کارت-گرافیک-مینی-کیس
کارت گرافیک مینی کیس

کارت گرافیک مینی کیس

در این مقاله اونیکس کالا قصد دارد درباره ی کارت گرافیک های مینی کیس ها صحبت کند .

درمقالات قبل مزایا و معایب مینی کیس را با هم برسی کردیم و متوجه شدیم که ایا مینی کیس مناسب کار ما می باشد یا نه .

اول از همه میپردازیم به این موضوع که اصلا کارت گرافیک چی هست ؟

کارت گرافیک چیست ؟

امروزه همه ما کم و بیش با کارت گرافیک و کارخانه های سازنده آنها نظیر NVIDIA و یا AMD آشنایی داریم و میدانیم که به طور گسترده ای این سخت افزار مورد استفاده گیمر ها و کسانی که کارهای گرافیکی انجام میدهند، قرار میگیرد.کارت گرافیک را با اسامی Video Card ، VGA Card ، Graphics Card ، Graphics adapter، Video adapter ، Display adapter نیز میشناسند.

کارت گرافیک کارت توسعه ای است که به کامپیوتر اجازه میدهد تا داده یا اطلاعات گرافیکی دیجیتالی را با تبدیل به اطلاعات گرافیکی آنالوگ را به دستگاه هایی نظیر مانیتور کامپیوتر ، تلویزیون ، و یا پروژکتور برای نمایش ارسال کند.کارت گرافیک نیز مانند کارت صدا خود دارای پردازنده ای اختصاصی است تا کار های مربوط به پردازش اطلاعات گرافیکی را انجام میدهد و تا حدی از بار مسئولیت پردازنده اصلی(CPU) میکاهد.این پردازنده به Graphics Processing Unit یا به اختصار GPU معروف است.

GPU یک تراشه منطقی قابل برنامه ریزی است و برای عملیات نمایش تصاویر و پردازش داده های گرافیکی به کار میرود.GPU تصاویر،ویدئو ها و انیمیشن ها را برای صفحه نمایش کامپیوتر Render(رندر) میکند.GPU میتواند روی کارت های Plug-in ، روی چیپستی بر روی مادربورد و یا بر روی چیپ اصلی CPU قرار گیرد.GPU عملیات پردازش های موازی را انجام میدهد و همچنین برای داده های دو بعدی نظیر زوم کردن و تصاویر متحرک نیز مورد استفاده قرار میگیرد.GPU برای رندر کردن تصاویر و ویدئوها انیمیشن های سه بعدی نیز کاربرد دارد.

GPU ها که روی کارت های Stand-alone قرار دارند دارای حافظه اختصاصی خودشان هستند اما GPU هایی که بر روی چیپ CPU قرار میگیرند حافظه اصلی سیستم(SDRAM) را با حافظه CPU به اشتراک میگذارند .

مینی کیس چیست ؟

مینی کیس ها همان کیس های عادی هستند با این تفاوت که در ابعادی کوچک تر طراحی و تولید شده اند. این مینی کیس ها در هر برندی مشخصه ای در نام خود دارند که نشان دهنده این ویژگی است. در این مقاله قصد داریم به صحبت درباره مینی کیس و مزایا و معایب آن بپردازیم.

مینی کیس ها بخشی از بازار کیس های کامپیوتری هستند که از هر زمان دیگری بیشتر در دسترس هستند. این مسئله بسیار جذاب است زیرا اندازه بسیاری از کیس ها در ابعاد کوچک، به اندازه جدید ترین کنسول های بازی نزدیک است. اگر فضای روی میز شما محدود است یا اگر می خواهید برای سیستم گیمینگ خود، یک مینی کیس را در محلی نزدیک به مانیتور قرار دهید، کیس های سایز کوچک بهترین انتخاب برای شما هستند.

کیس هایی که در ابعاد کوچک ساخته شده اند، انواع مختلفی دارند: از کیس های SFF گرفته تا کیس های Mini ITX و… اما آنچه شما انتخاب می کنید، باید متناسب با نیازتان از آن کیس کامپبوتر باشد

کارت-گرافیک-مینی-کیس-اونیکس-کالا
کارت-گرافیک-مینی-کیس-اونیکس-کالا

حال که با کارت گرافیک اشنا شدیم ، میپردازیم به کارت گرافیک مناسب مینی کیس ها :

کارت گرافیک مینی کیس

در هنگام خرید کارت گرافیک جهت ارتقای مینی کیس و کیس ، توجه داشته باشید که پنل کوتاه در جعبه محصول وجود داشته باشد.

معرفی کارت گرافیک مناسب مینی کیس

کارت گرافیک مینی کیس سافایر Radeon HD 6450 2GB D3 Graphics Card

ارای ظرفیت گرافیکی 2 گیگابایتی است و برای استفاده روی مینی کیس و کیس مناسب خواهد بود. در هنگام خرید این محصول توجه داشته باشید که حتما پنل کوتاه در جعبه وجود داشته باشد چرا که بدون این پنل امکان ارتقای مینی کیس وجود نخواهد داشت. این کارت گرافیک برای اموری از جمله بازی های معمولی رو به بالا ، گرافیک و طراحی مناسب خواهد بود.

برای اطلاع بیشتر شما همراهان عزیز میتوانید با کارشناسان اونیکس کالا در تماس باشید .