مزایا و معایب کامپیوتر ALL in one
مزایا و معایب کامپیوتر ALL in one

کامپیوتر همه کاره یا کامپیوتر All in One

یک طراحی خلاقانه می‌باشد که ترکیبی از سیستم کامپیوتری به علاوه ی تبلت است و به طور همزمان کار هر دو سیستم نام برده را انجام می‌دهند. لذا با خرید یک کامپیوتر All in One، تمامی موارد دلخواه دو دستگاه را می‌توان در یک دستگاه به طور همزمان داشت. طراحی این کامپیوترها بسیار شیک و جذاب است و مطمئناً استفاده از آن دلنشین تر از استفاده از سیستم های کامپیوتری خواهد بود. پس هر گاه از کامپیوتر های All in One صحبت می‌کنیم منظورمان همان کامپیوترهای چند منظوره ای است که تمامی قطعات سخت افزاری کارت گرافیک، رم، اسپیکر، حافظه ی هارد و …. در یک مانیتور تعبیه شده اند. لذا کامپیوتر همه کاره یک مانیتور است که قطعات سخت ازفاری آن در پشت نمایشگر قرار داده شده است. کامپیوتر آل این وان

مزایای کامپیوتر ALL in one

All in one از نظر ظاهری و کاربری، دستگاهی حد وسط کامپیوتر و لپ تاپ می باشد. فشردگی و جای دادن قطعات سخت افزاری در بدنه ای کوچک، آل این وان را شبیه یک لپ تاپ کرده و شکل ظاهری و بدنه آن، شبیه به کامپیوترهای رومیزی است. در این دستگاه ها، کیس های قدیمی برداشته شده و همه چیز در مانیتور تعبیه شده است. در اصل، AIO ها را نه می توان لپ تاپ نامید، نه تبلت و نه دستاپ. ال این وان را می توان یک مانیتور lcd با قابلیت های کامپیوتری دانست.

اغلب سیستم های all in one صفحه لمسی داشته و به جای اسپیکر مجزا، یک اسپیکر داخلی قدرتمند دارند. آل این وان ها دارای وبکم و پورت های USB و HDMI می باشند. امروزه تقاضا برای این محصول سبب گشت تا بسیاری از سازندگان کامپیوتر، به ساخت این محصول روی آورده و با افزایش قابلیت های آن، مدیریت رقابت در بازار را به دست بگیرند. با این حال مزایا و معایب آل این وان در ترغیب کاربران به خرید آن تأثیر به سزایی دارد.

کارشناسان ما دراونیکس کالا با بررسی دستگاهها ، توانسته اند مزایا و معایب آل این وان ها را استخراج و گرداوری نمایند. مطالعه مزایا و معایب آل این وان سبب می گردد تا در صورت نیاز به این دستگاه با آگاهی و شناخت بیشتر نسبت به تهیه آن اقدام نمایید.

بخوانید : معایب مینی کیس استوک

صرفه جوی در مصرف برق :

آل این وان ها تا ۸۶ درصد در مصرف برق صرفه جوئی می کنند. (این دستگاه نیاز به مبدل برق یا همان آداپتور دارد.) در طراحی این دستگاه دو عنصر فشردگی و نظم لحاظ شده است بنابرین کارآمد و دارای طراحی ارگونومیک است. آل این وان ها برخوردار از درگاه ها و پورتهای ورودی و خروجی متعدد بسته به نوع دستگاه هستند.کیفیت تصویر در این دستگاه ها عالی و فول اچ دی است و امکان نصب آنها بر روی دیوار وجود دارد. این دستگاه دارای مشخصات فنی روز دنیا متناسب با نوع کاربری اس و با توجه به امکانات، کیفیت و فناوری بکاررفته در آنها از قیمت مناسبی برخوردارند.

مزایا و معایب کامپیوتر آل این وان
مزایا و معایب کامپیوتر های ALL in one

در آل این وان ها امکان ارتقاء برخی قطعات نظیر هارد، رم و پردازنده وجود دارد.آل این وان ها از پنل هایی با طراحی ارگونومیک، زیبا و کاربردی برخوردارند. در نهایت در بررسی مزایا و معایب آل این وان به این نکته می رسیم که حذف سیم های متعدد و اضافی از دور دستگاه در مدلهائی که ماوس و کیبورد آنها وایرلس می باشد نظم خاصی به این دستگاه بخشیده است. در اختیار داشتن یک صفحه نمایش لمسی بزرگ از ۱۸ اینچ تا ۲۷ اینچ با قابلیت تک لمسی و چند لمسی (MULTI TOUCH OR SINGLE TOUCH) از دیگر ویژگی های برجسته این دستگاه است.

معایب کامپیوتر ALL in one

مزایا و معایب آل این وان زمان آن رسیده است تا معایب این دستگاه نیز ذکر گردد. آگاهی از معایب این دستگاه برای آندسته از کاربرانی که قصد خرید آن را دارند ضروری است زیرا قرار است هزینه نسبت بالایی صرف تهیه آل این وان بپردازند. بعلاوه تهیه این دستگاه می بایست با علم به این نکته انجام شود که آیا با وجود مزایا و معایب آل این وان ، این دستگاه کاربری و سود لازم را خواهد داشت یا خیر. کارشناسان ما در بررسی مزایا و معایب آل این وان ویژگی های زیر را به عنوان معایب این دستگاه قلمداد کرده اند

بخوانید : راهنمای خرید کامپیوتر صنعتی
  1.  سخت افزار ضعیف آل این وان با توجه به هزینه ای که صرف خرید آن می شود .
  2. قدیمی شدن آل این وان ها سریع تر از کامپیوترهای خانگی اتفاق می افتد .
  3. در بررسی مزایا و معایب آل این وان به این نتیجه خواهید رسید که در امکان بروزرسانی رم و حافظه داخلی محدودیت وجود دارد.
  4. در آل این وان ها اگر بخشی از کامپیوتر دچاز اشکال شود این اشکال به باقی قطعات نیز تسری می یاب
  5.  سخت افزار ضعیف آل این وان با توجه به هزینه ای که صرف خرید آن می شود .
  6. قدیمی شدن آل این وان ها سریع تر از کامپیوترهای خانگی اتفاق می افتد .
  7. در بررسی مزایا و معایب آل این وان به این نتیجه خواهید رسید که در امکان بروزرسانی رم و حافظه داخلی محدودیت وجود دارد.
  8. در آل این وان ها اگر بخشی از کامپیوتر دچاز اشکال شود این اشکال به باقی قطعات نیز تسری می یابد .
کامپیوتر ALL in one
کامپیوتر ALL in one
بخوانید : راهنمای خرید کامپیوتر استوک
بخوانید : راهنمای خرید مانیتور استوک