مزایای خرید مینی کیس استوک
مزایای خرید مینی کیس استوک

فایل صوتی این مقاله :

مزیت خرید مینی کیس استوک

در مقاله قبل در باره ی راهنمایی خرید مینی کیس استوک با هم صحبت کردیم و در این مقاله میخواخیم دربارهی مزیت های مینی کیس استوک با هم صحبت کنبم .

یکی از محصولات مابین لپ تاپ  وکیس های بزرگ خانگی ، مینی کیس هستند که بسیاری از کابران و مشتری در مورد چنین محصولی هیچ گونه اطلاعی ندارند وگاها به دنبال یک دستگاه قابل حمل هستند ولی هزینه خرید لپ تاپ را ندارند ، چون لپ تاپ ها دارای طراحی منحصر به فرد و از لحاظ قیمت هم هزینه بالایی دارد. پس در این مابین یک کمبود احساس می شد ، که به لطف این محصولات برطرف شده است .

مینی کیس استوک چیست ؟

مینی کیس استوک همان کیس در اندازه و سایز کوچک می باشد که همانند کیس های معمولی دارای قطعات مادربرد و رم و هارد و …می باشد و همچنین قابلیت تغییر در قطعات رو دارید و ارتقا پیدا خواهد کرد .

تمامی قطعات را می توانید ارتقا دهید و قطعه ای که نیاز شما را رفع می کند روی آن سوار کنید . اما یک مشکل وجود دارد که بخاطر حجم کیس نمی توان از هر قطعه ای استفاده کنید و این خود  یک نقص بزرگ به حساب می آید .

مزیت این مینی کیس استوک چیست ؟؟

مزیت :

 • قیمت پایین نسبت به خرید لپ تاپ
 • وزن سبک و قابلیت حمل
 • قابلیت ارتقا
 • طول عمر زیاد
 • پشتیبانی از تمامی سیستم عامل ها

تفاوت مینی کیس استوک با کیس معمولی در چیست ؟

تفاوت اصلی فقط در سایز و اندازه اصلی کیس می باشد که در کیس معمولی با بخاطر داشتن فضای بیشتر و امکان استفاده از قطعات بزرگتر راحت تر می توان آن را ارتقا داد و در کار های مهندسی و حرفه ای هم از آن استفاده کرد .البته باید این را بدانید که مینی کیس استوک ها هم دست کمی از کیس های معمولی ندارند به گونه ای که این کیس ها را هم می توان برای کار های حرفه ای استفاده کنید .

این کیس ها را می توانید به صورت خوابیده و ایستاده استفاده کنید ، بدنه آن ها را محکم ساخته اند و امکان آن را فراهم کرده اند که بتوان به روی دیوار یا میز محکم ثابتش کرد از مواردی چون دزدیده شدن و همچنین پایین افتادن جلوگیری شود

چند  سوال رایج درباره ی مینی کیس استوک

دلیل گرمای اندک بدنه مینی کیس استوک در هنگام کار چیست؟

 1. سی پی یو در مینی پی سی به دلیل استفاده از تکنولوژی 14 نانومتری دارای مصرف بسیار پایین انرژی (به طور متوسط 15 وات) می‌باشد.
 2. از طرفی این کاهش مصرف انرژی باعث کاهش میزان حرارت در محیط کیس می‌شود و برای خنک کردن سیستم بسته به نوع مینی پی سی از یکی از این سه سامانه:
  • هیت سینک و هوای خنک،
  • فن و هیت سینک،
  • رادیات مسی – پایپ و فن استفاده شده است.
 3. با توجه به توضیحات فوق بعنوان مثال در بعضی از مدلها سامانه انتقال دما از طریق بدنه آلومینیومی به جداره بیرونی صورت می‌گیرد.

onyxkala
onyxkala
 1. ·          و در مدل‌های بالاتر انتقال دما علاوه بر بدنه از طریق جریان هوای عبوری از داخل سیستم توسط فن و رادیات مسی صورت می‌گیرد. در این شرایط بدنه بیرونی مینی کامپیوتر که کار انتقال دما را انجام می‌دهد تا حدودی گرم می‌شود (مخصوصا سمتی که پایه های گرافیک و CPU بر روی آن سوار شده است) و این موضوع از دیدگاه فنی یک ویژگی مثبت برای برای تبادل گرما به حساب می‌آید و بر روی کارآیی کامپیوتر تاثیر  ندارد.
 2. ·          باید توجه داشته باشید حدالمقدور به دلیل اینکه هوا بتواند به صورت استاندارد در دستگاه جریان داشته باشد ، دستگاه را بر روی پایه و یا براکت به صورت ایستاده استفاده نمایید. در هنگام جانمایی مینی کیس استوک دقت کنید تا منافذ ورود و خروج دستگاه با دیوار و یا شی مسدود نشود.

با توجه به حجم و وزن پایین مینی کیس استوک که یکی از وی‍ژگی‌های مثبت آن بشمار می‌آید، در صورت وارد شدن ضربه مینی کیس استوک برای مثال « افتادن از روی میز» برای دستگاه چه اتفاقی می‌افتد؟

 • مینی کیس استوک  در دو حالت متصل به پشت مانیتور و قرارگیری بر روی پایه مورد استفاده قرار می‌گیرد (البته در بعضی از موارد مینی کیس استوک را به روی دیوار یا به زیر میز بوسیله براکتی که جزو محتویات جعبه آن به شمار می آید پیچ می کنند) .
 • در هنگام استفاده از مینی کیس در پشت مانیتور احتمال افتادن مانیتور بر روی زمین بسیار غیر محتمل می‌باشد. و در صورت استفاده از این سیستم بر روی پایه، به دلیل اینکه اتصالات مختلف از قبیل کابل برق، مانیتور، موس و کیبورد (و دیگر درگاه های ارتباطی) به آن متصل می‌باشد و با توجه به وزن بسیار اندک آن شدت برخورد دستگاه با زمین در عمل متفاوت است‌، اما باید در نظر داشت وارد آمدن ضربه به دستگاه به دلیل برخورد فیزیکی و یا ضربه ناشی از برخورد با زمین جزء موارد پیش بینی نشده می‌باشند.
 • اگر به هر دلیلی مینی کیس به زمین برخورد کرد، به دلیل جداره فشرده پلاستیکی در خارج و نگه دارنده‌‌های بالشتکی در داخل‌، احتمال ضرب خوردن قطعات به حداقل ممکن می‌رسد.

برای جلوگیری از سرقت مینی کیس استوک به دلیل اندازه کوچک آنها چه پیشنهادی دارید؟

 • جلوگیری از سرقت و جابجایی مینی کیس استوک بیشتر به یک رویکرد فرهنگی نیازمند می‌باشد.
 • در حدود 20 سال پیش که کامپیوترهای رومیزی امروزی در حال جایگزینی با مین‌فریم Mainframe Computer بودند، یکی از مواردی که مطرح می‌گردید احتمال دزدی و جابه جایی همین کامپیوترهای امروزی بود. حال پس از مدت 20 سال همین سوال برای مینی کیس استوک ها مطرح گردیده است.
 • برای جلوگیری از سرقت و یا جابه جایی مینی کیس ،‌ می‌توانید مینی کیس استوک را بر روی پنل فلزی که در جعبه محصول قرار دارد نصب کنید و سپس این پنل را یا پشت مانیتور یا دیوار و یا به میز پیچ نمایید.
 • همچنین می توانید از ویژگی LOCK که بر روی بدنه  مینی کیس در نظر گرفته شده ، استفاده کنید و دستگاه را به هر جایی که مد نظر دارید قفل کنید.
 • همچنین می‌توان دستگاه را در باکس یا هرجای امن دیگری با توجه به حجم پایین آن قرار داد و یا از سیستم‌هایی مانند RFID استفاده کرد.
اونیکس کالا
اونیکس کالا
 • و یا به دلیل ابعاد کوچک مینی کیس استوک ها ، می توانید از تکنیک مخفی سازی استفاده کنید و دستگاه را دور از چشم دیگران مخفی نمایید.

مزایای مینی کیس استوک نسبت به دیگر کامپیوترهای رومیزی در چه مواردی می باشد؟

 • حجم بسیار کم، وزن 950 گرم، قابلیت اتصال به پشت مانیتور.
 • مصرف برق 10 تا 15 وات در حالت عادی و 40 وات در حالت حداکثر (این وی‍ژگی در زمانیکه از UPS و یا برقِ بدون یارانه استفاده می‌شود به شدت چشمگیر می‌باشد).
 • کارکرد مداوم و شبانه روزی
 • بی صدا
 • عدم نیاز به نگهداری خاص
 • طول عمر مفید بسیار بالا
 • کاربری های جدید
 • قابلیت فروش مجدد پس از چندین سال با قیمت های روز
 • ایجاد فضایی مهندسی و شکیل تر
 • مخفی سازی

دامنه قیمت مینی کیس استوک ها نسبت کامپیوترهای رومیزی رایج چگونه است؟

قیمت مینی کیس استوک در مقایسه با کامپیوترهای رومیزی به صورت نسبی می‌باشد ، عده‌ای قیمت این سیستم‌ها را کمتر و یا مساوی با کامپیوتر رومیزی و عده‌ای هم قیمت آن را بالاتر می‌دانند.

این موضوع هم برگرفته از تنوع کیفیت ، گارانتی و قیمت‌های مختلف برای اجناس یکسان می‌باشد.

ولی در عرف بازار هزینه تهیه یک کیس نسبت به یک مینی کیس استوک حدود N هزار تومان ارزان تر در می آید. در یک بیان می‌توان گفت که مینی کیس  آنقدر ویژگی و مزیت دارد (ابعاد کوچک ، مصرف برق بسیار پایین ، کاربری های جدید ، طول عمر بالاتر ، قابلت کارکرد مداوم ، بدون صدا ، قابلیت فروش مجدد پس از چندین سال با قیمت های روز و …. ) که هر کدام از این ویژگی‌ها می‌توانند باعث برتری مینی کیس استوک با دیگر کامپیوترهای رومیزی گردد ، و سیستمی کارآمد و دل نشین و مقرون به صرفه ای را برای کاربران خود فراهم بیاورد.

عمر مفید مینی کیس استوک  چه مدت می‌باشد؟

1) دارای طول عمر مفید تقریباً دو برابری ( 185000 ساعت ) نسبت کامپیوترهای رایج می باشد.

 بدلیل اینکه:

 • در مینی کیس استوک  عوامل خرابی محیطی مانند گرد و غبار شدید وجود ندارد.
 • خرابی های برگرفته از حرارت موضعی در سی پی یو رایج نمی باشد.
 • تبدیل پاور به یک آداپتور که حتی جلوی نواسانات برق را می‌گیرد.
 • و حذف ترکیدگی رایج در خازن و مقاومت.

2‌)  از سوی دیگر به دلیل اینکه مینی کیس استوک  در شرایط سخت به راحتی کار می‌کند بنابراین طول عمر بیشتری نیز در محیطهای معمولی دارد.

 آیا می شود از مینی کیس استوک  به صورت دائم و یا در شرایط سخت استفاده نمود؟

گروههای کارشناسی شرکت پگاترون تلاش کرده‌اند تا قطعات مینی پی سی را همگون و سازگار در کنار هم قرار دهند و پس از بررسی‌های فراوان دستگاهی تولید گشته است که:

 • به دلیل مصرف برق بسیار پایین (در حدود 15 وات) گرما و حرارت موضعی ایجاد نمی‌کند
 • به دلیل عدم تولید حرارت بالا ، سامانه خنک کنندگی آن جذب گرد و غبار را به حداقل رسانده
 • با توجه به بدنه آلومینیومی آن
 • و جایگزین پاور با آداپتور

در این صورت آسیبی به سیستم وارد نمی‌آید و شما می‌توانید از آن بطور دائم و شبانه روزی استفاده نمایید.

مینی کیس استوک
مینی کیس استوک

(ولی در نظر داشته باشید اگر در محیط پر گرد و خاک از دستگاه استفاده می نمایید در بازه های یک ساله فن آن را سرویس نمایید)

آیا می‌شود بر روی مینی کیس استوک  کارهای گرافیکی و بازی انجام داد؟

 • می‌توانید روی مینی کیس استوک  انواع نرم افزارهای گرافیکی و محاسباتی مانند فتوشاپ و کُرِل ، 3D MAX ، MATLAB , AUTOCAD را نصب کرده و در حد حرفه‌ای کار کنید .
 • ولی اگر نیاز به سیستمی دارید که حداقل 2 گیگ گرافیک اختصاصی می خواهد ، حتما این موضوع را به کارشناسان فروش در میان بگذارید تا بهترین گزینه ها را به شما پیشنهاد بدهند. مینی کیس  
 • در زمینه پردازنده هم هیچ محدودتی ندارید و با توجه به سوکت 1151 که بر روی مدل JUPITER تعبیه شده است ، شما هر مدل CPU تا I7 را می توانید استفاده کنید.

انتخاب مانیتور مناسب در مینی کیس استوک   

مانیتورها یک وسیله مهم و بدون جایگزین در کامپیوترها می باشند که با توجه به تکنولوژی های به کار رفته در آن از قیمت های بسیار بالا تا محدوده قیمتی پایین تر موجود می باشد.

 معمولا در صورت انتخاب  مینی کیس  ، جهت خرید مانیتورنیز بهتر است مانیتورهای استوک را انتخاب نمود زیرا خرید مانیتور استوک بسیار مقرون به صرفه می باشد.

مانیتورهای مختلفی مانند انواع مختلف مانیتور ال ای دیو مانیتور ال سی دی موجود می باشند که با توجه به بودجه اختصاص یافته خریدار، می توان مناسب ترین مانیتور را با قیمت پایینی انتخاب نمود.

چرا قیمت یک دستگاه مینی کیس استوک  واقعی ارزان است ؟

1- امروزه بازار اجناس دست دوم یا همان مینی کیس استوک   بسیاردارغ است به طوری که بسیاری از دلالان بزرگ مخصوصا در کشور های امارت و ترکیه بدون مراحلی که در بالا گفته شده اجناس را خریداری می کنند .یعنی این دلالان با مراجعه مستقیم خود به بانکها و ادارات… و فروشندگان رده 3 در کشورهای پیشرفته اقدام به خرید مینی کیس استوک  میکنند به قیمت بسیار ارزان کرده و آنها را بعنوان دستگاه مینی کیس  می فروشند … چنین دستگاهی بطور طبیعی موجبات نارضایتی مصرف کنندگان خواهد شد .

2- بعضا در یکسری از مغازه هاو شرکت ها که در زمینه خرید و فروش مینی کیس استوک  فعالیت دارند جنس ایرانی را به نام اروپایی به افراد غالب می کنند به طور مثال با نام استوک اروپا به خریداران عرضه می شود طبیعی است که در چنین حالتی خریدار آن متضرر و کاملاٌ نا راضی خواهند بودپس عیب اصلی یک دستگاه استوک تشخیص یک دستگاه استوک با یک دستگاه کار کرده و حتی اوراق است.

مینی کیس استوک  بخریم یا نه

واژه استوک برای مینی کیس شاید زیاد باشد به این معنی که ممکن است این مینی کیس برای مدت 10 روز کار کرده باشد و بدون هیچ دلیلی مرجوع شده باشد به همین عنوان شرکت آنها را در لیست محصولات مینی کیس استوک  جای گذاری می کند .

خرید مینی کیس استوک
خرید مینی کیس استوک

اصلی ترین دلیل خرید مینی کیس استوک ها قابلیت حمل آن هاست چرا که با وجود بدنه ی سبک و نازک شما می‌توانید به راحتی تقریبا همه جا آن ها حمل کنید . از طرفی دیگر یک کیس معمولی رومیزی به همراه مانیتور، صفحه کلید و ماوس فضای زیادی را اشغال می کند درصورتی که مینی کیس ها فضای کمی را اشغال می کنند و شما می توانید آن ها را در هرجایی نگهداری کنید .

نظرات در مورد مینی کیس استوک  تقریبا در یک مقیاس می باشد ولی الویت خرید، از شرکت های معتبر در این زمینه می باشد.

شما می توانید تجربه خرید مینی کیس استوک  را با شرکت اونیکس کالا داشته باشید .

نکته بسیار مهم درمورد مینی کیس استوک  

راه‌هایی برای خرید مینی کیس  وجود دارد که بهتر است در نظر داشته باشید.
اولین مواردی که بهتر است برای مینی کیس  به آن توجه نمایید ابعاد و فرم می‌باشد، در واقع می‌توان گفت که با توجه به اندازه مادربردی که روی آنها نصب می‌شود دسته بندی می‌شود.
دسته بندی مورد نظر شامل مینی ITX, میکرو ATX و ATX است که در ادامه با‌ آن‌ها آشنا می‌شویم و در زمان خرید می‌توانیم با‌خیال راحت‌تری خرید خود را انجام دهیم.
دسته اول اندازه مادربرد ۱۷۰ در ۱۷۰ میلی‌متر می‌باشد البته کوچکتر از این نیز می‌تواند باشد ولی بیش از این مقدار را نمی‌تواند پشتیبانی کند و مورد دوم حداکثر اندازه مادربرد ۲۴۴ در ۴۴ میلی‌متر می‌باشد و همانند دفعات قبلی کمتر از این مقدار را نیز می‌تواند پشتیبانی کند و بیشتر از این را نمی‌تواند پشتیبانی نماید، دسته سوم حداکثر اندازه مادربرد ۱۰۵ در ۲۴۴ میلی‌متر می‌باشد البته بعضی از شرکت‌ها نیز ابعاد ۵۲ در۵۴ میلی‌متر به کار می‌برند.

شاید با‌ خود بگویید که استفاده از این موارد چه تفاوتی با‌یکدیگر دارد که در این صورت می‌توان گفت که علاوه بر این که اندازه مادربرد در اندازه کیس اثر مستقیم دارد شکل‌های کیس نیز در انتخاب ما می‌تواند تاثیرگذار باشد.   
به عنوان مثال مادربرد‌های مینی ITX، مجموعه‌ای از مینی کیس استوک  کوچک را در بر می‌گیرد و آنها را در کنار هم قرار می‌دهند یا در موارد دیگر می‌توان از یک نوع دیگر یاد کرد که به کیس‌های عمومی تبدیل شده است طراحی کیس‌های افقی اشاره می‌کند برخی از موارد مانیتور نیز می‌تواند روی آن قرار بگیرد. استفاده از موارد متفاوت با‌توجه به نیاز ما می‌تواند اندازه‌های متفاوتی داشته باشد و معمولاً بلندی کیس‌ها ۵۶ سانتی‌متر یا بیشتر می‌رسد در حالی که بلندی کیس به صورت معمول به حدود ۴۶ سانتی‌متر می‌رسد.  


یکی دیگر از کیس‌هایی که وجود دارد اندازه‌ای بین دو کیس قبلی دارد و در سایز متناسب‌تری در بازار می‌توان یافت و در واقع می‌توان گفت یکی از پرفروش‌ترین کیس‌های کاربران خانگی محسوب می‌شود که در میان لوازم استوک کامپیوتر طرفداران خاص خود را دارد. پاور برای مادربرد‌های ATX یا میکرو ATX بسیار مناسب هستند و معمولاً می‌توان هارد و دو درایو نوری را در آنها جای داد.

خرید کامپیوتر استوک
خرید کامپیوتر استوک

در واقع می‌توان گفت که نیازهای اولیه تا پیشرفته انسان‌هایی که با‌ این کامپیوتر‌ها کار می‌کنند روی مدل کامپیوتر مناسب برای آن‌ها اثرگذار است و با‌توجه به اینکه امروزه اجزای اصلی در کیس مانند کارت گرافیک بسیار کوچک و پرقدرت شده‌اند می‌توان با‌ استفاده از یک کامپیوتر پرقدرت، تمامی این موارد را در آن جمع کرد و از آن استفاده کرد.

 بنابراین هنگام مینی کیس  به ویژگی‌های آن توجه داشته باشید.
استفاده از کیس‌های فول تاور که بسیار بزرگ هستند ضرورتی ندارد اما بی‌مزیت نمی‌باشد و مزیت‌هایی از جمله وجود فاصله زیاد بین اجزای موجود در کیس را در بر می‌گیرد که این فاصله زیاد می‌تواند این مورد می‌تواند حرارت را بهتر از کیس خارج کرده و از بروز هوای گرم در داخل آن جلوگیری می‌کند که این کار می‌تواند اتلاف حرارت تسهیل کند.
همچنین سیستم‌های حرفه‌ای خنک سازی مایع و تعداد زیاد درایو نوری به دلیل وجود فضای بیشتری که دارند می‌توانند از طرف دیگر درایوهای به SSD متصل شده و از این طریق ارتباطات اینترنتی مختلف و قدرت پردازش شبکه را بالا می‌برد.

 دانلود Pdf مقاله :

 .