گرافیک اینتل
گرافیک اینتل چیست ؟

گرافیک اینتل ، خرید کامپیوتر ، خرید کامپیوتر استوک ، خرید کامپیوتر صنعتی ، خرید مینی کیس

هر لپ تاپ یا کامپیوتر از چند سخت افزار اصلی ساخته شده که بتواند عملیات ها و پردازش های مختلف را انجام دهد. یکی از این اجزا پردازشگر گرافیکی یا اصطلاحا کارت گرافیک است. کارت گرافیک اینتل یکی از کارت گرافیک های موجود در بازار است که معمولا یا روی خود مادربرد قرار دارد..

کارت گرافیک های پیوسته را نمیتوان از ماردبرد جدا کرد و برای ارتقا کمی محدود کنندست اما کارت گرافیک گسسته را راحتتر می توان ارتقا داد و تعویض کرد.

خرید کامپیوتر ، خرید کامپیوتر استوک ، خرید کامپیوتر صنعتی ، خرید مینی کیس

اگر می خواهید بازی های سطح بالا یا مدل سازی سه بعدی انجام بدهید ، باید لپ تاپی با کارت گرافیکی قوی تر و گسسته از Nvidia یا AMD تهیه کنید که هنگام اجرای برنامه های سنگین از کارت گرافیکی اینتل پشتیبانی کند. با این حال ، اکثر کاربران می توانند با استفاده از کارت گرافیک داخلی اینتل عملکرد کافی داشته باشند.

کارت گرافیک مجتمع یا کارت گرافیک مجزا؟

تفاوت آن‌ها در چیست؟

در حالت کلی دو نوع کارت گرافیک وجود دارد:

  • مجتمع
  • مجزا

همان‌طور که از نام آن پیدا است، کارت گرافیک مجتمع در درون پردازنده مرکزی (به‌صورت یکپارچه) قرار دارد و حافظه آن با پردازنده به اشتراک گذاشته می‌شود. کارت گرافیک مجزا دارای حافظه مستقل اختصاصی خود است که حافظه ویدیویی یا VRAM نامیده می‌شود. VRAM را با رم موجود روی مادربرد اشتباه نگیرید. اگر شما به بهترین عملکرد کارت گرافیک نیاز دارید، کارت گرافیک‌های مجزا همیشه بهتر از نوع مجتمع هستند. مقدار VRAM در بین کارت گرافیک‌های مجزا بین ۲ تا ۸ گیگابایت است. به دلیل اینکه کارت گرافیک‌های مجتمع به رم سیستم نیاز دارند، نباید از آن‌ها توقع زیادی در حد کارت‌های مجزای همسان خود داشته باشید. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند که شما قصد انجام بازی‌های به روز با حداکثر تنظیمات را دارید .

گرافیک اینتل چیست ؟ ، خرید کامپیوتر ، خرید مینی کیس
گرافیک اینتل چیست ؟

آیا می توانم با کارت گرافیک اینتل بازی کنم؟

بسته به میزان تقاضای بازی ، باید بتوانید آن را در تنظیمات متوسط یا پایین با کیفیت 1080p یا شاید با وضوح پایین بازی کنید. وقتی بازی Overwatch را روی Dell XPS 13 که دارای Intel HD Graphics 620 بود ، نصب کردیم ، ما قادر به بازی در تنظیمات متوسط با کیفیت 1080p بودیم زیرا سیستم بین 54 فریم در ثانیه و حداقل 26 فریم در ثانیه اجرا می شد. در تنظیمات بالا ، ما نمی توانیم به 30 فریم در ثانیه برسیم ، که حداقل تجربه  مناسب است. با این حال ، همان XPS 13 تنها می توانست یک سرعت متوسط  28 فریم بر ثانیه در Dirt 3 را مدیریت کند.

گرافیک AMD

کامپیوتر کارکرده ، گرافیک AMD ،