پورت USB 2 چيست ؟
پورت USB 2 چیست ؟

پورت usb2 چیست ؟

USB 2.0  چیست ؟


 USB 2.0 ( برگرفته شده از  Universal Serial Bus ) ، یک رابط سریال خارجی است که از آن در کامپیوترها و سایر دستگاه های دیجتیال برای انتقال داده از طریق یک کابل USB استفاده می گردد . عدد ۲ که به دنبال واژه USB قرار گرفته شده است ، نشاندهنده استاندارد و یا شماره نسخه اینترفیس آن است . شرکت های  اینتل ، مایکروسافت ، فیلیپس ، NEC ، lucent و Hewlett-Packard  با همکاری یکدیگر استاندارد فوق را با هدف افزایش نرخ انتقال اطلاعات پیاده سازی کردند .  مشخصات  USB 2.0 در سال ۲۰۰۰ ارائه و در سال ۲۰۰۱ توسط USB-IF استاندارد گردید…

ویژگی‌های USB v2.0:

نسخه دوم یو‌اس‌بی توانایی انتقال داده با سرعت حداکثر ۴۸۰ مگابیت در ثانیه را داراست که در مقایسه با نسخه اول آن، بسیار سریع‌تر عمل می‌کند. در این نسخه‌ یو‌اس‌بی، تعداد چهار خط اتصال دهنده وجود دارند. دو عدد از این خطوط، برای جابجایی داده، یکی از آن‌ها به عنوان تغذیه کننده برق و دیگری به عنوان اتصال‌دهنده به زمین مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نسخه از یو‌اس‌بی می‌تواند در آن واحد تنها به ارسال و یا دریافت داده بپردازد؛ این بدان معنی است که USB v2.0 نمی‌تواند همزمان داده را ارسال و دریافت کند. جریان برقی که از این نسخه از یو‌اس‌بی عبور می‌کند برابر با ۱۰۰ میلی‌آمپر است که مقدار زیادی نیست.

پورت usb2 چیست ؟

کامپیوترهای امروزی عموما” دارای پورت USB 2.0 می باشند . استاندارد USB 2.0 از سه سرعت زیر جهت انتقال داده حمایت می نماید  ..

USB 2.0  چیست ؟
USB 2.0 چیست ؟

سرعت پائین   :  5 / 1 مگابیت در ثانیه ( عموما” جهت صفحه کلید و موس استفاده می گردد )

سرعت کامل  :  12 مگابیت در ثانیه ( نرخ انتقال اطلاعات برای USB 1.1 )

سرعت بالا     : 480 مگابیت در ثانیه ( نرخ انتقال اطلاعات بر اساس استاندارد USB 2.0 ) .

با توجه به این که USB 2.0 از سه نرخ انتقال داده فوق حمایت می نماید ، دستگاهی که بر روی آن عنوان ” سازگار با USB 2.0 ” درج شده باشد این موضوع را به اثبات نمی رساند که دستگاه فوق می تواند داده را با سرعت ۴۸۰ مگابیت در ثانیه ارسال نماید و  این احتمال وجود خواهد داشت که داده با سرعت پائین تری ارسال گردد ( سوئیچ به یک سطح پائین تر ) . به عنوان نمونه ، ممکن است داده  با سرعت ۱۲ مگابیت در ثانیه و یا حتی ۵ / ۱ مگابیت در ثانیه ارسال گردد ..
در زمان خرید دستگاه های سرعت بالا USB 2.0 ،  لازم است که به این موضوع دقت شود .

پورت usb2 چیست ؟

تفاوت‌ نسخه‌های دوم و سوم یو‌اس‌بی:

سرعت:

نسخه سوم یو‌اس‌بی می‌تواند با سرعت ۴٫۵ گیگابیت در ثانیه اقدام به ارسال و دریافت داده کند. این مقدار، حدودا ده برابر بیشتر از سرعتی است که نسخه دوم یو‌اس‌بی می‌توانست این کار را انجام دهد.

تعداد خطوط اتصال دهنده:

نسخه سوم یو‌اس‌بی مجهز به ۸ خط اتصال دهنده است و می‌تواند به طور همزمان به ارسال و دریافت داده بپردازد. این در حالی است که نسخه دوم این فناوری از چهار خط اتصال دهنده تشکیل شده است.

منبع تغذیه برق:

نسخه سوم یو‌اس‌بی می‌تواند جریان ۹۰۰ میلی‌آمپر را از خود عبور دهد؛ این مقدار در نسخه دوم برابر با ۱۰۰ میلی‌آمپر است.

پهنای باند:

نسخه سوم یو‌اس‌بی می‌تواند به طور همزمان و با حداکثر سرعت به ارسال و دریافت داده بپردازد. اما نسخه دوم آن در یک لحظه، فقط می‌تواند به ارسال یا دریافت داده اقدام کند.

تفاوت‌های ظاهری:

برای تشخیص USB v3.0 و USB v2.0، تنها کافیست به رنگ درگاه مورد استفاده در آن‌ها نگاه کنید، نسخه سوم یو‌اس‌بی به رنگ آبی و نسخه دوم آن به رنگ مشکی ساخته شده‌اند.

پورت UDB چیست ؟

فروشگاه اونیکس کالا ارایه دهنده ی ، انواع کامپیوتر (کامپیوتر استوک) ، انواع لپ تاپ از جمله لپ تاپ های اپل ، ایسوس ، لنوو ، اچ پی ، ایسر دل ، سونی و …. (لپ تاپ دست دوم)  قطعات لپ تاپ و لوازم جانبی لپ تاپ ، مانیتور ، مینی کیس و لوازم جانبی قطعات کامپیوتر رم ، انواع پردازنده ، انواع گرافیک ، مادربورد ، هارد اکسترنال ، هارد اینترنال ، حافظه  ssd اکسترنال ، حافظه  ssd اینترنال و لوازم جانبی مثل موس ،کیبورد ، پدموس ، کابل ، تبدیل ، میکروفون ، وب کم ، اسپیکر ، هدفون و هدست ، فلش مموری ، رم ریدر ، کارت حافظه ، لوح فشرده ، کیف هارد ، هاب USB ، گیرنده و فرستنده بلوتوث و …. و لوازم کامپیوتر مثل پایه مانیتور ، تاچ پد ، اچ پد اپل ، تاچ پد لاجیتک ، داپلیکیتور ، داپلیکیتور ، داپلیکیتور ، هاب USB ، لوازم کارت گرافیک ، تستر سخت افزار ، لوازم نور پردازی کامپیوتر ، جوهر خنک کننده و …تبلت و لوازم جانبی تبلت و کامپیوتر های اماده ازجمله کامپیوتر آماده اپل ، کامپیوتر آماده ایسر ، کامپیوتر آماده ایسوس ، کامپیوتر آماده دل ، کامپیوتر آماده لنوو ، کامپیوتر های اماده استوک و …. تاچ پد اپل ، داپلیکیتور ، لوازم جانبی هدقون و هدست ، لوازم کارت گرافیک  ، نرم افزار ها در شیراز می باشد ….