چگونه-افزونه-های-گوگل-کرو-را-غیر-فعال-کنیم؟
چگونه افزونه های گوگل کرو را غیر فعال کنیم؟

حذف افزونه گوگل کروم

افزونه چیست ؟

افزونه‌‌ها برنامه‎های غیر ضروری هستند که عملکرد اضافی در گوگل کروم را برای ما ایجاد می‌کنند.

با اینکه دانلود آنها رایگان و نصب آنها آسان هستند شما نیاز خواهید داشت تغییر وضعیت روشن و خاموش این افزونه را از زمانی به زمان دیگر تعیین کنید تا یا امنیت را بالا ببرید یا یک مشکل کروم را حل کنید.

ابتدا لیست افزونه های نصب شده در مرورگر را مشاهده کنید. چرا که گاهی از این اکستنشن ها ویروسی هستند و حتی بعد از حذف یا غیرفعال کردن مشکلاتی در مرورگر و حتی سیستم شما ایجاد می کنند

برای دسترسی به بخش لیست افزونه های نصب شده در مرورگر کروم، ابتدا برنامه Google Chrome را اجرا کرده و بر روی منو (سه نقطه) آن که در بالا گوشه سمت راست قرار دارد، کلیک کنید. سپس، گزینه More tools را انتخاب کرده تا منو آن برای شما ظاهر شود. اکنون در منو ظاهر شده بر روی گزینه Extensions‌ کلیک کنید تا صفحه افزونه ها برای شما باز شود.

حتما بخوانید : راهنمای خرید کامپیوتر استوک
غیر-فعال-کردن-افزونه-در-کروم
غیر-فعال-کردن-افزونه-در-کروم

در کنار هر افزونه یک چک­ باکس برای فعال یا غیر فعال کردن افزونه و همچنین یک آیکون سطل زباله برای حذف آن وجود دارد. با کلیک بر روی چک­باکس Enabled، افزونه فعال خواهد شد و اگر قصد داشته باشید که افزونه را حذف کنید کافی است که بر روی آیکون سطل زباله کلیک کنید. به این ترتیب شما می توانید افزونه را فعال، غیرفعال و یا حتی حذف کنید.

توجه داشته باشید که قبل از اینکه افزونه در گوگل کروم حذف شود، یک پیغام به صورت زیر برای شما نمایش داده خواهد شد.

حتما بخوانید : راهنمای خرید مانیتور استوک

اگر می خواهید که افزونه را به صورت کامل حذف کنید بر روی گزینه Remove کلیک کنید در غیر این صورت گزینه Cancel را انتخاب کنید. همچنین اگر افزونه ویروسی باشد شما باید چک باکس Report abuse را فعال کنید تا مشکل گزارش داده شود.

این نکته را نیز در نظر بگیرید که در صورتی Google Chrome شما در حین استفاده و اجرا، حجم زیادی از حافظه رم سیستم شما را می گیرد، بهتر است ابتدا افزونه هایی را که کمتر استفاده می کنید، غیر فعال کنید.

آنگاه اگر مشکل برطرف شد دیگر نیازی به حذف افزونه نخواهد بود. با این کار شما می توانید افزونه مشکل ساز را که حجم زیادی از CPU سیستم شما را می گیرد شناسایی و پیدا کنید. حذف افزونه گوگل کروم

آموزش پاک کردن افزونه های غیرقابل حذف در کروم

نخست بر روی منو Start کلیک کرده و به بخش Control Panel وارد شوید. خب حالا گزینه Folder Option را انتخاب کنید.

حتما بخوانید : راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی

پنجره Folder Option را شما باز خواهد شد. اکنون بر روی تب View کلیک کرده و گزینه Show hidden files, folders, and drives را فعال کنید. در نهایت برای اعمال تغییرات بر روی گزینه Apply کلیک کنید.

پاک-کردن-افزونه-های-غیر-قابل-حذف-اونیکس
پاک-کردن-افزونه-های-غیر-قابل-حذف-اونیکس

­ خب حالا گوگل کروم را اجرا کرده و مانند بخش قبل به صفحه Extensions بروید. شما باید گزینه Developer mode را که در بالا گوشه سمت راست قرار دارد برای به یاد آوردن ID فعال کنید. حال در بخش منو آدرس عبارت زیر را وارد کنید.

C:\Users\User Name\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions

­ اکنون پوشه مورد نظر مربوط به ID افزونه را مشاهده خواهید کرد. شما باید آن را حذف کنید.

لیستی از افزونه های کاربردی کروم :

افزونه UBlock Origin


این افزونه بهترین نمونه Ad-Blocker نباشد اما نمونه ای است که از رم بسیار پایینی استفاده میکند و همچنین به کاربران اجازه میدهد تا وب سایت هایی را که میخواهند تبلیغات بر روی آنها باشد و طبعا آنها که میخواهند تبلیغاتی در آنها نمایش داده نشود را انتخاب کنند. سیستم خودکار و اتوماتیک این افزونه که میتوانید آن را از اینجا دانلود کنید، نقطه قوت دیگر این افزونه نسبت به گزینه های مشابه است.

پیشنهاد : معایب مینی کیس استوک

افزونه HTTPS Everywhere


برای آنها که به امنیت ارزش میدهند و اگر امنیت برای شما اهمیتی ندارد بهتر است تجدید نظر کنید افزونه HTTPS Everywhere که از اینجا میتوانید آن را دانلود کنید، یک ضرورت است.

این افزونه که توسطElectronic Frontier Foundation ساخت و طراحی شده همه وب سایتهای http را مجبور به لود شدن بر بستر امن HTTPS میکند.

افزونه Save to Pocket


این افزونه نیز همانند همه موارد دیگر برای ذخیره نوشته ها و مقالات اینترنتی برای مطالعه بعدی است. اگر مقاله یا گزارشی در وب میبینید که فرصت خواندن آن را در حال حاضر ندارید میتوانید با دانلود این افزونه از اینجا و استفاده از آن مقاله را برای خواندن در فرصت بعدی ذخیره کنید.

پیشنهاد : معایب کامپیوتر ALL in one

این افزونه Cross-Platform است و همچنین از قابلیت تگ گذاری برای طبقه بندی مقالات نیز برخوردار است.

افزونه The Great Suspender


اگر قرار باشد از میان این فهرست یک افزونه را نصب کنید، حتما این مورد برای شما مناسب است. هر چقدر گوگل کروم مرورگر جذاب و قابلی است اما به شدت حافظه رم را به کار میگیرد.

نتیجه این موضوع کاهش عمر باتری لپتاپ و عملکرد کلی سیستم است. این افزونه تب هایی که در حال حاضر مورد استفاده نیستند را به حالت تعلیق در می آورد که در کاهش مصرف رم تاثیر فراوانی دارد.

اگر از سیستمی با رم اندک استفاده میکنید این افزونه میتواند به زندگی شما سرعت بدهد! برای دانلود آن بهاینجا مراجعه کنید.