پیش فرض این بدین معنی می باشد که سیستم شما به اندازه همین مقدار ریستور پوینت ذخیره می کند من پیشنهاد میکنم به جای خاموش کردن این قابلیت شما میزان حجم تایین شده پیش فرض رو پایین بیارید چون گاهی اوقات ریستور پوینت به داد شما میرسه. در آخر روی گزینه Delete کلیک کنید تا فایل های قدیمی پاک بشن و حجم مصرفی درایو شما آزاد بشه.
مشکل پر شدن درایو C
مشکل پر شدن درایو C
 • بعد از کلیک رو OK اگه این پیغام اومد بر روی YES کلیک کنید.
 • در آخر این نکته رو اضافه کنم اگه به آدرس زیر برید

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

می تونید فایل های آپدیدت قدیمی کامپیوتر خودتون رو هم حذف کنید تا فضای بیشتری در دسترس قرار بگیره.

روش های پاکسازی فضای هارد دیسک

پاک کردن فایل های درون سطل آشغال

سطل اشغال یک فضای ذخیره سازی موقت است که تمامی فایل ها و پوشه های حذف شده را نگهداری می کند. زمانی که شما فایلی را پاک می کنید، برای همیشه پاک نمیشود بلکه این فایل به درون سطل اشغال می رود. پس شما با پاک کردن فایل های درون سطل اشغال می توانید فضای کمی برای درایوc ایجاد کنید

محصولات پیشنهادی :

خرید کامپیوتر لنوو

خرید مینی کیس استوک

خرید لوازم جانبی موبایل

خرید کامپیوتر دست دوم

خرید لپ تاپ استوک

حذف کردن برنامه های غیر ضروری

با حذف کردن این برنامه ها می توان فضای کافی را برای هارد ازاد کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا وارد کنترل Contorl panel سیستم خود شوید، سپس Programs را انتخاب کنید و بر روی گزینه Programs and Features کلیک کنید. حال برنامه ای که از ان استفاده نمی کنید را در این قسمت حذف کنید تا فضای هارد شما ازاد شود

امیدواریم که این مقاله مورئ توجهتون قرار گرفته باشد .

ما در این مقالهسعی کردیم مشکل پر شدن خودبه خودی درایو C را با هم برسی کنیم و همچنین در اخر به روش های پاک سازی فضای هارد دیسک اشاره ای کردیم .

موفق باشید .